Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni Magyarok, nyáron...

Londoni Magyarok, nyáron tudok könnyebben elhelyezkedni a vendéglátásban, vagy majd szeptembertől?

Figyelt kérdés
Lehet csak szeptember elején tudok kimenni Londonba és attól félek, hogy akkor nehezebben fogok állást kapni. Ti, hogy látjátok ezt? Mi a helyzet kint?
2013. jún. 3. 17:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A minimálbér kizárólag órabérben van megadva, ami jelenleg bruttó 6.19/óra. Ne számolj napi 8 órát, a minimálbéres melók esetén sokszor csak 35-37.5 órában foglalkoztatnak, illetve akkor hívnak, ha munka van.(mosogatóknál főleg.)


Ha szerencséd van, akkor minimálbéresként 850-900 fontot megkereshetsz. Londonban ennyiből csak megélni lehet, félretenni, előrelépni nem.

2013. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Ezek a melok csak arra jok hogy amig kidugod a fejed a homokbol es korulnezel addig is van valami bevereled, de ebben ragadni csak netto idopocsekolas, gondolom senki sem azert jon kulfoldre hogy hetrol-hetre eljen, azt otthon is lehet, sot otthon nem is kell masik 8-10 emberrel osztozni a lakason.
2013. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nekem első körben nem a félrerakás a célom hanem, hogy megtanuljam a nyelvet jól és pár hónap után váltani.
2013. jún. 4. 14:45
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Konyhan kitchen porterkent nem fogod megtanulni a nyelvet, bent mosod a konyha egyik sarkaba tett geppel a mosatlant es az eleted is elunod. akkor inkabb menj runnernek vagy barbacknek.

Mikor is jonnel?

2013. jún. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kitchen porterként biztos nem tanulod meg a nyelvet.
2013. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek: Az utolsó 2 munkakör amit írtál az pontosan mit tartalmaz? Szeptember elején megyek. (Többre tartom az angol nyelvtudásomat egy mosogatóinál, viszont annyira meg nem jó, hogy pincérkedjek és egész nap angolokkal beszéljek. Sajnos...)
2013. jún. 4. 23:17
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

Van egy "jó" hírem: Londonban nem fogsz olyan nagyon sok angollal beszélni, a város fele bevándorló.


A barback a bárban végzi a háttérmunkát, segít a bárosoknak. Poharat mos (géppel), políroz, hűtőket tölt, gyümölcsöt szeletel, koktél díszeket előkészít, takarít, stb.


A runner lehet ital runner, vagy étel runner.

Az italos a bárhoz, az ételes a floor staffhoz (felszolgálók alá) tartozik.

A feladatuk hogy az ételt/italt a konyhából/pulttól a vendég asztalához vigyék. Otthon nem dolgoznak az éttermek runnerekkel, ezt a felszolgáló végzi, nyugaton a felszolgáló viszont nem nagyon mozdul el a vendégtérből még a pulthoz sem, az italt és ételt a runner viszi az asztalhoz asztalszám alapján.

2013. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyébként ezeket a munkaköröket általában kevés angollal is be lehet tölteni-most nem a top éttermekről/hotelekről beszélek, mert ott tökéletes angol nélkül szóba sem állnak veled-azaz jó indulásnak, mivel mégis vendégtérben mozogsz, valamilyen szinten kommunikálnod kell. Persze nem a napi üzleti hírekről kell diskurálnod, de azért lehet fejlődni.

Ezzel szemben kitchen porterként betesznek a konyha egyik sarkába mosogatni, előkészíteni, zöldséget pucolni, stb. Ott az életben nem tanulsz meg angolul.

Ilyen még a szobalányi meló is, ott aztán beszélgethetsz a 4 falhoz egész nap, az életben nem fejlődik a nyelvtudás.

2013. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nyár közepén utaztam ki. Ügynökségnél kerestem munkát, nem tudom, szerencsém volt-e vagy ez mindenhol így működik, de rögtön az első helyen lett takarítói állásom. Nagyon kemény munka, nem is maradtam ott csak két hónapig, de otthon hol van olyan, hogy bemész egy munkaközvetítőbe és azonnal eléd dobják az állást?

Az meg, hogy mennyiből élsz meg, nagyon sok mindentől függ. Én egy szobát béreltem 100 font/hét áron, a közlekedés 36 font/hét, kaját hétköznap adtak a munkahelyen (reggelire hideg kaja és ebédre főtt étel), vagyis csak vacsorára és hétvégére kellett magamnak vennem ennivalót, összességében heti 10 font bőven elég volt. Meg esetleg tisztálkodószer, tampon stb. Ez így egy hétre 150 font körüli kiadás volt összesen. Kb. 200 font volt a heti fizetésem, plusz a borravalók, ami átlag napi 4-5 fontra jött ki. Tehát bőven félre tudtam tenni, legalábbis a magyar viszonyokhoz képest.

Ha egész lakást akarsz bérelni, akkor persze neccesebb kijönni a minimálbérből, de én úgy voltam vele, hogy minek fizessek ki egy egész lakást, nem fáj az nekem, ha a konyhát, fürdőszobát stb. 4 másik emberrel közösen használjuk, otthon a szüleimnél is így éltünk. Lakótársakkal legalább tudtam otthon szocializálódni, mentünk közösen buliba, ide-oda. Mondjuk ehhez szerencse is kell, ha rossz lakótársakat fogsz ki, az szívás. Nekem szerencsére volt alkalmam velük neten megismerkedni, mielőtt kiutaztam, úgyhogy mondhatni valamennyire már ismertem őket.

2013. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!