Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországi utazás - ha két...

Görögországi utazás - ha két hétre megyek, az "olcsóbb"?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy az utazási irodák oldalán nagyrészt az 1 heti nyaralás ár van kint. Ha ez az ár 100.000 Ft, akkor két hétre 200.000 Ft vagy kevesebb? Ha kevesebb, akkor kb. hány %-al?
2017. febr. 5. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem mersz bemenni megkérdezni?
2017. febr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Mivel több időre mész, és többet vagy a holteben, ne számíts arra, hogy 80 000 Ft lesz a 2 hét. Ha a kérdés arra célzott, hogy az egységnyi időre számított költség kevesebb lesz-e, a válasz igen. Tehát nem 200 000 lesz a 2 hét, hanem mondjuk 180. Ha spórolni szeretnél, inkább szervezd meg az utat Te. Fele- kétharmad áron fog kijönni.
2017. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az utiköltséget, transzfert csak egyszer kell kifizetni, ennyivel lesz olcsóbb, mint 2x1 hét.
2017. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát:

Ha egy 10 napos, 7 éjszakás útnál pl. 50 ezer a szállás és 40 ezer a busz, össz 90 ezer ft.

Ellenben a 2 hetes nyaralásodnál a szállás 2x50 ezer ft (azaz 100 ezer) és a busz 40 ezer ft lesz - tehát 90 ezer helyett 140 ezer lesz - de akkor 2 turnust voltál :-)

Viszont abban igaza van a válaszolónak, hogy ezt mindenképpen az irodával kell egyeztetni - mert nem mindegyiknél lehet megoldani a kint maradást, a busz telítettsége miatt.

2017. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért utazási irodával mész? Veszel repjegyet (fapados, pár ezer), foglalsz hotelt, kész. Így fizetheted az irodát is mindezek mellett.
2017. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, miért erőltetitek már annyira ezt a repülős utat?

Próbáljátok már beleképzelni magatokat egy kicsit a másik ember helyébe: NEM MINDENKI LAKIK BUDAPESTEN!

Teszem azt, Szegeden lakik valaki (felnőtt) és a párjával szeretne Görögországba elmenni nyaralni: a repülő ugyebár Bp-ről indul, tehát fel kell vonatozni csomagokkal (fejenként 8 ezer oda-vissza, össz 16 ezer/2 fő), elvánszorogni a reptérig - szintén csomagokkal (Nyugatitól metró Kőbányáig 700/2 fő + busz 700/2 fő, oda vissza össz 2.800 ft) és hoppá, máris 20 ezer ft-al több az út. És akkor még nem beszéltem arról, hogy Görögországban is csak Thessalonikibe tud leszállni a repülőről, ha Katerinibe vagy Nei Poriba szeretne menni, akkor ott ugyanazt el lehet "játszani", amit a Bp-i vonatozással, újabb 20 ezer ft-al növelve (jó, tudom, ott euró van - még mielőtt valaki belekötne) a nyaralási költséget.


Ezzel szemben a buszos útnál felszáll Szegeden, leszáll a tengerparton, nincs csomagokkal veszkelődés, átszállás, idegen országban tévelygés, stb. Igaz, ami igaz - hosszú az út - ennyi.

2017. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó!

Teljesen igazat adok neked.

Amúgy mi Bp.-ről indulunk, de igen sokszor megyünk szervezett buszos útra is.

Egyszerűen tudomásul kell venni, hogy vannak utak, amiknél nem lehet olcsóbban kihozni mint amennyiért kihozza azt egy utazási iroda. Ráadásul tudunk útközben is nézelődni, és minden jól le van szervezve, a csatlakozásoktól a kirándulásokon át a szállásig stb....

Nekünk az a teljes kikapcsolódás, ha nem kell "gondolkodni" a nyaralásunk alatt.

Itthon csak kiválasztjuk a rengeteg ajánlat közül a nekünk megfelelő utazást, és megrendeljük. Az iroda meg mindent gyakorlottan leszervez, én meg ezt természetesen honorálom a forintjaimmal.

Kikapcsolódni akarunk, nem pedig állandóan azt kergetni, hogy mi a még olcsóbb.

2017. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6

Azért, mert egy bérelt autóval elmész a reptérre tizenötezerért és kész, bárhonnan.


Ez a kis kellemetlenség belefér annak, aki a nyaralásából nem akar idegenekkel e gy buszon tölteni másfél-három napot. Mert így ésszerű, és így töltöd a legtöbb időt pihenéssel.

2017. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%

#7

Minden út kihozható olcsóbban, mint az iroda csinálja, kivéve, ha üdülőfaluba mész. Oda meg minek?


Mit kell szervezni? Odamész a reptérre, felszállsz a gépre, onnan elmégy a hotelbe és kész. ha valahová el akarsz menni, bérelsz online egy autót vagy szólsz a hotelnek, hogy intézzék el vagy veszel egy jegyet.

2017. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4, 6-os vagyok és:

1.- az előbbi eszmefuttatásomból, számításaimból még ki is hagytam a fapados repülőknél a poggyászdíjat: 2 embernek 1 hétre minimum 1 bőrönd kell, ha csak 1-et fizetek, azaz 8.300 ft-al számolok, az oda-vissza plusz 16.600 ft-al növeli az utat.

A busznál meg fogom a bőröndöt és beteszem a csomagtartóba - semmi extra plusz költség.


Nem akarok se pro, se kontra állást foglalni, mindkettő jó és hasznos lehet a maga idejében (jómagam mindkettőt szeretem), csak az zavar, hogy ha valaki csak meg meri említeni, hogy busszal menne, már rögtön erőltetnék rá a repülőt.

HAGYJUK MEG MÁR A MÁSIK EMBERNEK AZT A SZABADSÁGOT, HOGY ELDÖNTHESSE, MIVEL AKAR UTAZNI! Nem tudom, miért kell erőltetni a repülőt, ha valaki busszal akar utazni?

Ráadásul nem is az volt a kérdés, hogy mivel menjen...

2017. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!