Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az időjárás Nagy-Britan...

Milyen az időjárás Nagy-Britanniában?

Figyelt kérdés
Könyvet írok és arra lennék kíváncsi, hogy az ég milyen gyakran szokott olyan kék lenni, mint nálunk egy átlagos nyári napon

2012. ápr. 20. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég változó. Ma pl. délelőtt, meg délután is elég rendesen szakadt, később viszont kisütött a nap és olyan ragyogó idő volt mint Bora Borán kb... És ez megy folyamatosan. Azt mondanám, fele-fele arányban van nagyon napos idő, és esős idő.
2012. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Most például ahol én élek(Oxford) kedd óta szakad az eső,szinte sötétbe borulva minden.Időnként kisüt a nap,és szép felhők vannak,majd újra beborul és esik.Ez jellemző szinte egész évben.Eső,és kis napsütés..
2012. ápr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ezt csak megerősíteni lehet, nagyon szeszélyes az időjárás.
2012. ápr. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Első válaszadó, te melyik részen élsz pontosan? :)


Egyébként én is ezeket olvastam/hallottam, amiket a többiek írtak (sajnos még nem jártam ott személyesen, de mivel szeretnék, érdekelnek az ottani dolgok).

2012. ápr. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
London (első vagyok).
2012. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
második vagyok.Londonban éltem másfél évet.Ott is inkább az esős,szeszélyes időjárás a jellemző.Én naiv azt hittem ha Oxfordban élek,majd kevesebbet fog esni,és többet fog sütni a nap.Hát nem..2 éve egész nyáron pulcsiban kellett lenni,míg otthon meleg riadó volt..Igaz vannak szép napos idők,de a 10 ujjamon megtudom számolni,hogy egy nyár alatt mennyi ilyen napos idő van mint "Bora Borán"
2012. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Pl. most is tűz a nap. Az igaz, hogy nincs meleg, bár szerintem pont ideális. Gondolom személyfüggő, nekem a melegriadó aztán pont nem hiányzik. Én inkább az esőt szeretem, meg a viharos időt, és szerintem nem esik eleget.
2012. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Oxfordban jelenleg süt a nap,de nincs meleg,és időnként jön egy gyors zápor ahogy egész héten volt.
2012. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, hogy itt kérdezgetek pofátlanul! :)


De engem leginkább csak az tart vissza Londontól, hogy itthon Magyarországon is nehezen viselem a hideg időt.

Gondolok itt arra, hogy most is, ha sokat mosok kezet akkor fájnak az ízületeim (amúgy nem szoktak, nem vagyok különösebben frontérzékeny), vagy télen folyton megy a fűtés, az ablakok is újak, jól szigetelnek, mégis egész télen fagyoskodunk. Szóval szívesebben költöznék meleg helyre, ahol időnként még kánikula is van. Viszont Londonban található minden, ami nekem kellene és amúgy jó lenne ott nekem, csak nem tudom, ti nem fáztok ott?

Ilyen (egészségügyi) szempontból nem kellemetlen a sok eső, a borús idő és a hűvösebb idő?

2012. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Oxfordi vagyok.

Ha melegre vágysz akkor Anglia nem a legjobb megoldás.Sem London,sem Oxford..Itt kint nincs olyan meleg mint otthon.Én 7 éve élek kint,és bizony az ujjaimon már én is érzem az ízületi fájdalmakat(nem vészes,de vannak) Én imádom a meleget,ezért igencsak nehezen viselem az állandó borús,szeles időt.De vannak akik ezt a fajta időjárást szeretik.Azoknak jó a klíma,mert elvannak úgy egész évben,hogy alig süt a nap..

Ha te is inkább a nagy meleg időkért vagy oda,nem fogod te sem megszokni az angol időjárást.

Én szoktam mondani ha kérdezik,hogy

télen Angliában sosincs olyan hideg mint otthon.Ritkán vannak mínusz fokok.(ha van is akkor maximum mínusz 5-6 fok de éjszaka) Ha havazás van(akár 2 centis hó) már le is bénult a város..(nem vicc,egy kabaré hogy mit csinálnak egy kis hótól,nem annyitól mint otthon van)A tél nem olyan hideg,de hála a rossz,és régi angliai szigeteléseknek,a a szimpla ablakoknak,kell ám fűteni rendesen)

Nyáron viszont nincsenek kánikulák.Ha néha vannak 25-28 fokok (és szerencsére hétvégére esnek a jó idők) akkor mindenki menekül a szabadba.Szemmel láthatóan is mindenki szomjazik a melegre.

A 7 év alatt még nem éltem át meleg riadót. :) (és nem is barnultam itt kint még le)

tavasz,meg ősz nagyon nincs is..

2012. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!