Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsi tömegközlekedés?

Bécsi tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

Szeretnék elutazni Bécsbe egy hosszúhétvégére megnézni a nevezetességeket, a schönbrunni kastélyt és állatkertet. De ezzel csak annyi gond van, hogy a Google Maps-en nincs semmi bécsi tömegközlekedésről, csak valami vonatokat ír, pedig metró is van a városban... Így hogyan tervezzek előre? Tudtok olyan oldalakat/alkalmazásokat, amit eltöltve lehet tervezgetni? Előny, ha az alkalmazás nem csak német nyelven van.:)

Még egy kérdés: Bécsben ugyanúgy automatából kell venni a jegyet, mint Budapesten? És ugyanúgy érvényes egy-egy jegy minden tömegközlekedési eszközre?:)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2017. jan. 1. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

www.wienerlinien.at


Van 24 órás jegy, 7,60€, az mindenre jó, nektek leginkább az érné meg. Bár, ha csak Schönbrunn meg az állatkert érdekel (egy helyen vannak), akkor csak 2 vonaljegy kell (1oda 1vissza), de mivel másképp van, mint Budapesten, többféle jegy, többféle lehetőséggel, ezért szerintem a 24órás a legpraktikusabb, nem érhet meglepetés. De azon az oldalon megtalálod azt is, milyen jegyek vannak, hogyan kell használni őket, de németül.

2017. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!:) nem csak Schönbrunnt nézném meg, de az az egyik fő cél.:)
2017. jan. 1. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a vonatok, amiket a Google ír az a metró. U-bahn.
2017. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem U-t ír, hanem S-t és utána számot, majd 10-15perces sétákat. Ezért nem hiszem, hogy metró lenne.:(
2017. jan. 1. 23:04
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Schnellbahn, az valóban nem metró. 😊
2017. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
S-bahn az vonat. :) Szerintem tervezésre a vor.at a legjobb én mindig ezt használom, igaz én itt élek. :D
2017. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2017. jan. 5. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Az S-Bahn olyasmi mint a HÉV, a www.vor.at oldalon megtervezheted az utazásaidat, hasonlóan a BKK futárhoz. Alapesetben egy irányba egy jeggyel egy órán belül bárhányszor átszállhatsz és 2.20€ egy jegy ára.
2017. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!