Kezdőoldal » Utazás » Európa » 70 e Ft-ból ki lehet hozni...

70 e Ft-ból ki lehet hozni egy 4 napos párizsi kirándulást?

Figyelt kérdés
Feladott poggyászt nem vinnék és egyedül mennék.

2016. dec. 4. 18:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%

Annyit írta, hogy érdemes figyelni a majom oldalát, mert jó TIPPEKET ad. Ha szerinted azok nem jó tippek a te bajod. Én például nem elsősorban a legfelkapottabb úticélok (mint pl Párizs, vagy Barcelona, Róma) miatt követem, hanem a "nehezebben" elérhető helyek miatt. De például most rakott ki egy 5 nap Párizs, Debrecenből, szállással 22ezerért tippet. Mondjuk ez két főre igaz. Rohadtul leszarom milyen jutalékot kap, ha én ennyiért elmehetek 5 napra Párizsba.


"Olyan szellemi nyomorba kerültetek, hogy jutalékot adtok a követett facebook vezetőnek (bár ti erről semmit nem tudtok) ahelyett, hogy magatoknál tartanátok ezt a pénzt?"


Tudtad, hogy a repjegykereső oldalak is kapnak jutalékot? Ennyi erővel ne használd azokat, hanem a légitársaságok hivatalos honlapján nézelődj csak. Bocsi, de nagyon buta vagy.

2016. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Annyit írtak*
2016. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
34%

"Olyan szellemi nyomorba kerültetek, hogy jutalékot adtok a követett facebook vezetőnek (bár ti erről semmit nem tudtok) ahelyett, hogy magatoknál tartanátok ezt a pénzt?"


Amúgy nem tudom ez honnan jött neked, de ő csak a kattintásokért kap pénzt. A szállásos lapján, ha rákattintasz az ajánlatra, akkor valamelyik rendes szállásfoglaló lap jön fel, oda irányít át, ahol mindenkinek ugyanannyi a szállás ára, akár a majom oldaláról mész, akár nem. Úgyhogy hülyeséget is beszélsz.

2016. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
26%

11-es! Ezt írd meg a kérdezőnek,mert szerinted Ő van akkor ennyire lesüllyedve! :D

Ki akar Párizsba menni? Én tuti nem! :D

És igenis,jó ötleteket ad a majom,az,hogy te sajnálod tőle a jutalékot,ez a te problémád!

Én,ezután is követni fogom,még ha nem is utazok az Ő által összekombinált lehetőséggel!

2016. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
16 Mondjuk Én nem szavaztam le ,de azt sem értem,miért olyan fontos ez a leszavaztak,nem szavaztak! Mit számít ez,vagy mit befolyásol? Komolyan kérdezem!
2016. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ránéztem a skyscannerre, a repülőjegyek mondjuk megvannak 15e forintból oda-vissza, ennél kevesebbre nem lehet számítani. Egy nap [link] 40 EUR ha nem mész fizetős múzeumba tehát belefér. Egy múzeumra is tellik. Nem naponta, összesen...
2016. dec. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Amugy ha valakinek van egy kis fogalma a webmarketingrol, akkor tudja, hogy az osszes utazasi jegy kereso oldal (liligo, monondo, azair, skyscanner...) ugynevezett affiliation oldalak, amik jutalekot kapnak a kattintasok / letrejott tranzakciok utan. Akkor is, ha az o oldalukrol jutsz at a legitarsasaghoz. Ahogy valaki nagyon jol leirta, ha nem akarsz plusz jutalekot fizetni, vedd meg kozbetlenul a legitarsasag oldalan a jegyet. Viszont az nem garantalt, hogy a legolcsobb is lesz, ugyanis az affiliation oldalakon pl charterjegyeket is talalhatsz, amik amugy kereskedelmi forgalomban nincsenek, de ha nem telik meg a gep akkor kiarusitjak oket. A majom is ilyesfele ceg, csak ok az egyszerubb modjat valasztottak, a FB adta lehetosegekkel, annyibol is olcsobb, hogy ok nem fizetnek kulon egy platformnak, a FB elvegzi a "piszkos munkat".


Hogy a kerdesre is valaszoljak :


70 ezer forint az jelenleg 223 euro (kozeparfolyam).

-repjegy ebben mar benne van vagy nincs? ha repjeggyel egyutt erted, ugy szerintem lehetetlen. amugy is huzos...

- aki azt irja, hogy BVA-rol 10 euroert be lehet jutni, azt megkerem, hogy ugyan ne legyen mar lusta es nezze meg a pontos jegyarat a BVA oldalan... inkabb a 20-hoz kozelit az, es az meg csak egy ut (pontosan 18 euro, tehat az oda-vissza ut osszesen 36 euroba faj. Es akkor meg csak Porte Maillot-nal vagy).

- tehat mondjuk sikerul kifognod egy olcsobb jegyet, akkor mondjuk szamitsunk 20-36 eurot a transzferre a varosig, reptertol fuggoen (returra ertem).

