Kezdőoldal » Utazás » Európa » Csak én érzem úgy, hogy...

Tamasoft kérdése:

Csak én érzem úgy, hogy Horvátország az utóbbi néhány évben megfizethetetlenül drága lett szinte minden téren, vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
A '90-es és a '00-es években szinte minden évben voltunk, végigutaztuk az egész országot oda-vissza. A mostani ajánlatokat nem tartom megfizethetőnek, eközben mindenkitől azt hallom, hogy milyen olcsó. Egy hét közepesnél gyengébb apartman egy 3 tagú családnak 100e Ft-ért szerintem űber sok, a 300 Ft-os palackos vízről nem is beszélve.

2013. júl. 7. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem lett drágább jelentősen! A mai magyar fizetések alacsonysága miatt már egy olcsó nyaralás is drágának érződik. A 300 Ft os viz pedi nem draga, Balatonon is ennyi. Mi 5-en megyünk egy 2 hálös, 2 WC/fürdős apartmanba 1 hétre 500 €-èrt. Azaz fejenkent 100 €, ami rohadt jo ár. Nem lehuzos irodaknal kell foglalni ez a titok.
2013. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Kedves Válaszoló!

Megtennéd, hogy privát üzenetben átküldöd az iroda címét ahol sikerült ilyen olcsón szállást foglalnotok. Mi 2 felnőttnek és egy két éves kislánynak szeretnénk szállást foglalni, de hihetetlen, hogy milyen ajánlatokat kapunk. Igazából helyhez nem ragaszkodunk. Köszi

2013. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Igen kérdező..te csinálsz valamit rosszul (például nem Olaszországba jársz nyaralni. Ott kapásból magasabb árakkal szembesülnél, nem csoda, hogy az olaszok tömegével járnak át Horvátországba nyaralni)

Novo Vinodolskiban a Bevcer apartman elég baráti árakat kínál. Napi 4000Ft/fő/nap alatt voltunk tavaly.

2013. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
3-as! Az Novi és nem Novo
2013. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

A mai magyar bérek sajnos nem versenyképesek, ez is szerepet játszik abban, hogy Horvátország drága.

Megemlíteném, hogy több horvát barátom is szokta mondani, hogy drágaság van, munkahely pedig alig vagy épphogy akad. Nyílvánvaló, hogy aki a tengerparton él, és van lehetősége apartmanokkal foglalkoznia, valószínű, hogy magasabb áron adja ki az apartmanokat, mint az elmúlt években, ha éppen nincs munkahelye. Gondolj bele, egész évre valót be kell hoznia.


Kilenvenes évekről most ne beszéljünk, ne vedd egy kalap alá a mai horvát viszonyokkal. Gondolom, emlékszel, hogy háború volt az országban, továbbá tudod, hogy egy háborúnak mi a gazdasági hatása. Eleve lejebb vitték az árakat, hogy legyen vendég és ezáltal a napi ennivalót meg tudják venni.


Megemlíteném, hogy a Balaton se olcsó, ott is jelen vannak elég magas, űber árak. Így ha választhatok, hogy Horvátország vagy Balaton, akkor inkább Horvátországba megyek, függetlenül attól, hogy a Balatonnak is meg vannak a szépségei.

2013. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Valamit rosszul csinálsz. De nagyon. Semmi baj nincs a horvát árakkal.
2013. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4#-es,örülök neki, hogy észrevetted.
2013. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A magas árakat az éttermi, és a nemzetközi szállásajánló oldalak áraira és az autópálya díjra értem elsősorban, de nagyjából minden szolgáltatásra igaz. Hacsak nem autóstoppal, mezítlábas hátizsákos turistaként, a tisztítószer raktárban az ágy alatt nem akar valaki megszállni, úgy hogy itthonról viszi a kaját.


Jó néhányszor csak útnak indultunk, foglalás nélkül és sikerült mindig találni jó kis szállásokat, és jó áron kialkudni. De a netes oldalak ma már egy épkézláb apartmanra kidobják, hogy 200-250ezer Ft egy hétre három embernek ellátás nélkül!? Ez sok szerintem más országban is, nem csak itt. Ma már hogy gyereket is vinnénk, viszont foglalás nélkül nem indulnék el.


Természetesen a kérdésemben szereplő "valamit rosszul csinálok?" felvetést költőinek szántam, mert nem csinálok rosszul semmit, csak a Horvátok élnek a lehetőséggel, hogy mindenki náluk akar nyaralni, még az Olaszok is: ..agyrém különben. :-) Ezért nem érdekük alacsonyan tartani azt árakat, mert a drágáért is mennek az emberek. Egyszerűen csak azt nem értem miért hallom mindenhonnan azt, hogy olcsó, amikor nem is olcsó, hanem drága, ..objektive is minimum EU-s ár.

2013. júl. 7. 18:53
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Az a lustáknak és az idiótáknak szól... Idióták mindig vannak, kihasználni őket nem bűn.

Autópálya nem létfontosság nyaralás alatt. Én is mentem úgy a Garda-tóig, hogy egy kilométert sem tettem meg autópályán az olasz szakaszon. Szlovénián keresztül más a helyzet, mert ott üzemanyagot spórolhatsz meg,ha nem a hegyeken keresztül tekeregsz.

2013. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem megfizethetetlen Horvátország!!


Mi pl. minden évben utószezonban megyünk.

Találtunk egy gyönyörű, és KÖZVETLEN vízparti 4 személyes apartmant Trogír közelében, egy magyar tulajnál.

Tengerre néző kilátással, erkéllyel, parkolóval stb...

10 méterre a strand + ingyen parkoló az udvarban.

És az egész, mindössze 10 EURO/fő/nap. Azaz 40 Euro az apartman naponta.

(Természetesen ez utószezoni ár, de ott délen, még októberben is lehet strandolni.)


Akinek ez sok, az valóban "rosszul csinál valami" !!!

(Persze főszezonban hü lye lenne olcsóbban kiadni mint a többiek, hiszen ez nem szociális alapon működik, hanem piaci alapon.)


Ha nem hiszed, elküldhetem a linkjét az apartmannak.

2013. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!