Kezdőoldal » Utazás » Európa » Segítség! Németországban...

Segítség! Németországban rekedtem és nem tudom hogyan juthatnék haza. Ötlet?

Figyelt kérdés

Üdv!


Németországban rekedtem, jövőhéten haza kell mennem, de nincs pénzem se vonatra, se buszra se repülőre. A konzulátust már értesítettem és kiállítanak nekem egy ideiglenes útlevelet, de attól tartok hogy a hazajutásban már nem fognak segíteni. Teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom mit tegyek. Összesen talán 8000 forintot tudnék valakinek felajánlani fuvarra, de arra otthon szükségem lenne új személyi és TB kártya kiállítására... van valakinek egy jó szívű ismerőse aki sokszor jár Németországba vagy valami oldal stb.?


Válaszokat előre is köszi



#Németország #bajba jutás
2013. okt. 20. 19:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha nem AKARSZ, akkor nem fogsz tudni hazajutni.


1. Írták, hogy a követség megeleölegezi az utikölt´seget.


2. A "Mitfahrzentrale" illetve "Oszkar" oldalakon a soförök regisztrálva vannak, tehát minden esetben visszakereshetök - éppen ezért kizárt, hogy bármelyik is megeröszakolna téged. A stoppolást viszont tényleg nem javaslom.


3. Magdeburg kb 60 km, oda el tudsz jutni a pénzedböl, ha akarsz. Székesfehérvárról meg 25 km-t akár busszal vagy vonattal is meg lehet tenni.

2013. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A konzulátus nem segít, és hiába megyek az oldalra szerintetek majd haza visznek 8000 Ft-ért? Nem tudok elmenni Magdeburgba mert akkor a 8000 Ft ugrik és nem tudok kifizetni a haza utat. Az illetők pénzért visznek haza embereket nem szívességből
2013. okt. 21. 11:51
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

A konzulátus KÖLCSÖN ad pénzt!


Az utat meg akkor kell kifizetni, amikor megérkezel, MO-on valaki csak el tud jönni eléd kifizetni azt a pár ezer Ft-ot.

2013. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
NEM FIZET a konzulátus! Ma beszéltem velük telefonon! Ideiglenes útlevelet állítanak ki és viszontlátás! Ennyi.
2013. okt. 21. 13:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Ha lenne aki ki tudná fizetni, nem lennék ekkora bajban.
2013. okt. 21. 15:48
 16/17 anonim válasza:
46%
ott szállj fel, magdeburgból a kocsi arra jön haza ahol most vagy. 8000ért simán hazahoznak Győrig, onnan soppal
2013. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az érdekel, hogy ezt mégis hogy hoztad össze?
2013. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!