Kezdőoldal » Utazás » Európa » 12 évesen hova utazhatok egyedül?

12 évesen hova utazhatok egyedül?

Figyelt kérdés
Csak mert a barátnőim is beszélték, hogy ők ide meg oda mennek. Nem kell egy Ausztráliára gondolni, de nem is azt várom, hogy a szomszédba. Léci ne azt írjátok, hogy sehova! Amúgy meg elég önálló vagyok szóval nem az a féltenivaló kislány. Ne higgyétek, hogy most azért akarom, mert ők is mennek csak ki akarom magamat próbálni.
2009. máj. 28. 17:06
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Végre valaki aki nem gondolja rögtön azt, hogy világgá akarok menni!
2009. máj. 28. 20:20
 32/40 anonim válasza:
83%
én 12 éves vagyok táborozni szoktam egyedül meg a mamámhoz utazni
2009. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
74%

de ha valami bajod történik akkor ne sírj hanem legyél nagy lány ..... oké?

és az hogy anyukád se tudna mit tenni

elvagy tévedve kislány. vagy jó lenne egy rossz bácsival találkozni?

gondolom te nem félnél mert te bátor vagy

aha.. egyszer szólnának be sírva futnál anyucihoz.

egyedül utazz el nagyidhoz. barátnővel menj el szentendrére 1(!) napra de még az is veszélyes.

2009. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Szerinted mit tudna anyum csinálni? Most már kíváncsi lettem ha ennyire kitartasz mellette.
2009. máj. 29. 06:09
 35/40 anonim válasza:
92%
eleve ha anyukád veled van nem támad be semmi vadbarom. én elhiszem, hogy utazgatni szeretnél meg unalmas otthon, de ha mindenféle szülői kíséret nélkül szeretnél utazni, akkor legalább ne egyedül tedd. ha többen mennétek barátnőkkel az nem lenne jó? és hidd el, a legtöbben nem megszólni akarnak, csak belegondolnak mi történhet ha összetalálkozol valami elmebeteggel, nekem is van egy öcsém, 14éves, de egyedül semmi messzi helyre nem engedném el. és nem azért mert meg akarom gátolni benne, hogy jót szórakozzon vagy kicsit önállósodjon, hanem mert nagyon félteném. mellesleg szerintem szüleid így nem engednének el, viszont megpróbálhatnád úgy, hogy esetleg egyik barátnőd kicsit idősebb nővére is veletek menne. szerinted? :)
2009. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

No megpróbálok normális választ adni, bár nem olvastam végig az összes kommentet. Őszintén szólva, szerintem abban nincs semmi rossz, ha elutazol a rokonokhoz, bár inkább buszozz. A vonaton azért megfordulnak érdekes alakok, én 19 vagyok, és egyedül a mai napig nem szeretek vonatozni. Szóval beszéld meg a rokonokkal, és a szüleiddel... Anyukád kikísérhet a buszmegállóba, integet, odaérsz, ott várnak a rokonaid, és nyaralsz náluk egy hétig. Én ezt 15 éves koromban csináltam először, csak én 10 órát utaztam átszállásokkal. Így nem egyedül vagy, még is önállóan utazol, és elmondhatod, hogy egyedül mentél :)


Hogy kiegészítsem az előzőeket, egy előttem szóló bár kicsit túlzott, teljesen igaza volt. Sosem tudhatod hogy ha kilépsz az utcára mi fog történni. Én tavaly Svédországba utaztam egyedül 2,5 hétre, idén Csehországba fogok ugyanennyi időre, még is baromi nagy lelki erő kellett ahhoz, hogy megálljam a helyem az ismeretlenben, idegen környezetben, idegen nyelven, mindenféle segítség nélkül. Életem legjobb élménye volt, és még a korombeliek is furán nézve mondják, hogy ők ezt nem mernék bevállalni. Mindig csúcsformádat kell adnod, hogy hirtelen adódó helyzettel is tudj mit kezdeni.

Valahol el kell kezdeni, és ha a szüleid részéről rendben lenne így ez az utazás, akkor látogasd meg a rokonaidat nincs abban semmi rossz! 12 évesen egy 2 órás út igazán nem sok, pláne úgy, hogy ismerőstől ismerősig mész, de azért köss a szüleiddel kompormisszumokat, és ha azt mondják hívd fel őket naponta, akkor hívd fel őket naponta, mesélj nekik, és tartasd be a szabályokat, hogy bízzanak benned, és ha nagyobb leszel, akkor is elengedjenek, akár messzebbre is.

2009. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
100%

Hát külföldre semmiképpen nem utazhatsz repülővel, mert ahhoz kell egy kísérő aki felnőtt jeggyel utazik. Meg hát személyid sincsen, és ha nyaraláskor igazoltatni akarnak az szerintem elég gázos, mert tényleg a szüleid felelnek érted.

Én 15 éves koromban utaztam el egyedül a barátaimmal, kb. 70 km-re ahonnan lakok, 3 napra, saját költségből, és még így is nagyon szerencsésnek gondoltam magam hogy ennyire érettnek és felelősségteljesnek gondolnak a szüleim. Nem bántani akarlak tényleg :) De később, ha idősebb leszel, rájössz hogy 12 évesen még nem kellett volna utazgatni:) Én ilyenkor minden napot a strandon töltöttem, és ugyanolyan jó élmény volt a társaság miatt.

2009. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
77%
én úgy tudom utazhat repülővel, egyedül, raknak a nyakába ilyen kis táblát és a stewardessek figyelnek rá. csak előre kell szólni.
2009. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
19 éves vagyok, de nekem eszembe se jutna ilyesmi. 13 évesen alkalmam nyílt hogy szülők nélkül Angliába utazhassak, de én az ittmaradást választottam. Amúgyis anya azt mondta nekem akkor, hogy még szomszédba se engedne el egyedül nemhogy Angliába. Tehát szerintem is várj egy kicsit még ezzel. Az hogy önálló vagy és nem vagy féltenivaló az korántsem jelenti azt hogy szabadon utazgathass. Természetesen ha a szüleid megengednék meg lenne róluk a véleményem de ez már nem az én hatásköröm.
2009. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Én is 19 vagyok, és 11 évesen voltam egyedül nyaralni először, Németországban. Persze volt egy kerete, iskolai diákcsere program volt, de családoknál laktunk és mindennap volt annyi szabadságunk, hogy azt csinálhattunk amit akartunk, családi programok stb. Szerintem keress te is ilyeneket, nagy élmény tud lenni, és nem is vagy egyedül. Nem tudom hogy, de sikerült olyan bizalmat kiépítenem a szüleimben, hogy elengedtek Svédországba egyedül úgy, hogy csak 4 napja töltöttem be a 18-at. Életem legjobb nyaralása volt :)
2009. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!