Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek egy ilyen ciprusi...

Szerintetek egy ilyen ciprusi nyaralás? Többi lent

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, de már legalább 8 éves korom óta az az álmom hogy eljussak Ciprusra. Úgy döntöttem, hogy érettségi után egyedül elmegyek, anyukám azt mondta, egy részét finanszírozza. Kb 8-10 napra tervezem. Fapados repülővel mennyibe kerül kb.egy oda-vissza jegy? Mindenképp tengerparta gondoltam, nem tudom hol vannak Cipruson repterek, de ha lehetséges, ne a fővárosba, mert az a lehető legmesszebb van tengertől. Tehát a jegy árra lennék kíváncsi, ezen kívül, a szállások milyen árban vannak, nem szeretnék puccos helyet, egy egyszerű lehetőség éjszakázni, de az is lehetőleg közel a tengerhez.

Mennyire lenne nagy felelőtlenség egy ilyenbe egyedül belevágni? Az angol sajnos csak 2.idegen nyelvem, addigra egy közép nyelvvizsgát szerzek mindenképp, de azért ilyen angoltudással ugye már nem adnak el?:D

Még arra lennék kíváncsi, hogy aki volt már Cipruson, milyen tapasztalatai voltak, milyenek az emberek, a körülmények, a lehetőségek, a tenger, tisztaság, a szállások. Hogy állnak a magyar turistákhoz a helybeliek?



2014. márc. 8. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

sok okosságot kérdeztél, csak azt nem tudjuk mikor mennél, miféle rutinod van utazásban. no meg személyes kíváncsiságból miért kérdezel, ha többet tudsz, mint amennyit elárulsz magadról.

booking.com, + wizzair vagy rynair, esetleg google.

Ügyes vagy te, megtalálod a válaszokat.

2014. márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2 év múlva nyárra tervezem, ezen belül július vagy augusztus, az már mindegy. Azért érdeklődöm itt, mert a személyes tapasztalatok amik engem főként érdekelnek, a véleményekre is kívancsi vagyok.
2014. márc. 8. 13:43
 3/17 A kérdező kommentje:

ja és a tapasztalataim: nem voltam még soha egyedül nyaralni, pláne nem ilyen messze, de szerintem talpraesett vagyok, és mindenképp egyedül szeretnék menni, mert így tapasztalatot is tudok szerezni, sokkal jobb ismerkedni és magamra kell hagyatkozni, szóval egy kaland. Igazából eddig a legtávolabb ahol voltam az Horvátország, Szerbia vagy Románia volt, és sose utaztam repülővel.

Larnacaról, Agia Naparól vélemények? Melyik lenne jobb választás? Vagy más ajánlatok, ahol ti voltatok?

2014. márc. 8. 14:15
 4/17 anonim ***** válasza:

En nem voltam meg, de ciprus nem egy draga hely. Szerintem egy teljesen sztenderd 100-200-as nyaralo ovezet. De h ket evre elore hulyeseg tervezni az tuti. Lehet nem hallottad de a mostani esemenyeknek koszonhetoen maris joval dragabb moka mint egy eve. Es ket ev mulvara lehet putyin atyank mar ossze is rakja a new soviet uniont! Akkor aztan elfelejtheted a kis nyaralast.


Egyebkent szerintem felelotlenseg egyedul fiatal lanykent utazgatni. Irtad h lany vagy? Na szoval ez a konnyebb ismerkedni annyiban fog kimerulni h a helyi digok jol maguk ala gyurnek, akar akarod akar nem.

De termeszetesen veszelytelen az utazas ha nem ismerkedsz helyiekkel, gyanus alakokkal, illetve jo szallashelyed van (ami meg ugye penzbe kerul).


Szoval osszegezve: felesleges elore szamolgatnod ket evvel, es ne utazz egyedul. De ket ev mulva is egy olcso kozepkategorias nyaralas lesz.

2014. márc. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

igen gondolom, hogy 2 év alatt biztosan fog változni a helyzet, csak így a jelenlegire voltam kívancsi.köszi a választ.

Igen lány vagyok, bár nem írtam, de ahogy látom lejött.:D tehát akkor ne egyedül...nem tudom. Még 2 évem van ezen gondolkodni, csak az a baj, hogy ilyen utazási irodás szervezésben ahol mindenféle program is beletartozik, olyannal nem szeretnék menni, és barátaimnak nem ez a legfőbb vágyuk, hogy Ciprusra elmenjenek, ezért nem adnának ki ennyi pénzt érte.

2014. márc. 9. 10:05
 6/17 anonim ***** válasza:

07:34

"En nem voltam meg, de ciprus nem egy draga hely"


Én meg voltam, és rohadt drága!!

2014. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És hogy tetszett? Azért még megéri? Utazási irodával voltál? És hol? Mennyire drága, mint mondjuk egy Horvátország vagy drágább?
2014. márc. 9. 15:22
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Itt a rohadt drága nyaralás:


[link]


Juni vége, 7 éjszaka, repülő, all inclusive ellátás, 140 ezer forint. Hú de drága! Mindenesetre olcsóbb mint a Balaton.

2014. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom az utolsó hozzászóló szerint mitől ja ajánlat egy olyan bungaló(!!!), ahova 186eFt/fő a befizetendő összeg.

Mindemellett a bungaló légvonalban 1000 méterre van a tengertől, mindezt előszezonban...

T. kérdező, Ciprus nem rossz hely, de ennél sokkal szebb tengerpartokat találhatsz a Földközi tenger mentén. Épp annyira lesz sivár, mint a görög szigetek többsége.

2014. márc. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Sajnos ez a fórum is tele van olyan tanácsadókkal, akiknek a leghosszabb útjuk az volt, hogy elbicikliztek az italboltig,

de ennek ellenére, már "komoly" tanácsokkal látják el az utazni készülőket.


Itt van pl. ez a 23:21-es nethuszár.

Látszik, hogy még életében nem járt sehol, hiszen a legalapvetőbb információk sem jutottak el a szerény tudatáig.

Vért izzadva belinkelt egy oldalt, és alapból kifelejtette, hogy van reptéri illeték (+35.000 Ft) és van üzemanyag pótdíj (+7.000 Ft).

Így "lefelejtett" 46.800 Ft-ot az általa OLCSÓNAK kikiáltott bungalóról, ami 140.000 Ft helyett, rögtön: 186.900 Ft lett!!!


Azután van itt még egy nem teljesen elhanyagolható tényező a szálloda honlapjáról:

"...a szálloda 4,5 km-re fekszik a nyilvános strandtól...!!!"

Hoppá!

Akkor ezért ilyen "olcsó" ?!!


Ez egy aránylag "kicsi" sziget, vagyis víz veszi körül.

Nem könnyű egy olyan helyet találni, ami ennyire távol van a parttól!!

De a kis 23:21-es nethuszárnak sikerült...


Szóval kedves kérdező, nem csak ott kell majd vigyázni mindenkivel, hanem már itthon!!

2014. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!