Kezdőoldal » Utazás » Európa » Imádom a biciklitúrákat,...

Imádom a biciklitúrákat, szerintetek megoldható lenne lemenni bringával Bolognába, majd Firenzébe? Esetleg képtelenség?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 21:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mi egy 820 km-es túrán voltunk most nyáron. Engem Salzburg vidéke vonzott nagyon. Már egyszer voltam ott előtte, és beleszerettem a tájba. Ezért most is ezt vettük célba.

Vonattal mentünk Salzburgig és onnan tekertünk haza Bp-re.

Először a Salzkammerguti részen, majd felmetnünk és a Duna mentén folytattuk utunk.


Nagyon jó élmény volt. Most nyárra is tervezünk ilyet :)

Itt a blogom az útról, de nem fejeztem be az írását.

[link]


19L

2013. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ami a fényeket illeti a jól láthatóságot illeti természetesen figyelni fogok.


Igen, nem szívesen mennék nagy forgalmú utakon.

2013. jan. 19. 18:20
 13/21 anonim válasza:

Szerintem egyedül el ne idnulj.

Legalább 1-2 ember kell akik veled mennek.

2013. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi, most olvasom a blogodat!
2013. jan. 22. 16:57
 15/21 A kérdező kommentje:
Azért mennék egyedül, mert nem vagyok egy társasági ember. Szeretem a kihívásokat, nagyot nőnék a magam szemében, ha egyedül végre tudnék hajtani egy ilyen túrát. Számomra nem baj, ha nem tudok bringázás közben beszélgetni. Pihenésként pedig nincs is jobb, mint olvasni pár oldalt. : )
2013. jan. 22. 16:59
 16/21 KovA1963 válasza:

Én voltam sok nagynak mondható kerékpártúrán - jellemzően 2 hetesek és 1200-1600 kilométeresek.


Szabad ég alatt erdőben bozótban alvásos (nejlonfólia alám és fölém eső esetére) - csomagtartótáska - hegyikerékpár műfajban.


Nem tudom te mifélét tervezel, - szerintem előtte csinálj egy néhánynapos kisebbet napi 120-150 kilométerest és gyűjts tapasztalatot - illetve szokd - mert szokni kell - kinek-kinek az egyénisége szerint.

2013. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 KovA1963 válasza:

És igen, az egyedül kerekezéses műfaj az egyik legjobb - és olyan hatása is van amit leírtál.

Azért ha messze akarsz lejutni legyen rá elég időd (napi max 120 kilométert tervezz) - ha nincs elég időd - a határig elvitetheted magad vonattal - ilyet én is csináltam néha.

Olaszorszában Ausztriában Szlovéniában és Bosznia-Hercegovinában jártam több alkalommal.

A nyerged legyen rugalmas és kényelmes - ne dőlj be divatoknak. A felszerelésed jól optimalizáld pl. WU2 szappannak, mosószernek és samponnak is kiváló.

Alapvető szerszámokról se felejtkezz el.

Ruhából 2 rend rövid és 2 rend melegítőféle ajánlott.

Hálózsák vagy 2 pokróc. Némi tartalék kaja - konzerv - és valamennyi fizetőeszköz. Legalább 1 liter folyadékot tudj tárolni. Úgy nagyjából irányadásképp, - de variáld saját elképzelésed és tapasztalatod szerint :-)

2013. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 KovA1963 válasza:

Ja - elemlempád - esetleg fejlámpád, kiskanalad bicskád és konzervnyitód legyen.

Ha sötét hosszú kivilágítatlan felfestetlen alagutba kell bemenned - az elemlámpa legyen kéznél - a kerékpár fényszórójánál esetleg nem látsz eleget - ilyenkor világítsd magad mellett merőlegesen a falat, úgy át tudsz menni elég biztonságosan anélkül hogy nekimennél a falnak meg cikkcakkban mennél a vaksötét miatt...

2013. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Az rendben van kérdező, hogy betöltötted a 18 évedet, mint az unokám, az is rendbe van, hogy a fejem már csak a mellkasáig ér-- hisz a 12 éves is nagyobb két cm amiért igen büszke-- aztán az is rendben van hogy épp olyan fira fazon vagy mint az én Dávidom, aki nem a szakosztályával tartja az edző túráit, hanem egyedül a fenébe!!


Miért? mert utál csoportban kerékpározni, - a fülén fülhallgató van és igy tekeri végig az utat Szegedtől Bakonyig-- Szegedtől fel a Mátrába az országutakat maga alá tekerve. DE! Egyszer majd nem elütötték-- az árokban kötött ki.... Egyszer pedig kocsiablakán!!! kinyúlva késsel szórakoztak vele, felé böködtek.. neki esett egy útmenti betonkorlátnak.


Mi a borzasztó? Hogy ez itthon történt? Mit gondolsz idegen országban, idegen tájakon áthaladva ahol még házak sincsenek sok km-ren keresztül, ez nem történhet meg? Ennél sokkal komolyabb dolgok is megtörténtek már.


Lehet,- Te egy szelíd bringás vagy, de sajnos nem minden közlekedő autós vagy nem minden ember szelíd mint a galamb, nagyon sok a gazember, az alkoholista a kábítószeres vagy épp az elmebeteg-- egyedül menni könnyelműség külföldre!!


Attól hogy többen mentek, nem jelenti azt hogy ne tehess fel fülhallgatót, vagy ne gondold azt hogy csak tekerek csak tekerek... senki nem zavarja a gondolataimat...csak nézem a tájat és az alám futó kilométereket... Hisz egymás mögött mennétek--- s még se lennél egyedül teljesen kiszolgáltatva egy baromnak! Mert egyedül kiszolgáltatottá válnál ha többen vagytok akkor mára többi a TANÚ!!-- tehát védettebb vagy ez által!!


Ezt magyarázom az unokámnak is-- én is szerettem menni...menni persze kocsival-- de csak egyedül és élveztem a sebességet a tájat a hátam mögé futkosó fákat-- de engem védett a kocsi bizonyos fokig. De megállni a kocsival, nő létemre, soha nem álltam meg kietlen, sehol semmi, csak az út.. olyan helyen.


Ma mikor pár forintért megtámadnak embereket? Gondolom a bringád se két húszasba került?


Szóval gondolkodj el ezen! Szép és csodálatos egy túra-de sajnos sok gazember is van a világon!

2013. jan. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolóval egyet tudok érteni, velem még szerencsére nem történt hasonló eset, de tudom, hogy bármi megtörténhet.
2013. jan. 25. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!