Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megprópáljak új életet kezdeni...

Megprópáljak új életet kezdeni angliában?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom,hogy itt hagyok mindent és új életet kezdek.Régóta vágyom rá,de most különösen.Van egy 7éves kislányom,de talán találnák ott neki iskolát.Angolt minimálisan beszélem,de ezt tovább fejleszteném és a barátnöm aki jönne velem ö perfekt vágja a németet. Persze nem ugy gondolom,hogy holnap repülöre ülök,eddig még csak az ötletnél tartok.Szerintetek lenne ott esély egy új életre?Találnánk munkát,lakást? Várom olyanok válaszát is,akik esetleg kint élnek.Kiváncsi lennék,hogy kezdték ott az életet.
2010. febr. 9. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem találnál ott semmit,régen még menő volt Anglia, de mára már hazavágják az embert,és a lakbér nagyon nagyon drága, a kedves barátnőd pedig a némettel ott semmire sem fog menni.

A lányodnak pedig nem fogsz tudni echte angol iskolát szerezni, mert már lassan az angolok a kisebbség ott, a lányod esetleg az indiai angolt,vagy török és társai féle angolt tanulná. Keress másik országot!

2010. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szerintem Írországgal jobban jártok! Ott még meg lehet élni..
2010. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írországban, ahol jelenleg az egyik legnagyobb a munkanélküliség? Hát hajrá... sehol sem fenékig tejfel a helyzet, de meg lehet próbálni Angliát, de nyelvtudás nélkül semmit. Menjetek Németországba vagy Ausztriába, ha már német nyelven beszél egyikőtök.
2010. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minimális angol nyelvtudással nem sokra fogsz menni. A barátnőd a némettel meg még annyira sem. Nagyon nehéz elindulni és úgy, hogy van egy 7 éves gyereked is még nehezebb. Mert ha egyedül lennél azt mondanám, persze nézd meg. Valami alapmelót minimálbérért tudnál találni. Ebből tudnál fizetni egy single szobát, plusz kaját és angolra is tudnál járni... ha meg már jobban menne a nyelv, akkor tanulhatnál mást is, vagy elkezdhetnél elhelyezkedni a saját munkádban, amit otthon is csináltál. DE! Egy 7 éves gyerekkel nem mehetsz single szobába és minimálbérből többet nem nagyon lehet megfizetni úgy, hogy mellette még az angolodat is fizesd, ami ALAP lenne, hogy fejlődhess. Persze járnak támogatások a gyerek után, de ez is csak idővel... ha jól tudom, bár ennek utána kell nézni.

Az első hozzászóló megjegyzésével nem értek egyet. Igen, az való igaz, hogy Londonban vagy Manchesterben sokkal több a külföldi, mint az angol, de a gyerek ettől még angolul tanulna, ami mindenképp az előnyére válna. AMúgy, ha jobban tudnál angolul akkor talán megpróbálhatnád. A gyerek miatt mindenképp, mert ő csak profitálna abból, ha itt nőhetne fel... de így, hogy csak alapszinten beszélsz... sajnálom, de én sem sok esélyt látok. Anglia per pillanat nem az álmok hazája. Persze még mindig jobb, mint otthon, de sokat fel kell adni a sikerért, amiért nagyon meg kell dolgozni és nem egyik pillanatról a másikra jön, hanem évek alatt alakul ki.


Én is azt mondom, hogy ha a barátnőd jól beszél németül, akkor inkább a németek, osztrákok fel nyissatok. Jövőre már oda is könnnyebb lesz kijutni mert feloldják a quota rendszert. Simán lehet majd menni, mint Angliába.

2010. febr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is Írországot ajánlom inkább.
2010. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves gyerekkel jöttem ki Angliába.Sem a fiamnak sem nekem nem volt semmi angol tudásunk..A fiammal nem volt gond,hisz ennyi idősen még itt is tanköteles.Szóval a 7 éves lányod lenne a legkisebb gond.Egyszerűen csak be kell menned a lakóhely szerinti tanácsházára ott is a családsegítő osztályra ahol elmondod,hogy a kislányod iskolaköteles,és segítsenek iskolába íratni..Nagyon segítőkészek,és igyekszenek a lakásod közelében lévő iskolát ajánlani..(mert legalább 3-4 iskolát is felajánlanak nektek,hogy válasszatok)Majd el kell menned a kislánnyal az adott iskolába,ahol íratnak vele egy felmérő tesztet.Ez csak azért kell,hogy rögzítve legyen mennyi az angol tudása,mert később ennek megfelelő osztályba teszik..Gondolom a lányod nem tud angolul,így valószínű,hogy 1 vagy 2 évet is veszíteni fog,hogy utol érje a társait..De ez nem baj...A gyerekek azok akik a leghamarabb megtanulják a nyelvet..(a fiam már folyékonyan beszél,míg nekem még vannak gondjaim időnként)

Vidéken könnyebben megy az iskola intézése..Az is igaz,hogy több nemzetiségű osztálytársa is lehet,de ez sem baj,hisz úgyis angolul tudnak csak beszélgetni egymással..

A barátnőd német nyelvtudással semmit nem fog elérni Angliában,ahogy te sem az alap angoloddal..Itt is nagy a munkanélküliség,és már egy takarításnál is elvárják az angol tudást..Munkát nem találnál,hacsak nem ismerős,vagy valamelyik kint élő magyar nm segít...A barátnőm társalgási szinten beszél angolul,és ő is csak úgy talált végül melót,hogy én segítettem neki...(nem volt nagy dolog csak én nekem már vannak angol barátaim akiket megkértem,hogyha tudnak valamit munkával kapcsolatban akkor szóljanak,Éppen kapóra jött valakinek,hogy be ajánlottam a barátnőmet)

Mint írtam a kislányod beiskolázása a legkisebb gond..

A szállás viszont egy kicsit körülményes lesz,főleg ha nem tudtok kommunikálni angolul..Nem mindegy,hogy szobát,lakást,vagy stúdiólakást akarsz bérelni..A legkönnyebb,és talán az olcsóbb a szoba bérlés..Lakásbérlés elég drága,és csak úgy nem is tudsz bérelni.Ahhoz,hogy lakást bérelj vagy kell igazolnod munkahelyet(így igazolod,hogy fizetőképes vagy) vagy amíg nincs munkahelyed kell keresned olyan személyt aki kezeskedik érted..JA! Számolnod kell a kiinduláshoz nem kevés pénzt,mert csak a lakás kaucióra másfél vagy 2 havit is elkérnek.(szobára 3 hét depositot kérnek)

Amíg nincs állásod addig is kell enned,szóval ez is pénz...

A lényeg,hogy be is kell szerezned pár papírt,hogy tudj dolgozni..(ezek ingyen vannak,csak utána kell járni)

Támogatások is vannak,de csak akkor kezdheted el az igénylését amikor már beregisztráltál,hogy dolgozol...Addig nem jár semmi..(ingyen csak úgy senkinek nem adnak semmit)

Hidd el nekem nagyon nehéz a kezdet,és sok mindenről le kell mondani az elején...Igaz nyugodtabb éjszakáid lesznek,mert senki nem fog éhesen aludni,de mindenért meg kell küzdeni itt is..

37/N

2010. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!