Kezdőoldal » Utazás » Európa » Közép és Nyugat-európai...

Közép és Nyugat-európai fővárosokhoz képest Budapest mennyire élhető és szép város?

Figyelt kérdés

Mondjuk Varsó VS Budapest,vagy Belgrád VS BP,vagy Prága VS Budapest.

Mennyire élhető BP? A többi közép-európai fővároshoz képest jobb BP-n élni?



2014. szept. 10. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem valahol élni csak úgy lehet normálisan ha beszéled a nyelvet. Bármennyire is jó gazdaságilag pl Luxemburg, nyelvismeret nélkül nem tudsz érvényesülni.


Budapest egyébként szerintem szép város és viszonylag élhető is. Vannak erre különböző felmérések is, az egyik legismertebb az Egyesült Államok-beli Mercer szakmai szervezet Quality of Living nemzetközi listája, melyen a világ 221 városa szerepel.

Eszerint a környező országok közül Bécs toronymagasan kiemelkedik, mindig ott van az első 3-ban, Európából még Zürich, München, Düsseldorf, Frankfurt, Genf, Bern és Koppenhága is előkelő helyen van, Bp kb a 75. hely környékén.

Budapest véleményem szerint szép város, bár Prága azért nekem jobban tetszik.

2014. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

budapest egyre szegényebb, az emberek is egyre szegényebbek, emiatt az élhetőség romlik, a bűnözés nő, a kommunális szolgáltatások romlanak, az egészségügy szar, a tömegközlekedés is egyre ócskább, alig tataroznak épületeket (kivétel a frekventált részek)

nem érzem túl jó helynek, a pesti oldalról este a kivilágított budai vár szép, ha ez elég akkor szép

2014. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nagyon szép, és élhető.. Az UNESCO világörökség részei, Andrássy út, Budai vár, meg egyéb szép épületek, pl Parlament, alapból a Duna-part stb. Az előző válaszoló valószínűleg még nem túl sok más városban járhatott. Nem véletlen, hogy ennyi turista is felkeresi Budapestet.. A tömegközlekedés kifejezetten szervezett, és munkalehetőségek is vannak bőven..:)
2014. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Ketteske, nem tudom, hol élsz, de nem Budapesten....


Budapest folyamatosan újul, parkok, terek szépülnek-épülnek. Szerintem tisztább és élhetőbb város, mint 5-6 éve.


Összehasonlításként Koppenhágáról mesélek, mert az időm nagy részét itt töltöm: ISZONYATOSAN drága minden, és kevés a választék. A rezsi rengeteg, az utcák koszosak, szemetesek.

2014. szept. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos a második válaszolóval értek egyet. Az rendben, hogy szép a panoráma a Gellért-hegy tetejéről vagy a Várnegyedből, de amint elindul az ember lefelé igénytelen, mocskos környezet várja szinte mindenfelé. Vannak rendezettebb területek, terek, mert szerencsére kedves vezetőink rájöttek végre, hogy plakátjaikon és propagandaújságaikban jól mutat alattuk a díszburkolat, bár hozzáteszem a felújításokat is sikerült rém igénytelen módon megoldani. Az egy dolog, hogy gyakorlatilag minden utcába másfajta köveket és utcabútorokat pakolnak, de az, hogy egy-két évvel egy felújítás után már szégyenteljes állapotok uralkodnak az hihetetlen. Gondolok itt a Király utcára, Szabadság térre többek közt. Az Andrássy út tényleg nagyon szép nagyjából az Oktogonig, onnantól aztán jön az igénytelen, kutyaszar és csöves szagú fasoros rész. A város egyik legfontosabb útvonalán a Nagykörúton egymást váltják a lepukkant gyrososok, szexboltok és angol használtruhások. A belváros legfontosabb terei kritikán aluliak, Blaha, Keleti, Nyugati, Moszkva, és személyes kedvencem a Boráros tér, amin van szerencsém naponta kétszer, befogott orral végighaladni. Az épületek állapota szót sem érdemel, és talán az is beszédes, hogy a Margitsziget az egyetlen normális nagyobb közpark, mert még a Városliget is csövestanya, Népligetről meg nincs mit beszélni. Tömegközlekedés is borzalmas, bár az utóbbi időben sokat javult, de még mindig nagyon hiányolom a hatalmas parkolóházakat a város szélén.
2014. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Ötös, mi borzalmas a tömegközlekedésben?

Ne a hajléktalanokat említsd, mert 25 éve járok tömegközlekedéssel, és egy kezemen tudom megszámolni, hányszor láttam őket a buszon.


Szóval?

2014. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

járatritkítás, megszüntetés, kigyulladó 40 éves buszok, trolik, hévek, metrók, kosz, légkondi hiánya, fűtés hiánya, bunkó villamosvezetők, bunkó buszvezetők, téligumik nélkül közlekedő (elakadt) járművek a hóban, bunkó ellenőrök, radikálisan csökkentett jegyváltó helyek, korrupt vezetők


ennyi elég vagy soroljam tovább?

2014. szept. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Milyen negatív ember vagy :)


Én azt látom, hogy gyakran közlekedő buszok, percenként járó metró, új metróvonal. Gyorsan eljutok oda, ahova kell. Fűtésre nincs szükség, csak leizzad az ember. Nálunk légkondicionált buszok járnak.


Szerintem veled van baj, nem a tömegközlekedéssel.

2014. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, sokkal jobb ma a tömegközlekedés, mint pár éve, de azért a tökéletestől nagyon messze van, és összességében szerintem még mindig borzalmas, és alapvetően nem a frekvenciával van baj. 3-as metrót ugye nem kell bemutatni, mekkora egy ocsmányság az egész? Ráckevei hév, amit kis túlzással gyalog is simán leelőzök? Hány éves is a legfiatalabb villamos? Úgy 40 lehet, ha nem számolom az egy vonalon közlekedő combinókat. Az új buszok nagyon szépek, de kevés. Szerintem nem kell hasra esni attól, hogy 20 év után lett pár új busz, mert ennek a minimumnak kéne lennie.
2014. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"munkalehetőségek is vannak bőven..:)"

Ez jó. Azok inkább csak mézesmadzagok, és nagy részük csak szakmunka, ám azokra nincs elég képzett ember mert a többség diplomát akar. Érdemes elolvasni az álláshirdető oldalakat, a kínálat színvonala kb. megegyezik egy latin amerikai metropoliszéval. Ha olyan jó lenne állásügyileg Budapest, akkor miért nem oda özönlenek a fiatalok, és miért külföldre?

2016. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!