Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki már nyaralt Bulgáriában,...

Aki már nyaralt Bulgáriában, megosztaná velem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
amik érdekelnek: nyelvi akadályok, közbiztonság, olcsó/drága

2015. jún. 15. 18:50
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Mi 3 éve voltunk Bulgáriába a Napos parton.

Tisztázni szeretném, hogy mi egész nap szinte csak a tengerparton voltunk, néha kimentünk kis vonattal Neesebarba és esténként meg be a Napos Part Centerbe. Az árusokkal könnyű társalogni, megértik angolul, németül, és valamilyen szláv nyelven is amit akarsz ( Szlovákiából vagyok, ezért és sokszor szlovákul beszéltem velük). Az "olyanabb helyeken" meg úgyis tudnak angolul. Ettől nem kell félni!

Közbiztonság: Minket nagyon el rémisztettek, hogy mennyi tolvaj van ott meg minden. A Napos Parton csak turisták és eladók vannak. Mi nem éreztük, hogy olyan helyen lennénk ahol szegénység van. Annyira ki van az a rész alakítva turistaközponttá, hogy bolgár ember alig van.

Olcsó/ drága: Sok helyen voltak már, de tengerpartok közül ez volt a legolcsóbb. Körülbelül olyan az árfolyam, mint Szlovákiába (ne haragudj, a magyar árakkal nem vagyok 100%-an tisztába). Tehát én tudtam 5 euróért venni egy nagyon aranyos kis táskát... Ételek, italok is jó áron vannak, fagyi minden. Reális mindennek az ára. Egyetlenül a főtt kukorica ami drága :( :D.

De az árak azóta változhattak is, mert mondom mi 3 éve voltunk, és lehet valamit emeltek az árakon, mivel annyira turistaközpontúvá tették.

Remélem tudtam segíteni.

Jó utazást!

2015. jún. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is egyébként Szlovákiából írok. Minket is elrettentettek a közbiztonsággal, de ezek szerint nincs miért aggódni.
2015. jún. 18. 13:15
 3/4 anonim válasza:
Nemtudjátok elfogadják az eurót vagy kéne levát váltani?
2015. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
no én most jöttem haza, kell levát váltani, nem mindenhol veszik el, és állíthatom hogy nagyon olcsó minden
2015. júl. 9. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!