Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha külföldre utazok, ott is...

Ha külföldre utazok, ott is tudok fizetni otp-s bankkártyával?

Figyelt kérdés
Pl: benzinkúton?

2017. jún. 7. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2017. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

NAgyon jo kérdés!!!!

ÉN hivtam OTP direckt !!

Utazás előt legalább egy nappal érdemes bejelenteni hogy vásárolsz a kártyával mert távoli tranzakcionak veszi és tilthatja a kártyát!!

A kártya hátoldalán lévő telefonszámon kell bejelenteni!!

2017. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A bankkártya attól bankkártya, hogy mindenütt elfogadják, ahol az adott kártyalogó ki van téve.

Tehát indulj neki nyugodtan és fizess vele nyugodtan.

Amúgy az előttem szóló válaszadó valami nagy blődséget írt ide. Nagy utazó lehet szegény.

2017. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Európán belül nem kell bejelenteni. Ha Dél-Amerikába mész, már ajánlott... Legalábbis nekem ezt mondták.
2017. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dombornyomott kártyával mindig, mindenhol fizethetsz külföldön, ahol a Visa vagy a Mastercard logója kinn van.

Vannak mondjuk olyan országok, mint pl Madagaszkár vagy Dél Afrika, ahol nem mindenhol fogadják el mindkettôt, személyes tapasztalatom van róla, nekem dombornyomott Mastercardom van, és ezeken a helyeken nem mindenhol tudtam vele fizetni.

De Európában illetve Eszak-amerikában nincs ilyen probléma, mert mindenhol fizethetsz ezekkel a kàrtyákkal.

A nem dombornyomott, electron kártya nem használható valóban mindenhol, de pénzfelvételre szinte mindig. Ez esetben viszont, ha a banki szerződésedben pl be van állítva egy napi / heti készpénzfelvételi vagy haszálati limit, akkor valóban érdemes felhívni a bankot, és megkérdezni, hogy a limit feloldható-e ideiglenesen.

2017. jún. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!