Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiköltözés más országba?...

Kiköltözés más országba? Nyelvtudás etc?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár éven belül ki szeretnék költözni valami jóval melegebb és fényesebb országba, első tippem az USA volt (Los Angeles környéke), második Ausztrália, viszont ezekbe az országokba elég nehezen lehet kiköltözni törvényesen. Úgyhogy nézegettem az úniós országokat is (olaszország, görögország) viszont nem tudom hogy pusztán angol nyelvtudással érdemes-e olaszországba vagy görögországba (vagy akármilyen délebbi úniós országba) kiutazni. Mi a véleményetek erről? Pusztán angol nyelvtudással belevágnátok?
2015. febr. 7. 04:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8: Igaza van az előző válaszolónak, attól hogy csak napozgat, még netet rendelni kell, bankszámlát nyitni kell, rendőrségre, önkormányzathoz menni kell ügyintézni, lakást kell bérelnie, stb.

A helyiek meg ezekben az országokban nem igazán beszélik az angolt. Sokkal könnyebb úgy az élet, vásárlás vagy ismerkedés, ha tudja az adott ország nyelvét.

2015. febr. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Azért néha lehet előnye is, hogy az ember nem beszéli az adott ország nyelvét. Történt egyszer, hogy Spanyolországban megálltam, hogy felvegyek egy stoppost, igen ám, de rossz helyen, és a mögöttem jövő rendőrök kiszúrták. Szóltak, hogy menjek velük, majd egy alkalmasabb helyen megálltunk, kérték a kocsi papírjait. Azzal minden rendben volt (bérelt volt), de mivel én nem tudtam spanyolul, ők meg igen keveset angolul (széles gesztusokkal magyarázták, hogy "not possible" ott megállni), így elengedtek. A szállásadóm szerint ez egyébként kb. 200 eurómba került volna.
2015. febr. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Máltán angolul beszélnek, meleg van, én tuti oda mennék.
2015. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

12: ez egy nagy hulyeseg, en meg tudok itt olyat akinek mar 1000 euro feletti a koltseg a kocsival, mert nem tudnak spanyolul, az angolul tudo biztositasi ugynok atverte oket es most a rendorseggel kuszkodnek. Az hogy neked egyszer szerencsed volt mert turistaval nem volt kedvuk kekeckedni, az nem jelenti azt,hogy jobb ha nem tudja valaki a nyelvet. Sot olyan magyarrol is tudok aki a motorhazteton hajolt bilincsben mikozben a pici gyereke a hatso ulesen ult es milyen jo volt hogy ott helyben meg lehetett beszelni hogy a kocsit nem lopta,csak egyszer egy korabbi berlo kesve vitte vissza emiatt az autokolcsonzo feljelentest tett, de elfelejtettek visszavonni.

Sokkal macerasabb a kinti elet ha valaki nem beszeli a nyelvet.

2015. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14-es:ezt én is tapasztaltam.:(
2015. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 demonlord90 ***** válasza:
12-es, lehet, h elvétve előfordul ilyen, az általánosság azonban az, h jól lehúznak, s kihasználnak, ha nem beszéled a nyelvüket
2015. febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, ez pláne igaz a mediterrán országokra.
2015. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi Velencében voltunk turistáskodni, de alig akadt valaki, aki beszélt volna angolul (pedig az turista paradicsom).
2015. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!