Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van olyan utazási iroda,...

Van olyan utazási iroda, amelyik ismeri az eldugott/kisebb helyeket?

Figyelt kérdés

2 éve, és tavaly nekiindultunk Horvátországnak, kinéztünk eg y gyönyörűszép falut/kisvárost, egyik utazási iroda sem ismerte. Az éven sem találtunk olyan utazási irodát amelyik ismerné. Azon a kisvároson kívül nekünk az összes többi tömegstrand volt. Makarskát és Omist emelném ki. Az utazási irodában szebbnél szebb helynek írják le, a képeken a strand gyönyörű szép kék vizű. Na, mi mind a két helyen 2x voltunk, Makarskán a vízben rengeteg szemét volt, a parton úgyszintén. Omis pedig egy nagy hamutál. Cigicsikk cigicsikk hátán, hiába van itt-ott szemetes. Mintha dísz lenne..Plusz olyan rettentően büdös volt, hogy kb. negyed órát voltunk ott.


Na most a kérdésem az, hogy van-e olyan utazási iroda aki nem a tipikus nagyüzemi nyaraltatást tűzte ki céljául (például Olaszországban Bibione, Görögben Paralia).

Az is fontos lenne, hogy ha már van egy hely, ami szép, és mondjuk egy sziget, akkor ne az legyen, hogy a képeken kirakja egyik és másik öböl szebbnél szebb képeit, de közben a szállás több kilométerre van az öblöktől (tehát direkt tévútra tereli az embereket).

Nem sorolnék fel utazási irodákat, de a legtöbb ilyen, ahogy észrevettem.



2014. máj. 27. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Te magad lehetsz az az utazási iroda. Hagyd meg ezt a 19. századi intézményt azoknak, akik önmaguktól képtelenek értelmes gondolatok formálására.


Főleg ha belegondolsz, 2014-et írunk. Mindent megkapatsz mások segítsége nélkül is. Ha rákeresel leírásokra, fényképekre, te magad fedezheted fel a világot a legjobban.

2014. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az elsővel. Nem is tudom, mikor mentünk utoljára utazási irodával... de akkor is a szüleim foglalták, én magam így soha nem utaztam (21 éves vagyok). Az utóbbi években már én szerveztem az útjainkat. A net tele van jó blogokkal, útleírásokkal, képekkel stb. Bármilyen furcsa, fiú létemre ajánlom a femina.hu utazási rovatát vagy ezt az oldalt: [link]
2014. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lennének. Utazási irodák többnyire a tömegturizmusra szakosodnak, egyes országokból általában csak azt ismeri az ember (kuncsaftjaik) amit szinte mindenki ismer. (Illetve azt el tudom képzelni, hogy az utazási irodák, ill az ott dolgozók ismernek valódi gyöngyszemeket, de oda nem szerveznek utakat, mert itthon senki sem ismeri, mindenki Bibione-ba meg Jesoloba akar menni nyaralni.

Tapasztalatból mondom én is, hogy a legszebb helyekre (hazai) utazási irodák nem szerveznek utakat. Németek meg hollandok már például sokkal nyitottabbak és már erre rájöttek. Ők bátran bele mernek vágni egy Pl. Thasszosz szigeteki nyaralásba míg itthon csak Rhodos, Kos, meg Zakynthos megy.

Azonban ha szebb helyekre mész, igaz, hogy látványosabb, de lehet le kell mondjál kényelmi dolgokról vagy egyéb szórakozási lehetőségekről. Ezek a Bibione meg Jesolo helyek csomó olyan "kényelmi"- "szórakoztató" dolgot felépítettek már maguknak, ami odavonzza a turistákat. Pl. vidámpark, aquapark, delfinárium, teniszpályák, bowlingpályák, éjszakai bárok, diszkók stb. Vannak aki ilyeneket nem is tudnak nélkülözni a nyaralásuk alatt. Őket nem győzöd meg, hogy mennyivel szebb egy kis eldugott sziget, ha úgy érzik, hogy nyaralás alatt halálra unják magukat.

Én pl. Olaszországgal foglalkozok (nem utazási irodaként, egyelőre) és az én véleményem is az, hogy nem feltétlenül Bibione meg Jesolo a legszebb része Olaszországnak, de nem is Capri meg az Amalfi-part ami mellett nincs másik hasonlóan szép helye az országnak...csak azt többen ismerik

2014. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy paradoxon, mint előttem is írták. Az utazási iroda abból él, hogy tömegeket utaztat olyan helyekre, ahol a tömegek fogadására rendezkedtek be (így tudja a fajlagos árakat elviselhető szinten tartani). Amelyik utazási iroda nem ezt teszi, az rövid úton tönkre megy vagy az "eldugott" hely seperc alatt megszűnik eldugottnak lenni.
2014. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A Cinto túraklubbot tudnám javasolni! gyönyörű helyekre visznek el, ahová nem mindennapi dolog eljutni. Kifejezetten az ellentéte a nagy 50 fős járjuk be a várost szervezéseknek! Ha gondolod nézd meg a honlapot: www.cinto.hu Nekem egy örök élmény volt!
2014. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!