Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országban/városban a...

Melyik országban/városban a legjobbak az élhetési lehetőségek? (Csak Európa)

Figyelt kérdés
Mindenképpen külföldön fogok élni, csak azt nem tudom eldönteni, hol. Mindig London volt a cél, de egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy nem jó hely.. mindenképp valami nagyobb városban akarok élni, tehát nem akarok valahova kiköltözni valami faluba.. viszont London iszonyú drága, és ugye valamikor kéne családot alapítani, stb, de London olyan drága, hogy nem tudom elképzelni hogyan vehetnék ott valaha is házat, stb. Még nagyon magas fizetéssel sem tűnik reálisnak, ahogy elnézem egy átalágos háznak is nagyon durva fizetés kéne..egyszerűen lehetetlen normálisan megélni, én pedig nem szándékozok húsz emberrel egy kis lakáson osztozni 30 éves koromig.. És nem csak a nagyvárosokkal van így, hanem minden hellyel ami közel van egy nagyvároshoz.. melyek azok a helyek Európában ahol reálisak az ingatlanárak/megélhetési árak a fizetésekhez viszonyítva? Mert kezdem úgy érezni, hogy ilyen hely sehol nincs.
2011. szept. 8. 20:21
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

"Látjátok, milyen idegbajos hülyéknek fizettük mi az ingyenes képzést..."


Ez az 'idegbajos hülye' életeket fog menteni amíg te a sarki Tescoban dolgozol.

2011. szept. 9. 06:52
 32/41 dep25 válasza:
88%

Héjj azért mert te orvos leszel ne nézd le mások munkáját.

Ugyanúgy minden dolgozó ember társadalom részét képezi.Minden dolgozó ember egyformán fontos része a társadalomnak.Gondolj bele ha már felhoztad a tescos témát,mi lenne ha nem lennének árufeltöltő munkások akkor neked kellene nagy halmok közt turkálnod és áruhegxek között kibogarásznod számtalan csomagot felbontva keresgélni vajon hol is lehet az ami nekem kell.vagy nem lennének olajos szerelők akkor ki javítaná meg a kocsiat vagy ki építené meg a jövőbeli "álomházadat" kőművesek nélkül mert szerintem ha orvosnak tanulsz és neked kellene megépíteni akkor igencsak egy kis kunyhó lenne belőle mert te nem ahoz értesz,vagy a mezőgazdasági termelőt is nézzük le azért mert ő a földet műveli hogy legyen mit enned?? Szóval azért mert orvos leszel ne haragudj meg de nem kell lenézni annyira az emberek foglalkozását,tudom sajna itt magyarországon lenézik az emberek munkáját sajnos,kinnt viszont már egy kcsit más a helyzet. Lehet hogy ő árufeltöltős lesz de mivan ha az anyagi körülményei vagy esetleg a szülei nem úgy álltak hozzá a dolgokhoz hogy ő továbbtanuljon holott egy igen okos emberről van szó.Szerintem egy kicsit gonolkozz el ezen mert ha orvosna mész akkor biztosan feltudod fogni mit is akarok ezzel és tekints majd ha lesz egyszer praxisod az emberekre ugyanúgy és na azt lásd benne hogy most ő éppen egy utcaseprő vagy egy milliárdos beteg.

2011. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
86%

> Ez az 'idegbajos hülye' életeket fog menteni amíg te a sarki Tescoban dolgozol.


Sokat morfondíroztam azon, hogy mitől lehet ennyire pénzéhes egy ember. Nincs más válasz rá, mint ami a legkézenfekvőbb: rengeteget nélkülözött gyermekkorában, az apja örökké börtönben, az anyja az utcasarkon ivott üvegből. A többi testvér elkallódott, ő ambíciós lévén tanult. Orvos lett, ami szép dolog, de ismerve a mai magyar orvosképzést, inkább orvos-iparos. Mert ezeknek már nincs hivatástudatuk, teljesen elferdültek. Hippokratészre messziről tojnak, csak a pénz érdekli őket, még reszketnek belé. Bajaimmal nem is mernék hozzá fordulni, akkor már inkább egy falusi felcser vagy állatorvos... Az legalább becsületes ember.

Üdv a Tesco-sok nevében.

2011. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Adri baba ***** válasza:
100%

Kicsit soknak tartom a fennt emlitett árakat.De Londonban előfordulhat.

Én lennt Lakom Wales-ben itt már tudsz venni 2-3 szobás kertes házat 50-100 ezer között.

Nem a belvárosban de 5-10 percre attol kocsival.

Egyébbként Swansea-ban lakom.

2011. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

93%, meg 55%-nek csak az első mondatát olvastam el, annyira elég is volt. :DD


amúgy persze tudom Walesben mindenhol olcsóbbak az árak mint Angliában egy nagyvárosban. :) de amúgy Londonban tényleg 500.000 fontnál kezdődik egy átlagos ház.

