Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország vagy Spanyolország...

Olaszország vagy Spanyolország? És az előkészületek.

Figyelt kérdés
Páromat szeretném meglepni egy nyár végi repülős úttal, de nem tudom, hogy Olasz- vagy Spanyolországot válasszam. Nehezíti a dolgot, hogy hatalmas fociőrült, méghozzá a Barcelonának szurkol, így esélyes lenne egy meccs is. Viszont még egyik helyen sem jártam, sőt mi több, külföldi utazást se szerveztem eddig. Tudna nekem valaki gyakorlott utazó segíteni, hogyan érdemes elindulni a szervezésben, illetve hogy melyik országot, melyik részt érdemesebb megnézni?
2016. júl. 31. 12:37
 1/4 anonim válasza:

Én Spanyolországot választanám, szerintem szebb és jobb hely, nekem jobban tetszik, mint Olaszország.

Viszont segíteni (többet) nem tudok, nem vagyok gyakorlott utazó :/

2016. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 RRR válasza:

az országot nem tudom megmondani....mind két hely jó

de az nagyon fontos,hogy utasbiztosítást kössél magatokra,,,nem nagy tétel,,,,de ha ne adj isten lenne valami ,akkor nagyon jól jön,mert a kinti árak horrorok..

én a helyedben elmennék 1-2 utazási irodába(ne frissbe,mert akkor van rá esély,hogy nem kamu) és kérnék ajánlatokat és árakat...

aztán amelyik szimpatikusabb

2016. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ryan air es boo king. Ezeken szervezd.

Amugy meg, miert fizetned a reszet hrlyette?? Ez legalabb 50-100 e huf/fo csak a szallas meg utazas.

2016. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

1. Találd ki a helyszínt.

2. Nézd ki a pontos időpontokat.

3. Keress szállást. (én a booking.com -ot szoktam használni)

4. Találd ki, hogy mivel mentek (saját kocsi, repülő, busz, vonat). Ha repültök, nézd meg, hogy kell-e külön poggyászjegyet is venni.

5. Foglald le a szállást, meg az oda-vissza utat.

6. Ha nincs, csináltadd EU-TAJ kártyát (OEPnél ingyen megcsinálják, de lehet, hogy 1-2 hét mire megjön).

7. Köss utasbiztosítást.

8. Nézd meg a kaját. (Ha nem kaptok a szállodában, vagy nem teljes ellátás van, nézd meg a környéken, hol tudtok normális áron kajálni. Idegen országban szerintem érdemes mindig a helyi specialitásokra is szánni 1-2 étkezést. Vagy van-e főzési lehetőség a szállásotokon.)

9. Hol van a közelben bolt, és kb. milyen árak vannak.

10. Programtervek. Ha valamihez kell előre jegyet foglalni, azt érdemes jó előre.

11. A tervezett programok helyére hogy lehet eljutni a szállásotokról. Azt is nézd meg, hogy érdemes-e esetleg helyi turistabérletet váltani (olyasmire gondolok, mint BP.-n a 24 vagy 48 órás Budapest bérletek, sok nagyvárosban van, és olcsóbb mint a jegy)

12.Számold össze, hogy kb. mennyi pénzre lesz szükségetek, és válts pénzt. (Nem érdemes kicentizni, külföldön sok helyen egyáltalán nem lehet, vagy csak nagyon nehéz a pénzváltás. Pl. Németországban egyáltalán nincsenek olyan pénzváltók, mint nálunk, ott bankszámlán lehet csak intézni... Inkább válts vissza az út után, minthogy ott állj egy cent nélkül, nem tervezett dolog bármikor beüthet...)

13. Nézd meg az időjárást.

14. Pakold össze a cuccokat, amiket visztek. (Repülés esetén mérd le, és pár kilót hagy meg a szuveníreknek visszafelé, a reptéren baromi drágán veszik csak fel a túlsúlyos poggyászt.)

15. Kérd meg a szomszédodat, BFF-edet, szüleidet, hogy amíg nem vagytok itthon, ürítse a postaládádat, vigyázzon a lakásra.

16. Menjetek el nyaralni és érezzétek jól magatokat.

17. Ha hazajöttetek, töltsetek fel facebookra képeket, had tudja a világ, hogy milyen szuper volt ;)

18. Nézz ki egy új úticélt, és kezdd előről az egészet


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, szívesen segítek, ha tudok, én elég sokszor jártam már külföldön.

Ja, és ami az úti célt illeti, szerintem nézd meg mind a két helyet a neten, hogy melyik tetszik jobban, melyik az, ami belefér a keretbe, és ha akkor sem tudsz dönteni, dobj fel egy érmét ;)

2016. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!