Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Francia Riviéra is olyan...

A Francia Riviéra is olyan igazi mediterrán hangulatú?

Figyelt kérdés
Mert pl. Olaszországnak is szerintem a déli része, meg Spanyolországnak is a déli, ami az az igazi mediterrán régiója Európának. De Dél-Franciaország az olyan szélességi fokon van kb, mint Észak-Olaszország, tehát nem annyira forró és déli, mint Olaszország pl. De ott is megvan az a hasonló délies stílus?
2011. okt. 5. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En sokat idoztem azon a videken. Grasse (a parfumvaros), Nizza, Antibes, es a sokszaz kis falucska amiket hetvegente vegig motoroztunk, mind arasztottak magukbol azt a romantikus delies hangulatot. Egy evben eleg sokszor mentunk (kb. masfel havonta) de nem tudtam beleunni. Akarhanyszor mentunk, mindig ujat mutatott es mindig ugy ereztem magam mint valami elvarazsolt kis mesevilagban. Szoval szerintem igen, a Francia rivieranak (is) van igazi mediterran hangulata.
2011. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
igen-igen. de ha beljebb mész Provence is igazi mediterrán stilusú.
2011. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hőmérsékletre, éghajlatra hasonló, viszont hangulatilag más kicsit. Jóval gazdagabb régió (St-Tropez, Cannes, Nices, Antibes), mint D-Olaszország vagy D-Spanyolország, inkább a luxus felé tolódik el az egész. Nyoma sincs a sziciliai zsúfolt, girbe-gurba utcájú városképének, nem lógnak a mosott ruhák a fejed felett a ruhaszárítón az utcán.

[link]

Mások az emberek habitusa is, picivel a tenger is hűvösebb, és más a part is (főleg sziklás, köves, kavicsos, és gyorsan mélyülő)

2012. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!