Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest vagy Bécs a jobb hely?

Budapest vagy Bécs a jobb hely?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű, hogy Bécs élhetőbb, mert jobbak a fizetések, jobb a közlekedés, több a zöld, stb.

De biztos, hogy jobb hely, mint Budapest?

Azt hallottam, hogy pl. alig vannak szórakozási lehetőségek, és azok is inkább az idősebbeknek szólnak (pl. opera, komolyzene, stb.)

Fiataloknak tényleg nem is jó hely Bécs?


2012. jan. 22. 12:59
1 2
 11/19 anonim válasza:
89%
a magyar fizetésekből,még romkocsmára sem tellik
2012. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"A Parlament? Mert szerinted Bécsben nincs hasonlóan patinás épület? Schönbrunn?"


Voltam Schönbrunnban. Egy rongyrázás az egész, de azt nem mondanám, hogy annyira nagy szám. Nekem kifejezetten ellenszenvesnek tűnt, tudván, hogy a Habsburgok az évszázadok alatt összerabolt pénzből csináltak ekkora fényűzést. De ettől függetlenül sem tetszik, akármelyik szentpétervári palota veri.


"A romkocsmák meg aztán tényleg jobbá tesznek egy város."


Tudod egyáltalán, mi az a romkocsma? Voltál már a Szimpla kertben, például? Van valami fogalmad arról, amit leszólsz? Vagy csak elképzeled, hogy mi lehet az, ami "romból" meg "kocsmából" áll és úgy vaktában elítéled? A város leghangulatosabb (és kulturált!) helyei, amik nem utolsó sorban óriási vonzerőt jelentenek a turistáknak.

2012. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy a Parlamentünkkel szerintem nem versenyezhet semmi, ami Bécsben van. Én már sokszor voltam Bécsben, de soha nem fogott meg, ahhoz képest, amennyire reklámozzák. Egy jó fekvésű, rendben tartott alpesi kisvárosban, vagy egy szép svájci városkában sokkal jobban érzem magam.
2012. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazatok van, hogy épületek szempontjából nem nagy szám. Tényleg Bp. a jobb. Pl. a Parlament ezerszer szebb, mint a Hofburg. Kár, hogy a hányinger fogja el az embert, mikor rá gondol, a benne folyó dolgok miatt...
2012. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A mai állapotokat figyelembe véve én Bécsben élnék szivesebben.


Ugyanakkor el kell ismerni, hogy Bécs nem túl izgalmas hely, egy élhető város, néhány kiemelkedőbb épülettel (Hofburg, Schönbrunn), aztán gyakorlatilag ki is fújt az egész. Miért van az, hogy mégis inkább oda mennek a turisták? Mert jó a marketingje, Budapesten pedig le se szarják a turistákat. Elég a CNN-re kapcsolni néha, a legsötétebb afrikai országoknak is nyomatják a reklámfilmjeit, Magyarországról még soha nem láttam. Valamiért nem foglalkozik ezzel senki, pedig koránt sem olyan egyértelmű, hogy mindenki ismeri a Parlamentet, a dunai panorámát. A másik, amiben fejlődni kéne, az a szolgáltatások. Mert rendben van, hogy a fiatalok rendesen ki vannak szolgálva kocsmákkal és szórakozóhelyekkel, de belőlük nem nagyon tud egy város meggazdagodni, hiszen nyugaton sincsenek a fiatal egyetemisták pénzzel kitömve.

2012. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Igen, szóval amiben majdhogynem mindenki egyetért, az nyilván az hogy Bécs "összeségében" élhetőbb, jobb hely, mint Budapest.


Egyébként van itt pár korábbi válaszoló, akik nagyon felhozták a Romkocsmákat, szórakozóhelyeket....Megsúgom nekik, ezt ne pozitív dologként kezeljék, ugyanis én jártam, járok eleget sokféle helyre itthon és ma már többségében a külföldiek tartják el, fent ezeket a helyeket, nem a magyarok!!!! Ezek a helyek, főleg a belvárosban a külföldieknek lettek kitalálva elsősorban!!!! Ez sztem inkább lehangoló, nem pozitívum!! Kimész a Sziget fesztiválra és minden harmadi ember külföldi. Lemész egy bulizni a belvárosba és minden harmadik ember külföldi! Lemész a Vörösmarty térre és minden harmadik ember külföldi!!! Ebből is látszik, mennyire szar a helyzet, mennyire nincs pénze a magyarnak és mennyire nem változik a helyzet országon belül.


Szóval lehet hogy Budapesten van még pár szórakozóhely ami elfér, de ezek teljesen harmadlagos dolgok. Prágában is jó a sör, de ezért nem fogok odaköltözni. Moszkvában baromi különleges a Kreml, de magasról tojok rá.Vagy Velence....az egyik legromantikusabb hely a bolygón, de ha odamész, miből fogsz megélni ( tehát nem turistaként )?!

2012. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: lehet, de attól még a romkocsmák a mieink, a mi városunkban vannak, a mi államunkat gazdagítják és mi mehetünk le akármikor, amikor szeretnénk. Attól, hogy csupa külföldi van (amit amúgy aláírok), mi a barátaimmal nyugodtan mehetünk, ha kedvünk támad. Az egyetlen hátrány, hogy tényleg drágák, de egy sört mondjuk ott is lehet 300-ért kapni.
2012. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
50%

BU

DA

PE

ST


és mégegyszer Budapest.


Lehet hogy magasabb az átlag fieztés és picit szebbek az épületek, DE nem csak ez számítt.

Határ mentén lakom, így voltam ott párszor, és míg bp-n van VIII. Kerület, addig bécsben (cigány alig van) DE (itt a 2. De) minden tele van törökkel!

Valamilyen rendezvényre keveredtem, erre odajött pár török, újságokkal, és a kezünkbe nyomtak 1-1et (4en voltunk).

Elindultunk volna, erre ránk ordítt hogy fizessünk, nincs ingyen, 2,5€

de nekünk nem kell akkor.

Adnánk vissza, picit hátrált.

2€

de nem kell nekünk!

1€

nyújtjuk vissza, erre mint mond? Fifti cent


leraktuk a padra az újságokat és otthagytunk.


Szóval tele van törökkel, kínaival, egyéb ázsiaival, zsidóval stb.

Egymás mellet 1 török, egy thai, egy kínai étterem...

Pajeszos kalapos inges zsidók a bank előtt tömörültek.


OSZTÁKOT NEM LÁTNI


ezért is jobb bp.

2013. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Az azért korrekt hogy olyan emberek írnak akik csak készülnek Bécsbe és még nem is voltak ott. Sem Budapesten. Budapest nagyon szép, sőt gyönyörű környezetben fekszik. Veri Bécset. És egyébként ha itt is olyan fizetések lennének mint az osztrákoknál akkor mindenki jönne haza pestre és Bécs le lenne tojva. Akkor mindenki Bp-t tenné az első helyre....
2016. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!