Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek egy ilyen ciprusi...

Szerintetek egy ilyen ciprusi nyaralás? Többi lent

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, de már legalább 8 éves korom óta az az álmom hogy eljussak Ciprusra. Úgy döntöttem, hogy érettségi után egyedül elmegyek, anyukám azt mondta, egy részét finanszírozza. Kb 8-10 napra tervezem. Fapados repülővel mennyibe kerül kb.egy oda-vissza jegy? Mindenképp tengerparta gondoltam, nem tudom hol vannak Cipruson repterek, de ha lehetséges, ne a fővárosba, mert az a lehető legmesszebb van tengertől. Tehát a jegy árra lennék kíváncsi, ezen kívül, a szállások milyen árban vannak, nem szeretnék puccos helyet, egy egyszerű lehetőség éjszakázni, de az is lehetőleg közel a tengerhez.

Mennyire lenne nagy felelőtlenség egy ilyenbe egyedül belevágni? Az angol sajnos csak 2.idegen nyelvem, addigra egy közép nyelvvizsgát szerzek mindenképp, de azért ilyen angoltudással ugye már nem adnak el?:D

Még arra lennék kíváncsi, hogy aki volt már Cipruson, milyen tapasztalatai voltak, milyenek az emberek, a körülmények, a lehetőségek, a tenger, tisztaság, a szállások. Hogy állnak a magyar turistákhoz a helybeliek?



2014. márc. 8. 13:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló. Számtalanszor nyaraltam már tengerparton, nem is Magyarországon élek, és az invián keresztül is foglaltam már nyaralást.


Minden bizonnyal a 8 általánossal nem tudtad feldolgozni az információkat, amiket megadtam. Szóval ha alaposan megnézed, az általam írt ár 3 felnőttre vonatkozik. És mit írtam az előző kommentemben? Hogy ne menjen egyedül. Hoppá, máris feloldottuk azt a hatalmas problémát, amit neked nem sikerült. A számításomban szerepelt a reptéri illeték, és minden pótdíj, nem nethuszárkodom, veled ellentétben. A leírásban szerepel, hogy a szállodából saját busz visz le a partra, tehát egy olyan 7-10 perc légkondis buszút vár rád. Húúha.


Az eredeti kérdés az volt hogy mennyire drága. Írtam hogy nem drága. Aztán valaki nagyon okosan megmondta a tutit, hogy borzasztó drága. Akkor melyikünk nem jutott távolabbra Salgótarjánnál?


5 csillagos all inc ellátás főszezonban 200-ból megvan, 250-ért meg már bőséges választék van. Borzasztó milyen drága mi? Legutóbb a Balatonon 3 csillagos félpanzióban akciósan 15/fő/éj-ért voltam.


És a végére még egy magvas gondolat. Egyszerűen nem értem miért kell széttrollkodnotok szegény lány kérdését.. Elolvasva a kommentjeiteket, azt fogja hinni hogy Ciprus egy Barbados, Phuket, Tokió, vagy Hamburg! Légyszi ne írjatok, ha fingotok nincs arról amit beszéltek!

2014. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Meg kell védjem #10-et :)

Valóban nethuszár a nevezett válaszadó, aki annyit tud az utazásról, hogy mi a kedvenc utazási ügynökének a száma. Aki mellesleg jól le is veszi, ha arról van szó.

Vicc. Egyszerűen viccnek tartom, hogy előszezonban bárki jó árnak tartson egy semmi, magyarán nulla bungalót a világ végén, mindentől távol. Egy fölkapott, de amúgy teljesen átlagos szigeten.


Ráadásul az a 8 általánosos megjegyzés nagyon primitív volt oda. Pedig a nethuszáros válaszadó (úgy érzem) egymaga többet tud az utazásról, mint itt az utazási toplista első 10 helyezettje. Elnézést azoktól, akiket sokra tartok, de mostanában hallgatnak.


Aztán teljesen komolytalanná teszi a vitát az, hogy a kérdező teljesen jó szándékkal és nyitottan kérdezett. Azzal a fejjel, ahol esetleg meg is érezheti, 186.900 Ft-ból nem hogy egy ember előszezoni nyaralása a világ végén levő piti kis sz.r üdülőben, hanem mondjuk két felnőtt egy gyerek jó helyen levő teljes repjegy - szállás kombinációja kihozható.

Legyünk őszinték, Ciprusnál szebb helyeken.

A kifakadásomban benne van, hogy manapság már senki nem mondja a kérdezőnek, menj Mallorcára, vagy Szardíniára, ahelyett hogy az erősen túlértékelt Ciprust hajszolod. Vagy keress egy olcsó repülőjegyet akárhova, és nézd meg, merre mehetsz tovább. Vehetsz repjegyet Velencéig, annan széthajókázhatod a fejedet. Vagy Athénig, és eléred a görög szigeteket. Esetleg kijutsz Barcelonába, és onnan keresel valami olcsót. 40 - 50eFt-fő árban már rengeteg helyre találsz repülőjegyet, ha ügyes vagy, akkor a fapadossal sokkal olcsóbban.

