Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest vagy Bécs a jobb hely?

Budapest vagy Bécs a jobb hely?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű, hogy Bécs élhetőbb, mert jobbak a fizetések, jobb a közlekedés, több a zöld, stb.

De biztos, hogy jobb hely, mint Budapest?

Azt hallottam, hogy pl. alig vannak szórakozási lehetőségek, és azok is inkább az idősebbeknek szólnak (pl. opera, komolyzene, stb.)

Fiataloknak tényleg nem is jó hely Bécs?


2012. jan. 22. 12:59
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
biztos,hogy jobb,én is oda tevezem.......
2012. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Fiataloknak ott van a Praterdome! Király hely!
2012. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát Mo.-nál lassan minden jobb. Inkább élek egy olyan városban, ahol kevesebb a szórakozási lehetőség, mint itt, ahol lassan 3-4 embert kell eltartania egy dolgozónak...
2012. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Azért Bécsben van vagy kismillió szórakozóhely, ebben is veri BP-t.
2012. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
mindenben veri
2012. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy Bécsben magasabbak a fizetések, jobb az életszínvonal, stb. de én egyáltalán nem vagyok úgy hasraesve tőle, mint ahogy kellene az "élhetőségi listák" alapján. Nem rossz, de semmi nagy számot nem látok benne. Genf szépségben pl. toronymagasan veri, de szerintem Innsbruck is.


Fekvésileg egyébként szerintem Budapest ezerszer jobb. Hogy ma a gazdasági különbségek miatt hogy néz ki Bp., az már más téma, de biztos vagyok benne, hogy amikor Bp. a "kávéházak városa" volt, és egy szinten emlegették Párizzsal, simán verte Bécset is.

2012. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Üdv!


Egész jó válaszokat lehetett itt olvasni.

Ha azt vesszük figyelembe, hogy a két város közül melyik

élhetőbb, tisztább és kínál több lehetőséget.....egyértelműen Bécs. Én magam is oda készülök hamarosan és nem véletlenül ( ráadásul közel is van egy magyarnak ). Mellesleg vannak ott szórakozóhelyek, ez egy marhaság hogy csak az Opera+kávéházak mennek:)


Budapest egyetlenegy dologban előzi meg Bécset, a panorámában! Ennyi. A városunk fekvése tényleg egyedi mindkét oldalról a Duna mentén, de.........ennyi. Összeségében jobb hely Bécs, mint BP. Sok helyen fent van a Neten is, hogy Bécs mennyire élhető város még világviszonylatban is ( benne van az első 5-ben .

2012. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, utolsó! Van még pár dolog, amiben Budapest veri Bécset: ott vannak például a gyógyfürdők, a Parlament vagy a romkocsmák!!
2012. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

A Parlament? Mert szerinted Bécsben nincs hasonlóan patinás épület? Schönbrunn?

A romkocsmák meg aztán tényleg jobbá tesznek egy város.

2012. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak: a romkocsmák egyébként szerintem is pozitív dolgok.
2012. jan. 22. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!