Kezdőoldal » Utazás » Európa » OLASZORSZÁG! Melyik városba a...

OLASZORSZÁG! Melyik városba a legérdemesebb elmenni?

Figyelt kérdés

Nagynéném felajánlotta, hogy érettségi ajándékként elvisz nyaralni, és Olaszországon belül én választhatok úti célt :) sosem jártam még Olaszországban, és sajnos fogalmam sincs, hová érdemes ellátogatni.

A legjobb egy olyan hely lenne, ami nincs túl messze a tengertől (egy napra le lehet ugrani), és több látványosság/természeti kincs van a közelben.

Valakinek van jó/rossz élménye? Mit ajánlotok és hova ne menjünk biztosan?

Várom a válaszokat :)



2016. febr. 1. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Velence, Bibione , Jesolo. Ezek szép helyek tengerközelben.
2016. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Heló!


Velencét érdemes megnézni - hátha tényleg elsüllyed... Úgy érdemes odamenni, hogy 50-70 km-re Velencétől sázljatok meg valahol, mert a város nagyon drága. A gondolázás 70-80 euró körül van - fejenként -, egyszer érdemes kipróbálni, de azért ez marha sok :).


Ha a művészet is érdekel, akkor pedig egyértelműen Róma.

2016. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Firenze-Velence-Róma-Nápoly esetleg Verona és Torino is útba ejthető. Én barátnőmmel autóval mentünk, mert szerpentinezni akart, szóval ott a lényeg nem az volt, hogy városokat nézzünk meg, hanem hogy a szerpentineken tekerjük az Alfa-t, de utánna elmentünk a fentebb nevezett városokba, csodálatos volt. Fürdőzni mi Rimini-be mentünk.
2016. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Rómát érdemes megnézni a művészet városa gyönörú.
2016. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Az olaszoknál nem nagyon van olyan hely amivel mellé tudnál lőni!
2016. febr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A többit már leírták a többiek, én viszont ajánlom Assisit és Crotonét. Utóbbi nagyon lent van délen és a tengerpartnál. Nocera Inferiore, az Nápoly környékén van, én ott nagyon jól éreztem magam, nagyon jó a hangulata. Ha már ott vagy, gondolom elmész Nápolyba is.

Érdemes elmenni Pisába is és Firenzébe is. Ezt igazából estig is lehetne sorolni.

Milánó nem lett megemlítve hála istennek, oda nem is érdemes elmenni, ha abban is gondolkodnál, nincs ott semmi. Amiket írtam, azokon elkezdhetsz gondolkodni. Meg amit a többiek, azok is jók.

2016. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En valami eszak-nyugati varost valasztanek.
2016. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szicília :) tenger+kultúra egy helyen. Nagyon szuper hely. Akár Palermo környéke, akár a Messina-Catania oldal. Róma, Velence, Firenze-Pisa, személyes kedvencem Nápoly-Sorrento. Milánó se rossz hely ám egy kis Comoi-tóval kombinálva.
2016. febr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát, attól függ kit kérdezel. Én képes vagyok órákat eltölteni azzal hogy a firenzei dómot bámulom... voltam többször és még megyek.
2016. febr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Én szívem szerint Toszkánába mennék, egészen konkrétan Pisa és Firenze, na meg a Cinque Terre lenne a kívánságom! :)
2016. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!