Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszorszag vagy Horvatorszag?

Olaszorszag vagy Horvatorszag?

Figyelt kérdés
Julius kozepen mennek nyaralni, es nem tudunk donteni. Ket eve mar voltunk nyaralni Olaszorszagban, azon belul pedig Bibione-ban, es nekem nagyon a szivemhez nott, imadom azt a varost, de viszont a tenger vize ott nem valami atlatszo.. Horvatorszagban milyen a tenger vize, meg milyen ott a kornyezet?

2014. júl. 3. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

A horvát tengerpart sokkal szebb, mint Bibione környéke.

A víz tiszta és átlátszó. Elsősorban kavicsos vagy sziklás a part, viszont szép számmal találsz homokos partokat is.

Sok a történelmi város, pl. Split, Trogir és Dubrovnik; nem beszélve a szigetvilágról.

Ha igazi mediterrán környezetre vágysz és óvárosokra, javaslom utazzatok Dalmáciába.

2014. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

sajna minden elég ratyi horváto-ban, mi már rég nem járunk oda, időben/km-ben lignano pont ugyanannyi, de össze se lehet hasonlítani azzal a sziklás kopár pusztasággal


egyébként ahol olaszban nem homokos a part ott pont olyan tiszta mint horvátban, ahol horvátban homokos a part ott meg pont annyira nem átlátszó mint bibionéban

2014. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Homokos parton sosem lesz olyan átlátszó a víz mint a sziklás partokon. Ilyet Olaszországban is találhatsz. Sajnos ( ...vagy szerencsére? )mindenki csak az északi partot ismeri Lignano-nál, Bibionénál meg Jesolonál megáll a tudomány, mintha nem is lenne más üdülőhely... na jó még Rimini ismerős lehet)

A rutinos nyaraló elkerüli ezeket tömegturizmusos helyeket, és felfedez olyan helyeket ahol kevesebb honfitárba botlik bele...

[link] vagy

[link]

(Cinque terre sincs messzebb mint Görögország)

Hátránya ezeknek a helyeknek, hogy kissé drágább mint a tömegnyaraltatós helyeké (Észak-Adria part), cserébe egy kicsit azért látványosabb is.


Horvátország partja végig hegyes, a környezet ott is szép, a dalmát városokban is van sok látnivaló, cserébe ritkább a homokos partszakasz, a tenger viszont merülésre is alkalmas, szép tiszta vizű. Jellemzően olcsóbb mint Olaszország, a spórolós turistáknak nem utolsó szempont. (Sok olasz nyaraló épp az olcsósága miatt keresi fel Horvátországot, mert már rájöttek, hogy olcsóbban nyaralhatnak mint belföldön.)

2014. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Osztom, amit az előző válaszoló írt!

Tény, hogy mindkét ország gyönyörű, de Olaszországnak sokkal szebb partszakai vannak a Tirrén-tengeri valamint a Ligur-tengeri oldalán, valamint az adriai részen is délebbre Pugliában. De ezek- már csak a távolság miatt is-drágábbak. Szóval, ha fő szempont, hogy olyan tengerpartot keresel, ahol tiszta a víz és tudsz búvárkodni és mellette picit olcsóbban szeretnél kijönni, akkor Horvátország az ideális választás. De ott is szerintem picit délebbre menj. Dalmáciának és a dalmát szigeteknek gyönyörű sziklás, kristálytiszta vizű strandjai vannak.

2014. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

14:08

"sajna minden elég ratyi horváto-ban, mi már rég nem járunk oda"


Jobb is, ha ilyen nagyarcú ratyi emberkék nem járnak oda, akik egy gyönyörű országot így leszólnak!!

Amúgy szégyelld magad!!

2014. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én össze se tudnám hasonlítani a kettőt.. teljesen más világ a két ország.
2014. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
45%
Ratyi Horvátország? Remélem minden ilyen válaszoló ott fekszik egymás mellett, mint a hering Lignanoba, Boibionébe, stb...Személy szerin soha nem mennék el egy olyan helyre. Tipikus tömegturizmus, csak a napágyakat látni, meg Olaszországba csakis délre mennék. Horvátországban vagyok jelenleg is, de csakis a legjobbakat tudom elmondani. Sokat fejlődött a turizmusuk, régen még köszönni is alig tudtak, nemhogy más nyelven. A környezet lenyűgöző, a tenger csodálatosan tiszta. Össze sem lehet hasonlítani! Árban sem olyan lehúzós, mint az Olasz
2014. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olaszország jobb, ez egyértelmű, nem is egy kategória a kettő
2014. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

18:50

Egyetértek Veled. Sokszor vagyok Horvátországban. Amikor először mentem, féltem, mivel sok ........ beijesztett, hogy mindehol szétlőtt házak, belőtt ablakok és még ragozhatnám stb. Sokszor megfordultam azokon a részeken is, ahol teljes mértékben dúlt-fúlt a háború 20 éve (pl. Knin, Gospic) éa csak is jókat tudok mondani ezen helyekről is. Szerintem elképesztően sokat fejlődtek. Nagyon régen olasz párti vagyok, de időközben rájöttem, hogy a horvátországi partszakasz változatosabb és a víz valamiért tisztább. (Jesoloban láttam először a tengert, picit csalódtam)

2014. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19:41-es

Jesolo és Olaszország közé tenni egyenlőségjelet körülbelül olyan mint Ózd és Magyarország közé.

Mi lenne ha csupa olyan ember mondana véleményt Magyarországról aki aki valamilyen furcsa körülmény miatt csak Ózdon járt?

2014. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!