2011. szept. 9. 13:48
 36/41 anonim ***** válasza:
41%

Fú mekkora gyökér vagy te 82 %-os 7 éve kinn élő gyerekes anyuka... pff..

A "kedves", "jóindulatú" magyar mentalitásodat látom magaddal vitted külföldre is és azóta se vetkőzted le.

2011. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
41%

"bilibe lóg a keze", "nagyon h.lye", "tyúkeszű "



Nem sül le a képedről a bőr, hogy ennyi idősen, családos nőként ilyeneket írsz egy vadidegennek ? Hülye vagy sem - nem a te dolgod eldönteni. ha nem tetszik a kérdező vagy a kérdés , írj máshova.

Egyébként miért kéne neki mindent tudnia és értenie, ha még nem élt kint - Jó , hogy te 7 éve ott vagy és evidencia számodra valami ,de neki nem. Gondolom, te se így kezdted, csak akkor még téged oktattak ki és kezeltek le, most meg te csinálod ezt másokkal.


Fú, de utálom a rosszmájú, kötekedő, okoskodó, primitív, "kedves" magyarokat. Van, ami sose változik.. akkor se, ha külföldön élsz.

2011. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:

Ne oltsátok már ennyire szegényt. Nem mosogatni megy ki, hanem műteni.


Szerintem messze fent északon vannak olcsóbb házak is, kis falukban pl. 100-150 ezer fontért.

2011. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
Hát igen.. Ha IQ-hoz kötnék a diplomát akkor te egészen biztos nem kapnál. Most nagyra vered magad hogy te orvosnak mész? Attól hogy be magolod az orvosi tananyagot még nem leszel egy Einstein. Ezek az emberek itt segíteni akarnak neked, de te ragaszkodsz a saját hülyeségedhez. Tudod az intelligencia attól is függ hogy az ember mennyire ismeri fel a hibáit, meg hogy mennyire képes hallgatni másokra! Attól hogy be magolod az orvosi tananyagot még nem leszel egy Einstein.
2012. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Kedves kerdezo, gyere nyugodtan Londonba, orvoskent nem lesz gondod az elhelyezkedessel, es sajat lakasra is telni fog a szep fizetesedbol. Egy ket evig sporolsz, aztan az onreszre felveszel egy jo kondicioju mortgage-ot, mert a fizetesedre meg fogjak adni. Vedd fel nyugodt szivvel, mert London nem Magyarorszag, ahol onygilkossag hitelt felvenni, itt mindenki igy csinalja. Ja es itt az embereknek van sajat lakasuk, kertes hazuk, csak a proli bevandorlok berelnek. ne hidd el azt a marhasagot, amit az elso par hozzaszolo irt errol. Lehet hogy kint el, de valoszinu valami bevandorlo melos, aki a tobbi bevandorloval szocializalodik, ezert fogalma sincs arrol hogy elnek igazabol az adott orgszagban a kozeposztalybeliek. Megsugom, nem berelnek, hanem vesznek. Mint minden normalis eletvttelu ember. Az o buta es agressziv velemenyukkel ne is foglalkozz, aki a mekiben mosogat, annak minden diplomas "bekepzelt majom akinek budos a munka". Neked mint professional foglalkozasu embernek, nem kell egy kulvarosi nyomortelepen meghuznod magad. Vegyel batran lakast/hazat hitelre. Egy londoni ingatlan lehet hogy draga, de a legjobb befektetes hosszutavra. Gondolj bele hogy meg a nyugdijas eveidre is befektetes, mikor mar reg ki lesz fizetve, kiadhatod, havi tobb mint ezer fontert. Allando jovedelemforras es biztos pont. Mi mar a masodik ingatlant vesszuk Londonban, az egyik mar tobbet hoz abbol hogy ki van adva, mint amennyi ra a reszlet. Meg kell fizetni a hiteleket, de igy is van rajta havi 6-700 font netto haszon. Hulyeseg es felelotlenseg nem venni hanem eleted vegeig berelni. mi lesz ezekkel az emberekkel ha mar keptelenek lesznekl dolgozni? Nyugdijasnak ki a franc fog lakast kiadni? ha ki is veszik a lakast, ugyan mibol fogjak fizetni a berleti dijat? erre ezek sosem tudnak valaszolni csak lokik a baromsagot hogy nyugaton nem divat lakast venni, berelni kell. BAROMSAG!!! Masreszt az ide irogato okoskodo bevandorlo melosok utan a munkahelyuk legtobbszor nem fizet pensiont, (de ne aggodj, ha diplomaval raadasul orvosival jossz ki, neked ezen nem kell aggodni, mert egybol bekerulsz az itteni nyugdijrendszerbe ahogy elhelyezkedsz) szoval ezeknek meg nyugdijuk sem lesz. De azert jo lakasberlest a nyugdijas eveikre kulfoldon :D
2012. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!