- ezutan jon a szallas. Couchsurfing pl rengeteg van, ha nem ragaszkodsz az egyedullethez, akkor ez koltsegkimelo megoldas lehet. Persze itt alkalmazkodni kell a szallasadodhoz. Egyeb esetekben van az airbnb vagy a hotel. Hotelekbol a szamodra megfizetheto kategoriaban max a kulvarosban tudok (Hotel Formule 1) ahol mar akar 35 euroert kapsz szobat, wc a folyoso vegen van ugyan, meg a kozlekedes sem a legjobb azokon a helyeken, de muszaj a kompromisszum. Mondjuk ezen opcio eseten 3 ejszakara vagy 105 euronal a szallas tekinteteben.

kozlekedesre sem art 10-15 eurot szanni pluszban, bar inkabb 20-at. Ekkor viszont kizarolag Parizs intra muros maradsz, ilyenek mint Versailles vagy Disneyland nem fernek bele.


Igy szallas,transzfer, kozlekedes egybeveve kb 150-160 euro. Ha repjegyet nem kell venned, akkor marad a belepokre, koltopenzre, kajara, stb 60 eurod. Ami sajnos nagyon keves... de nagyon kicentizve ki lehet hozni, csak ne usson be semmi krach.


Nyilvan az olyan latogatasok mint Diadaliv, Eiffel torony, stb nem fernek bele, mert mindegyikre 10-15 euro korul van a belepo. Lentrol / kintrol megnezheted.

Bizonyos vasarnapokon (pl honap elso vasarnapja) az osszes muzeum ingyenes, ha ilyet ki tudsz fogni, akkor pl a nagyobb muzeumok (Louvre, Orsay) is megnezhetok. Kulonben, hacsak nem vagy 26 ev alatti europai diak, nem fog beleferni a muzeumlatogatas,vagy maximum 1.


Etkezes : mivel a szallason fozni nem tudsz, ezert mindenkepp valami egyszerubb megoldashoz kell folyamodj. Fott etelt nem ezeken a napokon fogsz enni.

Reggelit a szallodaban ne kerj, mert 8 euro. Ennel olcsobban kijossz, ha pl kersz egy croissant-kave kombot valamelyik peksegben (ez 3-4 eurobol megvan) vagy megveszed a szendvicset valamelyik szupermarketben (ami viszont reggel 8.30-9 elott nincs nyitva, huto viszont nem lesz a szobadban).

3 reggeli (ha elso nap eszel otthon) = 12 euro

Ebed- ha nagyon ehes vagy, egy szendvics vagy egy kebab/sultkrumpli vagy egy palacsinta az utcan szinten kihozhato 5-7 eurobol. Igy kb 28 eurobol az ebed is megvan. Ha nem vacsorazol, akkor 40 eurobol elvileg kihozhato a negy nap kaja, es marad 20 eurod amibol 1 helyre bemehetsz, es vehetsz naponta egy uveg vizet, hogy legyen mit innod.

Persze, ugy, hogy a repjegy erre meg kulon rajon, rengeteget gyalogolsz, es kifejezetten az ingyenes programokra fokuszalsz, valamint a wc-zest a szallodaban, illetve az utcai wc-kben intezed el, mert ha bemesz valahova, illik rendelni valamit, az pedig mar nem fer bele a budzsebe.

innentol te dontheted el, hogy neked ez belefer-e vagy inkabb keresel egy olcsobb varost...

2016. dec. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%

Max akkor ha tényleg olcso utazási lehetöséget találsz, ha valami hostelben szállsz meg, csak kivülröl nézel meg mindent, és mindenhova gyalogolsz.


Mi tavalsszal voltunk anyosdommal igazi városnézésen és 3 csillagos hotelben szálltunk meg, és frankfurtbol mentpünk vonattal, kB 150.000-200.000 ft-t költöttünk fejenként midennel együtt.

Utcán regeliztünk péks´ßegben(mert a hotelben 14€ lett volna), 1x ettünk rendes ételt egy nap. ettünk paris pass kártyát ezzel,4 napig ingyen utazhattunk és legtöbb helyre ingye belépök Volt. A paris pass kártya 4-5 napos 130€ körül van.


Néemtországban élek, de Paris hihteten drága etkezés szempontjából.

2016. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
8%

> Etkezes : mivel a szallason fozni nem tudsz,


Dehogynem, a legtöbb hostelnek van konyhája, az olcsó életnek része, hogy magadra főzöl.

2016. dec. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
41%

Utolso, erdekekne, hogy Parizsban melyik hostelnek van fozesi lehetosege. Az a 2-3 amelyiket en ismerek (9 evet eltem ott) nem rendelkezik ilyennel.

A Formula 1 hotelek szinten nem.

Airbnb vagy coachsurfing eseten van erre lehetoseg, utobbinal viszont a szallasado engedelye kell hozza, hogy fozhess...

2016. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!