A többi meg rajtad múlik, T kérdező.

De hidd el, sok-sok kérdéssel, és kellő alázattal elég sok jó helyet fedezhetsz fel.

2014. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még az a kérdésem lenne, hogy ez a link Észsk-Ciprusi utat kínál. Sok rosszat hallottam a török részről. Sok különbség(mik?) van a török és görög rész között? A tengerpart hol szebb?
2014. márc. 10. 17:01
 14/17 anonim ***** válasza:

"Meg kell védjem #10-et :) "


Köszönöm!


Amúgy jól látod, mert a fél világot beutaztam már keresztbe és kasul....

Nem nagyon akartam én válaszolgatni, csak amikor valaki úgy szól hozzá, hogy

"En nem voltam meg, de... "

Vagyis úgy ad tanácsot és úgy mondja meg a tutit, hogy még a büdös életében nem járt ott, ez egy picit felháborít.

Ráadásul azt hozza fel végső érvnek, hogy ő most is külföldön van.

(Tudjuk, hogy Londonban mosogatsz, de senki sem kérdezte!)


Búcsúzóul csak annyit, hogy jelen pillanatban is kb. 15 méterre vagyok az egyik tenger partjától, és onnan írom e sorokat.

Mára végeztem is Gyíkos okostojásokkal, kiülök a parti kávézóba egy kapucsínóra...

2014. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Talán én is tudnék segíteni neked egy keveset.Először is véleményem szerint és azt is mondhatnám,hogy minden kétséget kizáróan a legszebb valódi fehér-homokos strandok Cipruson találhatók.Persze nem mindenütt szép a part.

A repülő Larnacába száll le,de az nem nagy durranás,a strandja sem olyan szép Ciprusi mércével.Én már többször jártam itt,az árak ...hát nem mondanám olcsónak,egy picit a Görög szint fölött van.Én mindig All Inclusive szállodába voltam és mindig Agia Napán....az a legjobb hely,akár éjjel ,akár nappal.A Nissi Beach a legszebb strand,talán a török részen fekvő Varosa-i strand lehetett szebb úgy 40éve ,mikor még nem szögesdrótok kerítették be.(Azt is megnézheted ha utazol)

Az emberek barátságosak,viselkedésük sosem botrányos,nem tolakodók.A tenger kristálytiszta,ilyet esetleg Krétán látsz,de mivel itt a homok fehér így még tisztábbnak tűnik a víz,szinte hihetetlen ,hogy a víz alatt milyen messze el lehet itt látni.Teljesen európai hely,semmi balkán beütés,sok magyar dolgozik itt,a mi szállodánkban is voltak vagy 20-an,de a jobb szállodákban mindenütt van magyar dolgozó.Mivel a túrizmusból élnek így szeretik a túristákat...a magyarokat is.

Végül azt ajánlom,hogy ide mindenképp menj el,ha 2 év múlva,ha később mindegy,de semmiképp ne egyedül,nem azért mert nem biztonságos(Cipruson nagyon jó a közbiztonság),de társáságban többszöröződik az élmény,nagyon sok külföldi tizenéves lány és fiúcsapat szórakozik nappal a Nissi -Beach-en,hogy aztán este folytassák ezt Agia Napa híres szórakozó negyedébe,de egyedül nem igazán láttam senkit,őszintén szólva én sem mennék egyedül el,de ez én vagyok:)

2014. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy nagyon hasznos válasz volt.:) azt megkérdezhetem, hogy milyen szállodában voltál név szerint?
2014. márc. 11. 21:34
 17/17 anonim ***** válasza:

Először az Adams-Beach-ben voltunk 2009-ben,nagyon jó szálloda,a medencéből látni a tengert és a Nissi beach strandot is...ahová kijárat van a kertből.Ezen a strandon 1000-nél is több ember van napközben,olyan Copacabana feelingje van.

Sajnos a következő évtől már csak félpanzióval lehetett ide foglalni az utazási irodánál és mivel nekünk fontos a teljes ellátás,mert nem igazán szoktunk kirándulni,így 2010-től már az út másik oldalán fekvő Atlantica-Aenas szállodába voltunk.Ez is nagyon jó,az animátorok fele magyar volt legutóbb,hatalmas medence rendszere van,a strand itt kicsit messzebb van,mert át kell menni az úton,ez annyit jelent,hogy nincs kertkapcsolat a tengerrel,így 100-150métert kell gyalogolni addig,de ez nem lehet probléma.

Az éjszakai élet se semmi Agia Napán,a bulis központ olyan 3-4km,ez taxival 7eur.Taxi minden 100méteren van keresgélni nem kell.Ezt nem szabad kihagyni,itt a híres Bed-rock ahol Flinstones jelmezbe flangálnak a pincérek,vagy van Titanic,..Kórháznak álcázott disco....it fecskendővel nyomják az utcán nézelődőbe a piát invitálás képpen,egy hatalmas buli az egész városközpont.

Mi ide a Neckermannal utazunk,de egyénileg is ajánlom,sőt fiataloknak így sokkal kedvezőbb.

2014. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!