Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyesült Királyságban élők,...

Egyesült Királyságban élők, nektek szól a kérdés, tudom, hogy sokan vagytok itt. Mennyi idő telt el addig, amíg beköltöztetek első különbejáratú lakásotokba?

Figyelt kérdés
Készülök kiköltözni nagyjából egy év múlva. Tudom, hogy azonnal szinte lehetetlenség vagy nagyon drága lakást bérelni. Ezzel nincs is semmi gond, elvagyok én egy szobában is, de azért kiváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy ki mennyi idő után tudott viszonylag normálisabb helyre költözni. Fél év? Egy év? Más kérdésem, hogy mi kell egy lakásbérléshez. Gondolom biztos munkahely az alap, de néztem hirdetéseket, és szinte mindenhol referenciákat említenek. Ez alatt mit kell érteni? Előző lakhelytől kell kérni valami igazolást, hogy rendesen fizettem? Nagyon megköszönöm a válaszokat így előre is.
2012. aug. 17. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol laksz majd. Mi londonban élünk, 10 hónapja, de itt iszonyat bérleti díjak vannak, vagy a külső zónákból is járhatsz, de akkor elutazod a fél napod. A másik meg hogy mennyit tudsz keresni, azaz mi a szakmád. Sima szakmunkákkal szinte lehetetlen, de az én főnököm is csak szobát bérel, egy normális lakás itt 1500+, nál kezdődik. Mi is többek között ezért tervezzük a vidékre költözést.
2012. aug. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

" Sima szakmunkákkal szinte lehetetlen,"


Én ebben nem azok igazat Digonak. Én könyvkötő vagyok (elég sima szakmunka,sőt halott szakma) Szakmámban dolgozom egy nyomdában. A párom villanyszerelő (bár nem ebben dolgozik)

Mégis 3 szobás lakást bérelünk.


De hogy válaszoljak a kérdező kérdéseire.

Nálunk a párom jött ki előbb,és ő 9 hónapig szobát bérelt. Utána kijöttem én,és 1 hónapig éltünk dupla szobában. A párom 10 hónapos munkaviszony után (én nem dolgoztam még) tudtunk lakást kibérelni. Azóta is abban a lakásban élünk,lassan 6 éve.

Jól írod,hogy referenciát kérnek. Ha valaki 6 hónapja fixen dolgozik (vagyis állandó fizetési átutalása van) akkor már esélyes hogy lakást bérelhessen. Ilyenkor leellenőrzik hogy fizetőképes vagy. Nem kell munkahelyi igazolás,elég a banki igazolás.

De volt rá ismerőseim közül példa,hogy az egyik úgy tudott lakást bérelni 3 hónap munkaviszony után,hogy egy ember aki már régóta kint van igazolja az illető személyét,hogy ő az aki mondja magát. Az egyik ismerünk egyszer minket kért fel. Nekünk kellett írásos papírt beadni az ügynökségre,hogy mi garantáljuk,hogy X.Y. személy az akinek mondja magát. Vagyis mi adtunk referenciát.

Van olyan lehetőség is, ha találsz olyan ügynökséget,aki ha előre kifizetsz 6 hónap lakbért, akkor akár egyből tudsz lakást bérelni.(De ez nagyon sok pénzbe kerülne)

Hogy mi kell a lakásbérléshez??

- legalább 3-6 havi bejelentett munkahely.

- rendszeres havi banki átutalás

- ha volt előtte lakcím,akkor engedély,hogy az ügynökség leellenőrizzen (hogy az előző helyen rendesen fizettél,ilyenkor a volt tulajnál is érdeklődnek)


Ami még kell:

- bírálati díj (vannak ügynökségek akik kérnek előre bírálati díjat. Végül is megfizeted azt,hogy leellenőriznek. Mi anno annak idején 90 fontot fizettünk)

ahogy minden évben fizetünk.

