Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátország vagy Balaton?...

Horvátország vagy Balaton? Melyik az olcsóbb? Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A Balaton olcsóbb, lévén közelebb van, nem kell autópályadíj. Viszont Horvátország jóval szebb, és nem beszélve arról hogy egy barna löttyben úszkálsz, hanem a tengerben. Ha eltekintünk a horvát autópályadíjaktól és a több benzinköltségtől, akkor semmivel sem drágább, mint a Balaton. Egy tengerparti kávézás, sörözés, éttermezés nagyjából egy áron van a balatoni árakkal. (Persze ha valami különleges haltálat eszel, az drágább.)
2013. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

"Viszont Horvátország jóval szebb, és nem beszélve arról hogy egy barna löttyben úszkálsz, hanem a tengerben."


Sok éve nem volt ilyen szép, tiszta, kék a víz, mint idén, egy csomó helyen megírták már.


"Ha eltekintünk a horvát autópályadíjaktól és a több benzinköltségtől, akkor semmivel sem drágább, mint a Balaton"


Ez így van, ha eltekintesz a plusz 80 ezer forintos díjaktól, akkor tényleg pont annyiba kerül.

Ez milyen logika már :D



Természetesen a Balaton éri meg jobban. Sokkal olcsóbb, közelebb van (ez nem csak benzin/pályadíjban mutatkozik meg, hanem nem mindegy, hogy 2 órát vagy 8 órát kell autóban ülni), Balatonfüreden és Siófokon lényegesen magasabb színvonalú a vendéglátás, mint Horvátországban, mindenki beszéli a nyelved (Horvátországban volt tengerparti hely, ahol nem boldogultam se angol, se német, se francia, se magyarral), a víz édes, tehát nem csípi a szemed, kap el a hányinger ha nyelsz belőle és nem teszi tönkre a ruhákat. Ó és persze a Balatonon melegebb a víz! A tenger télen lenne melegebb, de gondolom nyáron nyaralnál.

2013. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Balaton ugye belföld, ezért az utazási költségek biztosan olcsóbbak lesznek. De Horvátországban nem tó van, hanem tenger ami engem mindig magával ragad. Szerintem az éttermek árai ugyanolyanok lehetnek ott is, mint a Balatonon. Én Horvátországba mennék.
2013. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha külföldre akarsz menni, akkor menj inkább Ausztriába valamelyik tóhoz, a táj is sokkal szebb, mint a tenger. :)
2013. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
nagyjából értelmetlen a kérdés, mivel a Balaton egy tó, Horvátországban meg tenger van. Ki ezt, ki azt szereti. Nekem a Balaton már rég nem vonzó. A haverokkal is inkább Horvátországba mentünk annak idején. Ha valaki nagyon csóró, az menjen a Balatonra egy hűtőtáskával, de akinek a Balaton jobban tetszik az egy kicsikét elfogult vele kapcsolataban.
2013. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő megéri, szerintem. De összehasonlítani nem érdemes a tengert egy tóval, mint Előző is írta. Én Görögországban voltam, és egészen elbűvölt az Égei-tenger, a klíma, az egész hangulat. Teljesen más, mint egy Balaton és környéke. Természetesen, nekem az is bejön, most augusztusban lemegyek pár napra kikapcsolódni Boglárra.
2013. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
14%

"Ha valaki nagyon csóró, az menjen a Balatonra egy hűtőtáskával, de akinek a Balaton jobban tetszik az egy kicsikét elfogult vele kapcsolataban."

ez most mi? mi az hogy ha valaki nagyon csóró? EMBER, GONDOLKOZZ MÁR MIT IRSZ. képzeld, én most megyek a balatonra, SEHOVA MÁSHOVA, és igen, elég szarul esett most ez. és szerintem nem csak nekem, hanem azoknak is, akik esetleg nem engedhetik meg maguknak, hogy külföldre utazzanak. gondolom valami BMW-s gazdag kis páva vagy, de azt elmondom neked, én már voltam ugyanúgy Horvátországban is - a Balaton jobb. Horvátország egy idő után unalmas, nem tudsz mit csinálni. A Balaton az igazi,nekem, ha ott vagyok mindig elfog a tipikus "nyári" érzés. persze ez csak az én véleményem, és én se vagyok valami elfogult.:)

2013. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Ja múltkor is bent állt az egyik partmenti villában egy lambó, biztos csórók ők is. Nem volt pénzük Ferraria, így nem mertek lemenni horvátba.
2013. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
En pont azokat nem tartom valami nagyra, akik csak azert kepesek elmenni Horvatorszagba, merthogy tenger meg kulfold, huha. Mintha legalabbis Hawaiira mennenek, ugy adjak elo. En haromszor is voltam a horvatoknal, semmi extra az egesz, szemben a Balatonnal, aminek azert van egyfajta tipikus hangulata.
2013. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Viccelsz? Persze, hogy Horvátország. A Balaton se olyan rossz, de nem lehet összehasonlitani. Ott minden sokkal színvonalasabb. Nem is drágább, csak az út.
2013. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!