Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaország vagy Olaszország...

Franciaország vagy Olaszország? Hova mennél szívesebben nyaralni és miért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyaralni? Hááát, igazából egyikbe sem mert nyáron mindkét ország dugig van tömve turistákkal Európából, Ázsiából meg Amerikából, plusz ott vannak a rájuk szakosodott tolvajok, lehúzósok, hiénák. De amúgy ha megszervezi az ember a nyaralást meg ki tud fogni egy csendesebb hétvégét akkor a területtől függ. A síparadicsomok nyáron értelemszerűen nem olyan zsúfoltak, de szépek és nyújthatnak kellemes időtöltést. A klasszikus nyaralóhelyekre koratavasszal és ősszel érdemes menni, mikor már kellemes az idő, de még panganak az utcák, éttermek, szállodák.

Ha meg tényleg úgy a zsongós, fesztiválos időszakot akarod kifogni akkor szigorúan csak egyedül vagy pároddal menj, gyereket, kisállatot megegybet főszezonban nem szabad vinni, csak a baj lesz belőle.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: egybekötött utazással mindkét ország déli régiójába most. 1 hónap múlva már nem mennék :D

2012. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olasz!

A franciáknak jobb a konyhája, de rengeteg a bevándorló, bunkók, arogánsak, de azért egyszer érdemes körbejárni Francia o-t is.


Olaszok sokkal rendesebbek közvetlenebbek, nem érzik annyira úgy hogy ők szarták a spanyolviaszt. Mindenre van külön mutogatásuk, amivel óvatosan mert sokszor mást jelent mint itthon. :) Nekem túl ságosan tészta pártiak, de Rómát muszáj látni!


jó utazást

2012. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Szívesen megyek Olaszországba, de nem nyaralni. Az olasz tengerpart meglehetősen koszos, ahol nem, ott zsúfolt, szóval erre nem jó. Nyáron valószínűleg évről évre döglesztőbb meleg van arrafelé. De lehet, hogy van, aki ezeket szereti. Franciaország is csodálatpos hely, de bizony az sem a nyaralással kapcsolatban jut eszembe. Válasz röviden: harmadik ország.
2012. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországba ha mennél, gondolod meg, hogy milyen célból: városlátogatás vagy tengerpart.

Ha városlátogatás: akkor ne nyáron (mert elpusztulsz a melegtől), hanem tavasszal vagy ősszel.

Ha tengerpart: akkor mehetsz nyáron és kora ősszel, viszont az ottani tengerpart nekem nem jött be, nem írnám le, hogy miért, de kinek a pap, kinek a papné, nekem a fia kell, így inkáb másik ország tengerparjára mennék.

Franciaország: ismerősöm mondta, hogy viselkedési különbség vagy Párizs és környéke, valamint a Francia Riviéra lakosainak között. Aztmondta, hogy a riviérán bunkók és arrogánsok. Riviérára csak úgy menj, ha tele vagy lóvéval.


Ha nekem sok lóvém lenne, akkor nyáron bepróbálkoznék a Francia Riviérával, ás ősszel pl. Rómával vagy Velencével.

2012. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Franciaország délnyugati csücskéig Firenzén, Rómán, Nápolyon, Szicílián át. Persze több részletben. Megfelelő idő mindig akad, hozzáállás kérdése.
2012. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nagyon szép :)

Nekem speciel Franciaországnál a tenger jobban bejött, átlátszó volt és tiszta (Nizza, Cannes), Olaszországban pedig (Jesolo) zavaros volt, bár végülis ez egy üdülőfalu.

Az emberek egyformán bunkók voltak mindkét helyen. Ilyen szempontból nálam Görögország a nyerő :)

2012. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rentai válasza:
100%
olasz
2012. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A te igényeidet nem ismerem. De nyaralni (nem körutazni, nézelődni!) Szicíliába mennék (mentem). Például Taorminába, este néztem az Etnát (meg jókat ettem kiskocsmákban), nappal a csodás tenger. Franciaország nyugati partvidékének egyes részei (kis települések) szintén nagyon jók, de drágábbak.

A körutazás kora nyáron, vagy kora ősszel viszont mindkét országban pazar. Ha a jelentősebbeket látni akarod, országonként két hónap, mondjuk egy májusban (délen), egy szeptemberben (északon). Nekem bejött.

2012. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!