- 1 havi lakbér

- másfél vagy 2 havi deposit (ügynökség válogatja. Nekünk másfél havit kellett fizetni)


A lakást fél vagy 1 évre bérelheted. Ha tovább akarsz maradni,és a tulaj továbbra is kiadja bérbe a lakását akkor újra meghosszabbítod a bérleti díjat. Természetesen minden újabb szerződésnél fizetni kell ügyintézési díjat (mint írtam nekünk ez évi 90 fontba fáj) Ez is ügynökségtől függ. Van aki többet kér el, van aki kevesebbet. (olyat még nem hallottam hogy nem kellett fizetni,de elképzelhető hogy van ilyen is)

Azt is jó tudni,hogy ha fél évente béreled a lakást akkor fél évente kell ügyintézési díjat fizetni. Ha évente akkor csak évente kell. Sajnos már több helyen is utána néztünk,mindenhol ilyen rövid a bérleti szerződés. (mi már lassan 6 éve béreljük a lakást,és elég bosszantó,hogy minden évben új szerződés miatt kidobunk + 90 fontot.


Szóval nem könnyű lakást bérelni,de nem lehetetlen.

2012. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:25

Azt elfelejtettem megírni,hogy mi vidéken élünk.Bár Londonban kezdtük..

2012. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Én Londonban lakom, saját 1,5 szobás lakást bérlek. 1 évig szobát béreltem, majd ezek után költöztem saját lakásba. Londonban is ki lehet fogni olyan lakásokat, ami nem méregdrága, és a belváros sincs messze. Én 20 percet metrózom a lakásomtól a munkahelyemre, ami a belvárosban van. Mindössze 950 font a bérleti díjam+rezsi. Vidékre az olcsóbb lakbér miatt sem költöznék, mert imádom Londont.
2012. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mondom hogy lehetetlen, csak drága. Mi félretenni jöttünk ki és nem keresünk több ezer fontot. Az pedig kömnyen belátható hogy egyedül egy 1200-1300-1400 fontos fizuból elég nehéz egy 1000+ rezsis garzont fenntartani, plussz élni. Mi 600-at fizetünk egy dupla szobáért, Brightonban ennyiből egy új garzont lehet bérelni, nekem pedig sokkal jobban is tetszik mint London. Persze kinek a pap..
2012. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Digo! Ez igaz, mindenkinek más tetszik. Én például, 5 évet töltöttem Ausztriában, bennlakásos munkával, mielőtt kijöttem. Ott spóroltam, Angliába pedig élni jöttem, nem pedig csak megélni.
2012. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok-.

Abban igaza van Digonak,hogy egy fizetésből 1000-1500 fontos lakás bérelni felesleges,és szinte lehetetlen.

Mi vidéken élünk pár km-re Oxfordtól. Sokkal jobban szeretem mint Londont, pedig ez a vidéki városka sem kicsi a maga módján. Itt ugyanannyit keresek mint amennyit Londonban kerestem. De mi 850 fontért 3 szobás lakást bérelünk a központban. (a 830 fontba már minden benne van. A bérleti díjtól kezdve a council tax, villany,víz,gáz..minden) Vidéken azért is jobb élni,mert ott még összebarátkozhatsz igazi angolokkal,.

De hát ki mit szeret..nem igaz??? Én Budapest után (született budapesti vagyok) igencsak kedvező egy zajos,de mégsem zsúfolt város..

2012. aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, én nem feltétlen Londonra vágyom, nekem a lényeg, hogy a Brit-szigetek legyen, mert tényleg szerelmese vagyok az ottani vidékeknek, kultúrának, életvitelnek. Sok városra rákerestem, és úgy láttam 6-700 font körül egész kellemes kis zugok vannak. Főleg egyetemi városokat, mert természettudományos diplomát szerzek télen, és jó lenne bekapcsolódni valami kinti kutatásba. Az elkövetkező egy évet a pénzgyűjtésen kívül arra is szánom, hogy az itteni egyetemen keresztül kapcsolatokat szerezzek. B-tervnek meg van egy programozó minősítésem.
2012. aug. 17. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!