Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek lenne belőle...

Szerintetek lenne belőle probléma, ha 18 alatt egyedül utaznék valahova? (a szállás miatt)

Figyelt kérdés

17 vagyok, az utazás időpontjához 3 hónap, és betöltöm a 18-at. Prágába szeretnék menni, ha ez számít.

Nagyon sok helyen nem engedik, hogy 18 év alattiak egyedül utazzanak (én egy hostelbe mennék), de nem tudom, lehet, hogy ezt csak papíron nem engedik, de amúgy meg igen. Meg könyörgöm, csak 3 hónap! Vgay arra is gondoltam, hogy anyum nevére foglalom le, mint Kevin a Reszkessetek betörőkben. Csak nem tudom, hogy kérnek-e majd személyit, vagy valamit a hostelben. Szerintetek valamelyikből lenne probléma?



2016. febr. 26. 07:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ha nem lenne egyértelmű esetleg, egyedül mennék.
2016. febr. 26. 07:41
 2/6 Kim Bo Mao válasza:
Miért utaznál egyedül Prágába ennyi idősen?
2016. febr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mert szeretek utazni? :D

Miért Prága? 1: szép, 2: közel van, 3: olcsó

Miért egyedül? Mert egyedül utazni jó. Vagyis még sosem utaztam egyedül, de nagyon ki szeretném próbálni. Az utazós blogok írói is így csinálják, és nagyon élvezik. Én is solo backpacker szeretnék lenni.

2016. febr. 28. 10:11
 4/6 Kim Bo Mao válasza:

És szüleid mit szólnak hozzá? Nem féltenek? Nem tartassz attól, hogy kiszemelnek és elrabolnak?

Egyébként meg tudom érteni, de nem szabad az utazós blogokra/filmekre támaszkodni, mert az nem feltétlenül a valóság.

2016. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mit szólnának? Természetesen elengednek. Nem a világ végére megyek, könyörgöm. Sőt, szerintem a 8. kerület, ami itt van egy órára, még veszélyesebb is... Nem, nem félek attól, hogy elrabolnak, mert én nem kellek senkinek se.

De igen, a blogok nagyon is a valóság. Élő, húsvér magyar emberek írják. Mi ez, ha nem a valóság? Inkább te ne támaszkodj a filmekre. Az Elrabolva az csak egy film. Ilyen nem történik meg minden nap, mindenhol, mindenkivel. Pláne nem velem (mert oda pl kvának vitték el a lányt. Kváknak meg szépeket választanak.)

Persze, nem árt egy bizonyos fokú óvatosság, de nem szabad, hogy ez befolyásolja az egész életedet, és emiatt mondj le az álmaidról. Ez hülyeség. A baj bárhol megtörténhet. És különben is, miben változna az a tény, hogy ha 18 éves korom után mennék? 3 hónap. Az semmi. Abszolút nem lenne más a helyzet, csak a papírok tekintetében.

2016. febr. 29. 19:59
 6/6 Kim Bo Mao válasza:

Ne értsd félre nem az élménytől akarlak megfosztani csak óvatosságra intelek :) És a "nem valóság" azt csak úgy értettem, hogy az nem fedi a teljes valóságot. Nyilván akik bajba kerültek és jelenleg is bajban vannak nem írnak blogot. Csak ennyi. Egyébként én is voltam már külföldön egyedül, de már nagykorúként. Az az igazság, hogy a felnőttek világában sokszor komolyabban vesznek ha felnőtt vagy, több dolgot tudsz elintézni magadnak.

Kérded mi változna 3 hónap alatt. Rajtad semmi, de a jogilag nagykorú leszel. :) És igen vannak helyek ahol nem utazhat "kiskorú" (országonként eltérhet ki számít annak) csak úgy egyedül, pl.: légitársaságok, de oda ha jól tudom van egy ilyen meghatalmazás, hogy szüleid beleegyezésével, van hová menned stb.

Ha nagyon szeretsz utazni érdemes kiváltanod a nemzetközi diákit amivel egy csomó helyen kedvezményt kapsz (én is kiváltottam), és a magyarral ellentétben kerek egy évig érvényes. (Bp, Reptérén lehet kiváltani.)

De ha szüleid megengedik, akkor gondolom segítenek ezekben az ügyekben.

A lényeg ezt helyre, meg társaságra specifikusan kell megnézned neten, mert eltérő hány éves kortól lehet egyedül utazni.

A hostelben általában kérnek személyit (de ugyanúgy nagykorúaktól is), pusztán, hogy leellenőrizzék az adatokat.

2016. márc. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!