Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországi utazás - ha két...

Görögországi utazás - ha két hétre megyek, az "olcsóbb"?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy az utazási irodák oldalán nagyrészt az 1 heti nyaralás ár van kint. Ha ez az ár 100.000 Ft, akkor két hétre 200.000 Ft vagy kevesebb? Ha kevesebb, akkor kb. hány %-al?
2017. febr. 5. 21:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

13:44


Sajnálom, hogy az értelmi képességed kevés ahhoz, hogy felfogjad, hogy NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!

Nem is értem, hogy minek erőlteted a saját álláspontodat.

A te jó tanácsaid nélkül is beutaztam már néhány kontinenst.

(Saját vagy bérelt autóval, repülővel, busszal, hajóval és vonattal.)


Azt írtad:

"Minden út kihozható olcsóbban, mint az iroda csinálja"


Minden évben kimegyünk pl. adventkor -szervezett buszos úttal- Bécsbe, kb 5-000 Ft-ért.

Kérlek, hogy avassál be légy olyan kedves egy olcsóbb megoldásba akár repülővel, akár saját kocsival.

Sajnos én ügyetlen vagyok, és ha a saját autómra kifizetem az autópályadíjakat, a parkolásokat és az üzemanyagot, valahogyan mindig a többszöröse jön ki, mint az iroda buszos ára.

De taníts kérlek...

2017. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó: te nem vagy eszednél! :)

AZÉRT, mert te Bécsbe adventibuszozol ötezerért, AZÉRT nem lehet jobb áron elmenni Görögországba, kényelmesen, repülővel?!


Logika?

2017. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

10-es: Igen.

Van idegenekkel másfél nap buszon zötykölődés, cserébe nem kell semmit sem csinálni valóban. Tökre megéri.

2017. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsó(k)!

Mert ti kizárólag csak külön busszal jártok pl. a munkahelyetekre?!

Eddigi életetekben a BKV-n, "még csak" kb. 10.000 emberrel voltatok összepréselve, egy légtérben, ráadásul álltatok végig miközben a városi szmogban majd' megfulladtatok.


A turistabuszon meg árad be a jó vidéki levegő, üldögélek kényelmesen a saját helyemen, miközben eszem, iszom, és a szép tájakat nézegetem stb...

Sőt még vezetnem sem kell, parkolóhelyet sem kell keresgélnem, az autómat sem fogják ellopni. Ezt nevezik kikapcsolódásnak.


Te/ti meg hajtogatjátok a repülőt egyfolytában, mint egy beakadt verkli.

Gondolom, hogy ott is kizárólag egyedül ültök a repülőn?!


Azt hiszitek, hogy az a repülés, hogy egy fapadoson nyomorogtok a többi prolival, és még a lábatokat sem tudjátok kinyújtani, mert beraktak még pár sor ülést, hogy ócsóbb legyen a jegy. Természetesen az ülésen sem fértek el, mert mindenkin 3 kabát van, aminek ki vannak tömve a zsebei olyan dolgokkal, amiknek a bőröndben lenne a helye.

De meg kell spórolni a bőröndöket is, mert az egy fapadoson annyiba kerülne, amennyiből én pl. vidáman kifizetem egy hétre a félpanziómat.

Egy második bőrönd árából már a nyaralásomat is. :)

Ráadásul úgy, hogy nálam a buszban alul ott figyelnek az utazótáskáim, és nem egyetlen, már rám rohadt gatyában vagyok ott egy hétig, mint ti.


Ja, és láttam már repülőt közelről!

Sőt, még mérföldgyűjtő kártyám is van a Deltától. (Ha tudod, hogy mi az?)

2017. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14-es - LÁJK!! Leírtad azt, amire én már sajnáltam az időmet, mert tényleg olyanok, mint a beakadt verkli :D Köszi az írást - jót mulattam :-)


Jellemző az elvakult repülőgépesekre, hogy még azt a hozzászólásomat is lehúzták 0-ára, amiben (10-es) azt írtam, hogy mindkettőt szeretem, használom :D

6,10-es vagyok

2017. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Köszi a "lájkot".


Sajnos itt sokan nem utaztak még úriemberek módjára repülőn.

(Nekik az a repülés, hogy valamelyik fapadoson nyomorognak, és azon harcolnak egész úton, hogy kié legyen a könyöklő.)


Ráadásul komolyan hiszik azt, hogy a repülés szerves része az, hogy egy sátorban dideregnek a betonon (mint a tv paprika a fóliasátorban), majd egy-két óra múlva megengedik, hogy odagyalogoljanak a géphez. Azután amikor "eldörren a startpisztoly", akkor egymást tiporva próbálnak minél jobb helyet kibirkózni egymás gyomrába belekönyökölve, és közben a lépcsőn minden gyengébbet letaszigálnak azzal, hogy vegyen példát Dugonics Tantuszról.

Természetesen mindenki mindent a zsebeibe gyömöszölt, mert a reptéri tyúkketrecbe nem tudta belepréselni a szatyorját, és a még kiálló kerekek miatt akkora pótdíjat számolnának fel, hogy ennek az árából egy büdös és összehányt hostel helyett, akár szállodába is mehetett volna.


Mindig cikizik a buszos utakat, hogy "idegenekkel összezárva" kell lenni.

A hostelekben meg mégis, hogyan laknak?? Ráadásul -koedukáltan- egy légtérben együtt is alszanak mindenféle csóró jöttmenttel, akik az esti buli után matt részegen és/vagy drogosan végighányják az ágyakat (is) faltó-falig, és rámásznak bárkire, aki addig nem ébredt fel az irdatlan üvöltözéseikre. A múltkor pont itt írta egy csajszi, hogy nem tudott fogat mosni, mert tele volt hányva a mosdó, ráadásul olyan masszív lábszag volt a teremben, hogy neki lehetett dőlni.

Amúgy nem is értem, hogy minek kellene pl. lábat mosni??

Az a praktikus, ha eleve mindenki térdzoknit hord...

...és ami az út során lerohad róla a beleizzadt lábától, azt mindig csak egyszerűen aláhajtja.


Vége.

(A részemről)

2017. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!