Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nem volt pénzem, megbüntetett...

Cibeles kérdése:

Nem volt pénzem, megbüntetett a MÁV. Jogosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Olyan gondom van, hogy vasárnap hajnalban elhagytam a pénztárcámat Budapesten, benne minden iratommal, pénzemmel. Másnap haza kellett mennem Egerbe, de mivel nem volt pénz nálam, és vasárnap is volt, nem tudtam vásárolni. A 13 órási vonatra nem engedett fel a kaller (ez még hagyján, de amilyen stílusban beszélt velem, na az megérne egy panaszlevelet), a 15 órásival viszont haza tudtam menni. Előtte ugyanis bementem a kapitányságra, és mondtam, hogy segítsenek. Ott a barátságos ügyeletes beszélt a kallerrel, ő felengedett ugyan a vonatra, viszont kiszabta rám a büntetést is, ami 10 ezer forint volt így összesen.


Kérdésem: ez jogos büntetés? Hangsúlyozom, nem volt semmi pénzem, se papírom, s mivel vasárnap volt még a bankba sem tudtam bemenni, hogy valahogy levegyek kp-t a számlámról. Hozzáteszem, a kapitány azt mondta, már a 13 órási vonatra kötelessége lett volna felengednie az arrogáns kallernek, lakcímre ugyanis minden esetben haza kell vinni az utast. Ő azonban nem engedett fel, még úgy sem, hogy mondtam neki, a büntetést is kifizetem.


Két kérdésem van tehát: a büntetés jogos? Illetve, van-e ez esetben helye a panaszomnak a 13 órási kallerrel és annak a kiábrándító viselkedésével szemben?


(ui: két éve már jártam hasonlóképpen, akkor felültem a vonatra a rendőrségi papírral, és gond nélkül hazaengedtek, semmit nem kellett fizetnem...)



2014. júl. 21. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénz nélkül akarták utazni, akkor jogos a büntetés. A jegyvizsgáló nem lehet tekintettel arra, hogy elvesztetted a pénzedet. Sőt, az első is jogosan járt el, ha mondtad neki, hogy nem tudsz jegyet váltani. Akkor engedhetett volna fel a vonatra, ha kijelented, hogy vállalod majd a büntetés kifizetését.

Ha nem így tesz, és ellenőr van a vonaton (aki lehet civilben is), a kalauzt büntetik meg.

2014. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan jogtalannak erzed, hogy megbuntettek azert, mert nem volt jegyed???? Huh....
2014. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, kijelentettem, hogy vállalom a büntetés kifizetését. Nem engedett fel így sem. Azt mondta, akkor sem tudom magam igazolni, amire ki tudja állítani a büntetést. Hiába lobogtattam neki a papírt percekig, azt mondta, őt az nem érdekli. Azzal tudtam volna magam igazolni - a rendőrség szerint.
2014. júl. 21. 19:01
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"lakcímre ugyanis minden esetben haza kell vinni az utast. "


Ekkora baromsagot en meg eletemben nem hallottam. Ezzel a logikaval, ha en Szegedrol felmegyek Budapestre es elbulizom az osszes penzemet, a MAVnak kutya kotelessege engem hazaszallitania. Vagy mehetek esetleg taxival is ingyen???

Te tenyleg ilyen buta vagy?

Mondjuk a rendor se lehetett epeszu, hogy ilyen meset adott be....

2014. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Az előző válaszolónak: jól mondod, nem érzem jogosnak a büntetést. Mert csak részben az én hibám, hogy elhagytam - vagy ellopták? - a pénztárcámat. Mit csináljak, csövezzek egész nap a Keletiben, mígnem hétfő lesz? Azért álljunk már meg egy menetre. Emberek vagyunk. A MÁV pedig igazán nem jöhet ahhoz, hogy kioktassanak, és úgy beszéljen velem a kaller - egy nő ráadásul... -, ahogy. Évek óta velük utazom, rengeteg rossz tapasztalatom van már, a munkámat majdnem elveszítettem a késésük miatt, mégsem panaszkodtam kértem vissza a menetdíjat.


