Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni Magyarok, nyáron...

Londoni Magyarok, nyáron tudok könnyebben elhelyezkedni a vendéglátásban, vagy majd szeptembertől?

Figyelt kérdés
Lehet csak szeptember elején tudok kimenni Londonba és attól félek, hogy akkor nehezebben fogok állást kapni. Ti, hogy látjátok ezt? Mi a helyzet kint?
2013. jún. 3. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mikor jössz ki, ha tudsz rendesen angolul, akkor munkád is lesz. Nem tudom, ki terjeszti ezt az időponthoz kötött marhaságokat, de nagy eséllyel olyanok, akik nem beszélnek nyelvet, ezért nem vették fel őket, és így nyugtatják magukat.
2013. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Csak megerositeni tudom az elso valaszat. Teny hogy a vendeglatasban a januar-februar elegge uborkaszezon, de ettol fuggetlenul barmikor jossz lesz munkad ha tudsz valamennyire angolul es ket tanyert fel birsz emelni. Ha meg nem tudsz angolul akkor is tok mindegy hogy mikor jossz mert ugyse kapsz munkat.
2013. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Én 2011 októberben jöttem, 4 nap múlva dolgoztam egy Hotel recepción, amit korábban soha nem csináltam. 2 állás közül választottam, lehettem volna felszolgáló is.
2013. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mindenhonnan azt hallom, hogy a nyelvtudás elengedhetetlen amit meg is értek! Én úgy beszélek angolul, hogy ilyen alapszinten. Úgy értem ha leraknának Londonba azért eladni nem tudnának! Megtudom magam értetni. Az ennyire minimális angol tudás elegendő egy munka elnyeréséhez?
2013. jún. 3. 18:22
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Hat nem tudom, viszont en dolgoztam egyutt olyan Olaszokkal es Spanyolokkal akik azt nem ertettek hogy megkerdeztem "where do you live?"

Ezek nem felszolgalok hanem runnerek vagy barback-ek, sokat kommunikalniuk amugy sem kell a vendeggel.

A kitchen porteri melokat meg tipikusan olyanok vegzik akik nem nagyon beszelnek angolul, aki jobban beszel az maximum amig nem talal gyorsan jobbat.

Viszont sok helyen ezek a poziciok kevesebbet fizetnek a minimalbernel is, 4-5 fontot es abbol Londonban elvegetalni is necces.

2013. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én valami segédpincéri vagy konyhai kisegítői állásra gondoltam először. Az fizeti a minimálbért nem?
2013. jún. 3. 18:50
 7/19 anonim ***** válasza:
ha csak kicsit megy az angol, akkor maximum konyhai kisegítő meló jöhet össze, több nem nagyon. viszont, ha minimálbérért dolgozol, akkor nem London a te városod, szerintem. Londonban, minimálbérből megélni, meglehet, de gondolom nem 0-ra akarsz kijönni hónap végén, akkor vidéki városokat javaslok, ha félretenni is akarsz egy kis pénzt.
2013. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
Ez nagyon helyfuggo. Ha egy szallodaba vagy komoly etterembe tudsz elhelyezkedni ott igen es ami meg jellemzo hogy a city-ben jobbak a berek mint a kulsobb zonakban, illetve probalj angol, de legalabb europai management alatt mukodo helyre bejutni, ok sokkal jobb korulmenyeket es fizeteseket biztositanak. En most sajnos araboknak dolgozom, meg is latszik mindenen.
2013. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is javasolni tudom, hogy olyan helyen dolgozz, ahol európai, amerikai(tehát úgy általában nyugati) a főnök.
2013. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A minimálbér ami ha jól tudom 5,92 font körül van óránként és kb. 950 fontra jön ki havonta nem? Meg a minimálbér ha jól tudom heti 5x8 óra munkával érhető el. Nyilván ha kimegyek heti 6x10et be kéne vállalni. Olvastam, hogy a legtöbb helyen túlóra is vállalható.
2013. jún. 3. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!