Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécs: Kint élők válaszait...

Bécs: Kint élők válaszait szeretném. Milyen ott az élet munkavállalás, életszínvonal, lakásbérlés, egymás megbecsülése tekintetében?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 22:34
 1/9 anonim válasza:
100%
Van egy ismerősöm, ők nem rég költöztek ki és azt mondta hogy sokkal szebb és jobb hely mint Pest. Aki keres az talál munkát is.
2011. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kérem azokat, akik kint élnek, írjátok le a tapasztalataitokat csak néhány mondatban. Pozitív és negatív dolgokra (vagyis a valóságra) egyaránt kíváncsi vagyok. Elsősorban a fenti kérdéseimre keresem a konkrét válaszokat. Pl. mennyibe kerül a belvárosban egy kiadó szoba, kb. mennyi a kezdő átlagfizetés, ha eleinte pl. pincérkedem? Sok magyar él kint? Köszönöm előre is.
2011. dec. 22. 13:04
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Jól tennéd, ha egy beszélgetős, csettes oldalon diskurálnál erről. Ez az oldal nem ilyen.
2011. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából nem tanácsot kértem, hanem válaszokat keresek a kérdéseimre. Ha nem tudsz infókkal segíteni, akkor nem értem miért reagálsz. Először ezen az oldalon próbáltam válaszokat keresni, de ha nem megy, akkor nyilván majd megyek tovább.

Valaki más tud segíteni?

2011. dec. 27. 22:35
 5/9 PT-Daniel ***** válasza:
100%

Sok magyar el kinnt, a lakasberles nem olcso (örülj, ha 200 Euro/ho körül szobat talalsz, lakar kb 3x ennyi). A kezdöfizetes reszmunkaidö eseten is legalabb 650 Euro/ho (az a Teilzei, nem összetevesztendö a Geringfügig-gel). Teljes munkaidöben ritkan keresel 1000 Euro alatt.


En nem magyar vagyok, de eltem magyarorszagon. Fontosnak tartottam, hogy megtanuljam a magyar nyelvet, mert csak igy varhatom el, hogy merertsenek es megbecsüljenek. Ez Ausztriaban sincs mashogy.

Az osztrakok kevesbe visszautasitoak a külföldiekkel szemben, mint akar Magyarorszagon. De ehhez kell, hogy tudj valamit, amiböl szeretnel megelni, jobb esetben beszeld a nyelvet annak az orszagnak, ahol elni es dolgozni szeretnel (de minimum nagyon szorgalmasan tanuld!)

Ne vard el, hogy nulla nyelvtudassal es egy olyan szakma hianyaban, amihez nem kell a nyelvtudas, tart karokkal fogadnak es tömik a penzt a zsebedbe (ezt nem azert irom, mert feltetelezem a kerdezötöl, csupan altalanossagban).


Nekem jo tapasztalataim vannak itt, Becsben elö magyarokkal, de rosszak is. Szivesen segitek mindig is azon, akin latom, hogy igyekszik (pl. egy öneletrajz atnezese/kijavitasa), de sokan elvarjak, hogy oldjam meg helyettük a problemaikat (irjam meg en az ö öneletrajzat, vagy rögtön en ajanljam be valahova/szerezzek neki melot, hiszen en osztrak vagyok es ezert tuti, hogy tudok vagy 6 különfele, jol fizetö allaslehetöseget neki.)


Az eletszinvonal felmeresek szerint Becsben a legjobb egesz Europaban. Teny, ha talpraesett es szorgalmas vagy, jobb eletre szamithatsz, mint Magyarorszagon altalaban.

2012. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia Daniel. Nagyon szépen köszönöm a hasznos, infókkal teli válaszodat!:-) Bevallom, már le is tettem arról, hogy bárki is válaszol, mert olyan régen írtam ki a kérdést.

Én nem most megyek ki Bécsbe, hanem kb. májusban. Hétfőn fog indulni egy heti 5x4 órás intenzív német tanfolyam és állítólag ilyen intenzitás mellett 4-5 hónap alatt középfokú szintet lehet elérni. Csak és kizárólag középfokú szinttel fogok kimenni, mivel egyedül fogok intézni mindenféle hivatalos ügyet és persze az sem árt, ha a munkaszerződést értem, mielőtt aláírom.:-) Egyelőre angolból van középfokúm, diplomám és több szakmám van. Viszont mivel több éves gyakorlatom egyik szakmából sincs, eleinte szerintem hotelekben, éttermekben, vagy boltokban keresek állást. Csodálkozom azon, amit írtál: hogy néhány honfitársam tőled várja, hogy megoldd a problémáit. Lehet, hogy én vagyok túl optimista ilyen tekintetben, de ha én kint élek és minden egyes nap reggeltől estig állást keresek személyesen, és egy mosollyal az arcomon bemegyek az összes létező hotelbe, étterembe, nagyobb boltokba, akkor kizártnak tartom, hogy ne találnék állást 1-2 hónapon belül. Korábban Írországban dolgoztam egy ideig és ott pontosan ezt csináltam és láss csodát: két héten belül volt állásom.:-)

Viszont, ha nem bánod, akkor vegyük fel a kapcsolatot. Ha egyetértesz, akkor március-április környékén átküldenék neked egy önéletrajzot németül. Igyekszem precíz lenni, de ha komolyabb hiba van benne, vagy eltérőek nálatok a szokások a sorrendiséget, vagy a szerkesztést illetően, akkor jelezd ezt nekem, kérlek. Rendben lesz ez így?

2012. jan. 7. 11:13
 7/9 PT-Daniel ***** válasza:

Nagyon jo ezeket olvasni!

Privatban megirtam az e-mail cimemet.

Ha valamiert nem kapnad meg, ird meg itt.

2012. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Nahát, valaki aki megtanulta a magyar nyelvet és milyen választékosan műveli. Gratulálok.

Mennyi idődbe tellett mindez?

2012. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 PT-Daniel ***** válasza:
94%

Köszönöm az elöttem ironak. Nagy szerepe volt a retorikam fejleszteseben a györi bences gimnazium, melynek diakja voltam es ahol le is erettsegiztem.

Nehezen megmondani, hogy mennyi ideig tartott, mert ez egy nagyon elnyulo folyamat, elmosodott hatarokkal. Talan 3 eveltelte utan ereztem ugy, hogy nemcsak megertem az embereket, de en is ki tudom fejezni gondolataimat olyan szinten, hogy mar ne akadalyozzon a szavak hianya.

2012. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!