Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában munkáknál mennyir...

Angliában munkáknál mennyir szükséges az érettségi?

Figyelt kérdés
Szakmám lesz, az angolom pedig jó, 18 évesen. Mennyivel vagyok hátrányban, hogy nem lesz érettségim vagy csak később?

2014. máj. 15. 18:50
1 2
 11/11 goaus ***** válasza:
Ha jó szakmád van, akkor kezdésnek bőven elég az a szint ha gond nélkül érted az angol rádiót. Nekem szinte minden szakmunkás ismerősöm nagyon gyenge angollal jött ki, mégis boldogultak. Egyébként meg jól írták, annyira különbözik az emberek nyelvezete, hogy nálunk pl sokszor az angol kollegák is visszakérdeznek egymás között mit mondott a másik. Fiatalok meg olyan szlenggel nyomatják hogy arra lehetetlen felkészülni otthon. Kinn már majd megtanulod. Egy jó szakember sokkal fontosabb mint hogy felsőfokon beszéljen. Én alig értettem első helyen anno mit mondanak, de segítőkészek voltak, utána belejön az ember. Nyilván én ezt az igazi szakmunkákra értem, egy irodai, főleg ügyfelekkel való kapcsolatartás meg hasonló poziciókhoz már tökéletes angol az ideális, ráadásul ezekre a helyekre hajt az angolok 90 százaléka is...:) Az igazán jó szakmunkás önmagában is kincs már kinn. Érettségit is jól írták, mintha nem is lenne, ki sem hoztam, nem is kérte senki soha, ismeretlen fogalom.:D
2014. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!