Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dubrovnik Szerbián- Bosznián...

Dubrovnik Szerbián- Bosznián keresztül? Vélemények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 00:44
 1/9 demonlord90 ***** válasza:
Több a látnivaló, szerintem szép nagyon :) Egyik irányban mindenképp megéri arra menni! Max, ha nem a Dél-Alföldről mész, akkor egy 2-3 órát még számolj rá az útra (plusz határok, gyengébb utak, stb).
2015. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerbiát nem tudom, de Bosznián át többször is mentem már az Adriához.

Olcsóbb az üzemanyag, nincsen autópályadíj (meg persze autópálya sincsen), viszont rendkívül szép helyek vannak útközben. (Jelcei vízesés stb...)

A rendőrök viszont szeretnek büntetni a lejtők aljában kézi-radarozva, gyorshajtásért.

Bosznián át kb 20.000 Ft-ot tudsz megspórolni, a Bp-Letenye-Split-Dubrovnik (oda-vissza) autópályához képest.

2015. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most megyünk először arra. Békés megyéből vagyunk. Nekünk km-ben sokkal kedvezőbb lenne ez az út, persze pénzben is. Minden véleményt szívesen fogadok! :)
2015. febr. 16. 21:44
 4/9 demonlord90 ***** válasza:
88%
Ha szeretitek a változatosságot, egyik irányban mindenképp ajánlom Boszniát :) az túlzás, h nincs autópálya, ráadásul ott hivatalos helyeken csak márkát fogadnak el (amit kint tudsz váltani), a többi valutát (dinár, kuna, €) csak leértékelve. Szóval érdemes betérni egy városba és váltani egy keveset. A Szerbia - Montenegró útvonal kifejezetten járható, autópályákon ugyanúgy fogadnak el €-t, mint dinárt, szóval külön váltanotok sem kell. Ha a szerb határt választjátok, javaslom az Ásotthalmi vagy Tiszaszigeti határátkelőket (éjszaka Tompát), mert a röszkei borzalmas szokott lenni
2015. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ott
2015. febr. 17. 08:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de vvéletlenül elküldtem :) Olyan régi beszámolókat találok csak, amik már 10 évesek... Le tudnátok írni nekem egy konkrét útvonalat? Ott mennyibe kerül az autópálya használat? Bocsi a sok kérdésért, de a párom eléggé bizonytalan az erre felé menő útban
2015. febr. 17. 09:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Az Eurot mindenütt örömmel elfogadják, ezért sem érdemes váltani, meg a maradékkal úgy sem lehet mit kezdeni.

A tankolást meg úgyis bankkártyával történik.

(Én pl. még sohasem váltottam.)


Mostart ki ne hagyjátok!


Amúgy Dubrovnik rettentően megdrágult, jobban jártok ha egy közeli kisebb településen foglaltok szállást.

2015. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 demonlord90 ***** válasza:
Ha Békés-megyéből jöttök, akkor Mórahalom - Ásotthalom - Szabadka - Topolya (esetleg Tiszasziget - Zenta - Topolya), éjszakai (7pm-7am) átkeléssel Szeged - (Kelebia-) Tompa - Szabadka. Autópályán onnan Újvidékig (idáig azt hiszem, egy fizető van csak, 2-3€), onnan Szabács (de éjszaka lehet Belgrád is, az még egy 2-3€-s fizető), utána Valjevo - Uzice - Nova Varos - Zabljak - Niksic - Kotor/Herceg Novi/Dubrovnik. Ezt az útvonalat (a nem-autópálya részét, főleg a montenegrói szakaszon) 3-4 éve építették ki, nagyon jó minőségű (!)(a hegyi részeken 2+1 sávos), kevésbé forgalmas és Zabljak környékén (de valójában végig) gyönyörű (Tara-kanyon, Fekete-tó,...). Montenegróban (ami egyébként is €-zóna) nem fizetős. Podgoricának ne menjetek, az nagyon forgalmas s egyébként sincs semmi látnivaló ott. Ha Boszniába(n) (is) mennétek, akkor Uzice után (előtt) Visegrád, s le Mostarig (ezt az utat pont építették, mikor mentünk, szóval nem tudom, most milyen minőségű. Kicsit félelmetes a sok, hosszú, kivilágítatlan alagút és a vékony hegyi szerpentinek miatt). Ha kicsit kerülnétek, akkor Baja - Eszék - Dobaj/Tuzla - Szarajevó - Mostar - Dubrovnik. Ez lényegesen jobb út, mint a második, de kicsit forgalmas is.
2015. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a leírást!!! :)
2015. febr. 24. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!