Kezdőoldal » Utazás » Európa » 100 ezer ft költőpénz elég 2...

100 ezer ft költőpénz elég 2 főnek 1 hétre Olaszországban?

Figyelt kérdés
A szállásunkon csak reggelit kapunk.

2012. jún. 28. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit kevés. Bár ez attól függ, hogy szerettek e bulizni / akartok e robogót bérelni / akartok e az ételen spórolni...
2012. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Mi Görögországba szoktunk menni tengerpartra 2 hétre, és oda úgy viszünk pénzt, hogy egy nap fejenként olyan 10.000 ft-ot költünk, és legyen azért pluszban még nálunk, ha valami gond lenne. Ebben a 10.000-ben benne van pár program is, pl. autóbérlés egy napra, csúszdapark, ami kapásból min. 5000 ft, egy szervezett út, pl görögest vagy hajókirándulás. Nem szoktunk reggelit kérni, szóval fejenként az is legalább 2-3 euró egy napra. De mondjuk mi nem is spórolunk semmin, kb azt eszünk, amit épp megkívánunk, persze a normális keretek között.

Ha van lehetőségetek, szerintem vigyetek még ki pénz/legyen nálatok kártyán, ha bármi gond lenne, de nem biztos, hogy elköltitek.

Nagyon attól függ, hogy mit esztek, illetve, hogy mit akartok csinálni az egy hét alatt. Ha csak napoztok, nem nagyon mászkáltok, akkor elég is lehet.

2012. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sok is, de hát kinek mi az igénye és a lehetősége. ..
2012. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem tervezzük, hogy költekezni fogunk, tavaly 80 ezer költőpénzzel jártuk meg Korfut, igaz akkor félpanziós volt az ellátásunk.

Autót/robogót bérelni biztos nem fogunk legfőképp a benzinárak miatt. Barátnőmmel megyünk ketten, bulizgatni nem hiszem, hogy fogunk, inkább nyugisabb, romantikusabb nyaralást tervezünk. Tudom, hogy Olaszország elég drága hely, és mivel csak reggelink lesz ezért kérdeztem. Azért még várom a válaszokat, aki esetleg már nyaralt ott, annak mik a tapasztalatai.

2012. jún. 28. 14:58
 5/7 anonim ***** válasza:
van ott felszolgálási díj is ezzel vigyázz. Vagy 2-3€ a felszolgálási díj, a terítékek számától függetlenül
2012. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Esténként tudom nektek ajánlani a szinte minden városban megtalálható aperitivokat. Egy bár, ahol veszel egy italt kb. 8-10 €-ért és ezzel bemehetsz a bár svédasztalos helyiségébe, ahol 8-10 féle kaja közül válogathatsz. Ne a klasszikus éttermi kajákra gondolj, inkább különféle tészták, saláták, gyümölcsök, különféle szószok, de isteniek, sokfélét ki tudsz próbálni és cirka 3000 forintért megvan a vacsora egy koktéllal.
2012. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok éves tapasztalatom azt mutatja, hogy Olaszroszágba átlag napi 40-50€ költőpénzre van szükség ha nem akarjátok folyamatosan az árakat nézni. Nyilván vannak napok amikor többet de van, hogy kevesebbet költ az ember. :) Azt mondom, hogy két főre legalább 700€-t vigyetek ha tehetitek! Az a biztos! :)
2012. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!