Kezdőoldal » Utazás » Európa » A francia rivieran lehet...

A francia rivieran lehet aprilis - majusba furodni a tengerbe? , mert tudtommal a nyari szezonban tulzsufolt a tengerpart. Tapasztalatok ill. vélemények?

Figyelt kérdés
esetleg jo szálláshelyeket hol érdemes keresni a környeken ?

2015. márc. 22. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Májusba szerintem már lehet,de minek? Hihetetlenül drága hely, annyival nem jobb, mint Görögország.
2015. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Május elején átlag 16 fokos, május végén 20 fokos a tenger Nizzánál. Áprilisban 14-16 fokos.. Lehet fürödni csak rohadt hideg :)
2015. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal olcsóbban eljutsz Egyiptomba, ahol már hőség van ilyenkor a Vörös-tengernél.


Én amúgy szeptemberben voltam egyszer úgy két hétig a francia Riviérán, akkor simán lehetett fürödni, szuper idő volt, és nem volt egyáltalán zsúfoltság, már ahhoz képest persze, hogy viszonylag sűrűn lakott tengerpartról beszélünk, elhagyatott helyek januárban sincsenek. Persze attól is függ, hova mész pontosan. Saint-Tropez-ba, Monacóba meg Nizzába folyamatosan özönlenek az emberek, és az olasz határ közelében is nagyon sokan szoktak lenni. Kisebb helyeken viszont szeptemberben szuperül lehetett fürödni.

2015. márc. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Május elején még csak pár bátor van a vízben, május végén már többen. Szerintem érdemes oda elutazni, azért nagyon más mint Görögo. És nem annyira drága sem, csak időt kell szánni a szervezésre.
2015. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonok minden valaszt
2015. márc. 27. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal még hideg a tenger. Ha nem akarsz a nyári szezonban menni, a szeptembert ajánlom. Szeptember 10 után a szállásárak is olcsóbbak. Olyankor kellemes nyári idő van, és a tenger is meleg még. Nincsen viszont kánikula, így kirándulni, városokat nézni is jobb, mint nyáron. Eddig ötször voltunk ősszel, és mindig nagyon jó időnk volt. Szállásokat szálláskereső oldalakon tudsz nézni (pl. airbnb, booking.com). Szeptemberben egy négyszemélyes apartman átlagosan 100 euro/nap.
2015. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!