Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest vagy külföld? Ti...

Budapest vagy külföld? Ti hova költöznétek és miért?

Figyelt kérdés
Mi BP és külföld pozitív és negatív oldala?

2014. szept. 9. 23:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Hát én inkább külföldre, elvégre Budapest is Magyarország tehát nem sokkal jobb ott se a helyzet. Meg amúgy is szerettem volna mindig külföldön élni.
2014. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Én Budapestre. 2 évet éltem már ott, jövőre elvileg visszatérek. Ha mennék is külföldre akkor is csak ideiglenesen, itt érzem jobban magam a "sajátjaim" közt.
2014. szept. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Budapest gyönyörű város, nagyon szeretem. Sajnos megélni nem könnyű, mint ahogy egész Magyarországon sem. Külföldön sokkal könnyeb munkát találni és a fizetésből megélni. Ezért választottam Pest helyett Londont.
2014. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 goaus ***** válasza:
93%
Az én véleményem külföld. Életem legjobb döntése volt elindulni, kitárult a világ, megtapasztalni milyen a normális élet, az igazi szabadság, a pénzről nem is beszélve. Annyit rögtön hozzáteszek, jó szakma és nyelvismeret nélkül elhiszem nem leányálom, tehát fel kell készülni.
2014. szept. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Budapest on: Elég magyarul beszélni, gyönyörű fantasztikus város, jó szórakozási lehetőségekkel, olcsó kocsmák :D

Budapest off: drága albérletek, drága élelmiszer, drága közlekedés, kevés fizetés, nincs elég munkahely, mindenki mogorva, egyáltalán nem vagy megbecsült tagja a társadalomnak, igazából Magyarországnak nincs is olyan embere, aki meg van becsülve...


Külföld on: folyamatos tanulás, jobb lehetőségek, könnyebb előrehaladás, jó fizetés, olcsóbb árak, nemzetközi ismeretségek szerzése, biztosabb gazdasági háttér.

Külföld off: drága közlekedés - biciklivel kiküszöbölhető-, drága albérletek, társadalmi megkülönböztetés -ritka de előfordul-, idegen nyelv ismerete szükséges, kezdő tőke szükséges, magadra vagy utalva.

2014. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

"Budapest off: drága albérletek, drága élelmiszer, drága közlekedés, kevés fizetés, nincs elég munkahely, mindenki mogorva, egyáltalán nem vagy megbecsült tagja a társadalomnak, igazából Magyarországnak nincs is olyan embere, aki meg van becsülve...



Külföld on: folyamatos tanulás, jobb lehetőségek, könnyebb előrehaladás, jó fizetés, olcsóbb árak, nemzetközi ismeretségek szerzése, biztosabb gazdasági háttér.

Külföld off: drága közlekedés - biciklivel kiküszöbölhető-, drága albérletek, társadalmi megkülönböztetés -ritka de előfordul-, idegen nyelv ismerete szükséges, kezdő tőke szükséges, magadra vagy utalva."



Kedves, te sem jártál még külföldön :) :) Csak valami álomképed van arról, hogy ott még a kerítés is kolbászból van :) :)


Ha gondolod, részletesen cáfolom a külföldről leírt álomképeid.


Üdv Dániából.

2014. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszadó!

Neked milyen tapasztalataid vannak külfölddel kapcsolatban?

Én úgy hallottam,hogy Koppenhága rohadt drága város.

Igaz??

2014. szept. 10. 19:48
 8/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam **

A kérdésem a 6-os válaszadóhoz szólt

2014. szept. 10. 19:49
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Koppenhága minden viszonylatban nagyon drága, még a dánoknak IS. Mi ketten havi 20ezer koronából élünk, és ez nagyon kevés. Vagyis közel 800ezer forint épp arra elég, hogy mindent kifizetünk, és figyelnem kell arra, hogy mire költök.
2014. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sydney. Ha az nem akkor Norvégia. Ha az nem akkor Dél-Anglia.

Sydneyt azért mert gyerekkori álmom.

Az elsőben a negatívum a kijutás, Anglia meg már kezdi elveszteni az angolságát. Norvégiában meg ugye az árak. A pozitívat meg szerintem mindenki tudja...

2014. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!