Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tunéziába vagy Horvátországba...

Tunéziába vagy Horvátországba utaznátok szívesebben? Melyik jobb úticél strandolós nyaraláshoz?

Figyelt kérdés
Ketten utaznánk júliusban. Tunéziába last minute-re, max. 3 csillagos félpanziós szállásra pályázunk, Horvátországba kocsival mennénk, kempingbe vagy apartmanba, én főznék. Szerintetek melyik a szebb, érdekesebb hely? 300.000,-Ft-ból ugye kijön két főre mindennel? Egyik helyen sem voltunk még.

2012. máj. 22. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tunézia nekem sokkal jobban tetszett, mert ott homokos a tengerpart, meg szerintem maga az ország is érdekesebb, jobban különbözik MO-tól!:)
2012. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tunézia! Imádom! 300-ból kijön egy hét, ha ügyesek vagytok all inclusive ellátással is, még kis kirándulás is belefér, hpgy ne csak a vizet lássátok.
2012. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 sharaxD válasza:
95%
Tuniézia jobb
2012. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is Tunézia tetszik jobban főleg a homokos tengerpart miatt. De nekem bejön Horvátország is közelebb van autóval könnyebb meg kényelmesebb kijutni oda és ott elég sok magyar van szerintem, meg azt vettem észre hogy ott az emberek barátságosabbak. Bár Tunéziára sincs panaszom csak drágább.
2012. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát én tunéziába max 5 csillagos és abból is luxus hotelba mennék. Tunézia igen szegény, most meg még rosszabb mint volt. 3 csillaggal csak koszt és pár falat száraz kenyeret kaptok.


Horvátország gyönyörü, ha kirándulni is akartok nem csak a parton akkor rengeteg a lehetöség miden fele.


èn mondjuk nem vagyok kemping hívö, söt ha nyaralás minimum félpanzió. Menjetek Horvátba, keressetek apartmant vagy kisebb hotelt, amihez adnak félpanziót és nem fogjátok megbánni.

2012. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mind a két országban többször jártam.

Ha homokos part a legfőbb okotok, akkor miért nem mentek a Balatonra?

Horvátországnak gyönyörű köves öblei vannak, eldugott helyek, búvárkodáshoz ideális, illetve emellett gyönyörű történelmi városok.

Tunéziában teljesen mások az emberek, a kultúra. A tenger nem annyira tiszta. Nekünk azt mondták, hogy a szállodán kívülre csak saját felelősségre menjünk (Sousse-ben voltunk, de persze mentünk baj nélkül), Viszont Tunéziába nem mennék 3 csillagos szálláshelyre... Mi 5 csillagosban voltunk, de kb. olyan volt, mint itthon egy 3-mas, de ezt bármelyik utazási irodában megmondják, hogy errefelé kb. 2 csillagot vissza kell számolni, ugyanis nagyon szegények ezek az afrikai országok, a szállodában mesélték nekünk, hogy a kevesebb csillaggal ellátott helyeket kevésbé őrzik, és arrafelé elég gyakoriak a lopások, betörések.

2012. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi Tunéziában 3 csillagos szállodában voltunk és nem volt vele semmi baj. A kajával se volt semmi, minden rendben volt. Horvátországban pedig apartmanban szálltunk meg még 5 éve viszont azzal csak annyi volt a baj hogy nekünk kellett gondoskodni a kajáról.
2012. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Tunéziában még nem jártam, de amint írtad, hogy 300.000 Ft van kettőtökre, akkor inkább NE 3* szállodába menjetek, hanem 4* vagy 5*-ba. Sokan azt mondják, hogy arab országokba csak ilyenekbe szabad menni. Javaslom, ha kiválasztod a szállodát, ahová mennétek, akkor olvass véleményeket a www.invia.hu weboldalon.

Egyidőben akartam menni Tunéziába, de letettem róla. Ennek az oka az volt, hogy 6 ismerősömből 4 lebetegedett (hányás-hasmenés), 1 ismerős akkor lett beteg amikor hazajött. Teljesen mások állítólag a higiéniás szabályok.

Természetesen ez a betegeskedés nem vonatkozik mindenkire, de ha megyek is valahová, akkor ezeket figyelembe veszem.


Horvátországban jártam már nagyon sokszor. Általában Split vagy környékére utazom. Nagyon szép, szebbnél szebb Óvárosok és tengerparti sétányok vannak. Nálam Split a nr.1, ugyanis innen több helyre elutazhatok busszal például Trogirba, Omisba, Makarskára- valamint hajóval Brac Hvar Solta szigetre.

Ihatod a csapvízet (kivéve Vir sziget). Megjegyezném, hogy 300.000 Ft-ból akár 2 hét nyaralás is megtörténhet.

Mivel Split-ben lakik egyik barátom, aki apartman kiadásokkal foglalkozik, szívesen megadom email címét, ha gondolod, de akkor küldj emailt a torok.gergo2@gmail.com-ra és azonnal küldöm.

2012. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Javaslom neked Tunéziát. Az előttem szólókkal ellentétben nem olyan rossz a 3*-os szálloda. Amikor legelőször voltam, akkor 4*-osba, másodjára pedig csak 3*-ba mentünk, és véleményem szerint a második sokkal jobb volt. Tehát ez a szállodán múlik(olvasgass róla, nézzél szállodákat mielőtt lefoglalod). Monastirba vagy Sousse-ba érdemes menni, mert szép a tengerpart, közel a reptér. Horvátországban pedig az a szép, hogy a tengerpart mellett hegyek vannak. 300 ezerből Tunézia all inclusive kijön.
2012. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, úgy látom megoszlanak a vélemények :) igazából évekig omladozó kolikban laktunk mindketten, ha meg külföldre utazunk, simán megalszunk vonaton is, úgyhogy nincsenek nagy igényeink:)
2012. máj. 23. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!