Ja és igen: teszem azt, mi van, ha hazavisz esetleg? Nyilván összeszakadt volna a világ. De mindegy is, a 13 órásira nem engedtek fel, még úgy sem, hogy kijelentettem: kifizetem a büntetést. Nekem van igazam, ezt a rendőrségen is elmondták. De lehet ott tudják rosszul.

2014. júl. 21. 19:10
 6/23 A kérdező kommentje:
De én nem elbuliztam a pénzem, hanem elhagytam a tárcám. Nagy különbség, mert az irataim is abban voltak, bankkártyám, stb. Mindenem. És vasárnap volt.
2014. júl. 21. 19:12
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az előző válaszolónak: jól mondod, nem érzem jogosnak a büntetést."


Pedig az. Nem volt jegyed, tehat megbuntethet.


" Mert csak részben az én hibám, hogy elhagytam - vagy ellopták? - a pénztárcámat."


Ez nem tartozik a kalauzra.


" Mit csináljak, csövezzek egész nap a Keletiben, mígnem hétfő lesz? Azért álljunk már meg egy menetre. Emberek vagyunk. "


Ezzel vedekezhet barmelyik csoves, hajlektalan, akarki.


"A MÁV pedig igazán nem jöhet ahhoz, hogy kioktassanak, és úgy beszéljen velem a kaller - egy nő ráadásul... -, ahogy. Évek óta velük utazom, rengeteg rossz tapasztalatom van már, a munkámat majdnem elveszítettem a késésük miatt, mégsem panaszkodtam kértem vissza a menetdíjat. "


Szolgaltato. Nem kotlezo igenybevenned a szolgaltatast, az az egyik, a masik meg hogy joga van felteteleket szabni hozza. Az alap a jegy.


"Ja és igen: teszem azt, mi van, ha hazavisz esetleg? Nyilván összeszakadt volna a világ. "


Te hany eves vagy? Dologzol mar? Kepzeld azt, hogy nem kapsz egy napra fizetest. "Ja és igen: teszem azt, mi van, ha nem fizet esetleg? Nyilván összeszakadt volna a világ. "



"De mindegy is, a 13 órásira nem engedtek fel, még úgy sem, hogy kijelentettem: kifizetem a büntetést."


Messzirol jott ember azt mond amit akar.


" Nekem van igazam, ezt a rendőrségen is elmondták. De lehet ott tudják rosszul."


Nem, neked nincs igazad. Eselyes, hogy a rendor azert mondta ezt a baromsagot, mert latta, hogy maskeppen nem tud toled megszabadulni.

2014. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

15 órási vonatra felengedtek, a rendőr intézte el. Megbüntettek, majd befizetem a pótdíjat ennek a fantasztikus, hiba nélkül működő szervezetnek, ahol ilyen hangnemben beszélnek az utassal, mint az a nő.


A 13 órásira is fel kellett volna engedniük.

2014. júl. 21. 19:19
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Jo, hat akkor irj nekik egy panaszlevelet, csak aztan ne csodalkozz, ha ugyanazt a valaszt kapod,a mit en adtam.
2014. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Megírtam a panaszlevelet, de nem a büntetésre fókuszálva.


Számon kértem rajtuk a kaller arrogáns viselkedését, kioktató stílusát. Nem ennek ellenkezője lenne a normális? Hm?


Illetve, számon kértem még rajtuk, hogy a 13 órásira nem engedtek fel, annak ellenére, hogy tudtam volna magam igazolni a büntetőcédula kiállításához.


Egyébként pedig: pontosan ezért van itt ez a világ, meg ez az ország, mert az alapelv: biztos csöves, biztos tolvaj. Gratulálok.

2014. júl. 21. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!