Kezdőoldal » Utazás » Európa » Segítene valaki nekem utazást...

Segítene valaki nekem utazást szervezni (hosszú)?

Figyelt kérdés

Szóval, én 2x voltam Horvátországban, akkor is szülőkkel. Most úgy néz ki, hogy a párommal és egy másik párral fogunk nyaralni.

Külföldre szeretnénk menni, de igazából még azt sem tudjuk, hogy hova lenne érdemes.

Olyan tengerpartra szeretnénk menni, ahol nincsenek (nagy) hullámok, nincsenek sokan, van olyan része, ami lassan mélyül.

A szálloda/panzió/apartman se legyen drága, de ne is legyen lepukkant.

Mivel kocsival megyünk, nem szeretnénk sokat költeni benzinre.

Megoldható az, hogy a szálloda ne legyen rögtön a tengerparton, hanem messzebb, mert kocsival le tudunk menni végülis.

Gondoltam Bulgáriára, Napospartra, de olvastam jót is, rosszat is, ott sokan is vannak, nagyok a hullámok, gyakran lopnak, az út is rossz odafele, medúzák is vannak..de kb. 60-70 ezerből kijönne a benzin oda-vissza.

A másik ötletem Horvátország, de oda nyilván drágább a benzin..

Szóval ezekben kéne segítség:)

21L



2012. aug. 5. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Horvát tenger part kb 500 km. A bulgár kb 1200Km. Honnan vetted, hogy horvátba drágább a benzin? :)

Bulgáriát én sem ajánlom, kátyús autópályán, fiatal sofőrrel, max Ferihegyig mennék.

2012. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen segítenék, de olyan mértékben vagy félreinformálva, hogy bele sem kezdek!

Azt írod, hogy benzinre nem akartok költeni, de a szállás az minél messzebb legyen a tengertől, hogy naponta odaautózhassatok??


Te érted magadat??


Amúgy a benzin mínimum 50 Ft-tal olcsóbb H.országban, mint itthon!!

2012. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt én sem értem, hogy miből gondolod, hogy Horvátországba drágább a benzin, mint Bulgáriába.

Én mindenképp Horvátországot ajánlanám, azon belül is Medulint. Ez nincs annyira messze, homokos, lassan mélyülő a tengerpart. Mi most voltunk nyáron ott, igaz csak fürdeni 1 napot, mert nem ott volt a szállásunk. De nekem nagyon tetszett :) Végig autópályán lehet menni, határtól kb 4 és fél óra.

2012. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A sofőr nem kezdő, idősebb is tőlem, már nagyon sokat vezetett, a munkája is nagy koncentrációt igényel akár 15 órán keresztül is naponta, szóval azzal nem lenne baj, hogy pl. elálmosodik, vagy nem tudna vezetni az utakon..

Hát, igazából a párom mondta, hogy Split, és attól délebbre van normális hely Horvátban, és az messzebb van, mint Bulgária, legalábbis útvonaltervezés alapján.

Úgy értettem a szállásos részt, hogy nem akarunk nagyon sokat fizetni a szállásért, hanem inkább ha kell, kocsival megyünk a partra, minthogy a part mentén szálljunk meg a drága helyeken. Remélem, így már érthető.

2012. aug. 5. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kételkedett abban, hogy a sofőr le tud-e vezetni Bulgáriába vagy sem :) Én azért írtam, hogy közel van, mert szerintem jobb a tengerparton fürdeni, mint a kocsiban ücsörögni tizenakárhányórát. Hidd el, nemcsak Splitnél lejjebb vannak "normális" helyek :) A másik amiért közelebbi helyet írtam, az azért volt, mert írtad h nem szeretnétek sokat költeni benzinre. Márpedig Bulgária = magasabb benzinköltség. Honnan mennétek egyébként?

De te tudod hova mennél szívesebben :)

2012. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, igazából én Omis környékén voltam 2x és ennyi:D úgyhogy semmi tapasztalatom nincs abban, hogy melyik milyen hely, mennyi az útiköltség stb.

Azt hiszem, azért jobb Splittől lefelé, mert ott melegebb van, de lehet ez hülyeség, nemtudom:D

2012. aug. 5. 17:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, Borsodból mennénk:D
2012. aug. 5. 19:08
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Bármilyen helyre mész, mindenütt találsz jó és rossz körülményeket. Vegyük sorra.

Legközelebb a horvát tengerpart van. Ez többnyire sziklás, de találni köves, kavicsos, sőt homokos részeket is. Az Adrián sehol sincsenek nagy hullámok (kivéve viharban, de akkor az ember nem úszni akar). Hogy mi szép, az mindenkinek más, de az biztos, hogy Európában - néhány görög és spanyol szigetet kivéve - az egyik legszebb a horvát tengerpart. Javaslom a szigeteket, Krk elérhető hídon, de onnan komppal Cres, majd Losinj is kényelmesen elérhető. Mindhárom, gyönyörű, kitűnő strandok, jó szállások, éttermek, üzletek.

Az út szinte végig kitűnő autópálya, 6-7 órás indulással késő délután már fürödhetsz. A bolgár tengerpartra akár Románián, akár Szerbián át kevesebb az autópálya, helyenként nagyon rossz utak, és egyéb uti problémák. Csak tapasztalt és edzettebb utazóknak ajánlatos.

A benzinár egyik országban sem lényegesen tér el a magyarétól, e pillanatban a horvát kicsit olcsóbb.

A főszezon mindenütt lényegesen drágább és zsúfoltabb. De augusztus végétől már lehet szállást találni. Kényelem szempontjából apartmant ajánlok, többnyire jobb, és nem drágább a szobánál (van hűtő, ami lényeges szempont). A kiválasztott település honlapján vannak szállásajánlatok, de Horvátországba rengeteg utazási iroda kínál szállást.


Javaslom Krk városát, aminek gyönyörű középkori belvárosa is van. Hasonlóan ajánlom Mali Losinjt, ahol nagyon sok gyönyörű öböl és strand van, kitűnő szállások, éttermek és szupermarketek találhatók, rengeteg kirándulási, sétálási lehetőséggel.

2012. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Írd már le a lényeget!

Mikor szeretnétek menni?

Mennyitek van rá?

2012. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!