Kezdőoldal » Utazás » Európa » Csak én érzem úgy, hogy...

Tamasoft kérdése:

Csak én érzem úgy, hogy Horvátország az utóbbi néhány évben megfizethetetlenül drága lett szinte minden téren, vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
A '90-es és a '00-es években szinte minden évben voltunk, végigutaztuk az egész országot oda-vissza. A mostani ajánlatokat nem tartom megfizethetőnek, eközben mindenkitől azt hallom, hogy milyen olcsó. Egy hét közepesnél gyengébb apartman egy 3 tagú családnak 100e Ft-ért szerintem űber sok, a 300 Ft-os palackos vízről nem is beszélve.

2013. júl. 7. 12:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem drága, főleg ahhoz mérten, hogy a Balaton is kb. ennyibe kerül, csak sokkal színvonaltalanabb. A kaja se drágább.
2013. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi konkrét válaszokat! Azzal nem tudok mit csinálni, hogy "de nem is drága." Várom a többi konkrét választ is! Kíváncsi vagyok azért, hogy mit szoktatok fogyasztani (enni)? Én nem szeretek itthonról felpakolva menni, mert akkor akár itt is maradhatnék.


A 10 Euró/fő/nap, az megfelelő, kár, hogy nem ez a jellemző, inkább a duplája, triplája.

Nekem pl. nagyon drágának számít az is, ha 2 felnőtt elmegy vacsorázni, és 5 ezer Ft fölött kell fizetni három szál száradt csevapért.


Elnézést amúgy mindenkitől, de ha nem provokatívan teszem fel a kérdést, egyszerűen senki nem válaszol! ;-)

2013. júl. 8. 20:55
 13/16 anonim ***** válasza:
Tavaly Omisban csevapot ettem, sült krumpival. Egy főre kb. 50 kuna volt az ár.
2013. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező..szerintem te még életedben nem voltál Horvátországban...vagy csak egyszerűen balek vagy.

Bocs, hogy én meg provokatívan válaszolok, de szerintem te meg csak így érted meg.

Én tengerparton, étteremben 45 kunáért degeszre ettem magam, és nem 60 kiló vagyok. Persze ha te csak Michelin csillagos étteremben vagy hajlandó enni, akkor megértem, hogy siránkozol. Vagy menj le a Balcsira, egyél ott egy fabódénak álcázott büfébe, és hasonlítsd össze az árakat Horvátországgal.

2013. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Na, ez egy tökös válasz! A Balcsis árakat nem hasonlítgatom, mert nincs értelme, mint ahogy a Balatont sem lehet a tengerrel összevetni, vagy a gyönyörű Horvát ókori városokkal összehasonlítani Füredet.


Örülök, ha vannak pozitív tapasztalatok is. Az első pár válasz a Ft vásárlóértékének csökkenéséről szólt, és azt gondoltam, hogy tényleg el vannak szállva. De ezek szerint érdemes keresgetni, mert az is tény, hogy sok helyen arra játszanak, hogy a turista úgyis kifizet bármennyit.


Imádom Horvátországot, de nem tudok úgy gondolni rá, hogy az évtized olcsó üdülése. Ezzel együtt ugyanolyan jó hangulatú a Pulai, mint a Makarskai tengerpart. Dubrovnik, vagy Split ókori belvárosa. Sibenik, Trogir és Omis nyüzsgő belvárosai, vagy Rab, Dugi otok és Krk sziget. Szinte nem is tudom hová mennék vissza idén nyáron, de leginkább mindenhová.

2013. júl. 9. 08:10
 16/16 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondanám, hogy az ár-érték arány sok helyen nem megfelelő. Megkapod a 80-as évek színvonalát közel olasz vagy spanyolországi árakon. A hazai bérekhez képest az árszínvonal (főleg élelmiszer) magas, a szállás kevésbé.
2013. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!