Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómával kapcsolatban tippek?

Rómával kapcsolatban tippek?

Figyelt kérdés
Novemberben utazunk a parommal romaba es erdekelne,hogy milyen az idojaras, repteri buszok ara es a tomegkozlekedes ara valamint esetleg nem veszes áru de nagyon jo ettermek ajnalasa. Barmi mas is johet ami csak eszetekbe jut. Koszi! Imadom az eldugott gyonyoru helyeket is ami nem feltetlen turista latvanyossag es ha tudtok esetleg ilyenrol szivesen varom vagy barmi tippeteket es szerintetek kihagyhatatlan helyeket vagy eppen olyat amit jobb ha elkerulunk.

2017. júl. 12. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Google.com?
2017. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:
88%

1 hónapja voltam 3 napot rómában sokat foglalkoztam a közlekedéssel városnézés összeállításával,szállással árakkal


Repülőtéri buszok a 3-as terminál érkezési részének kijárata elől indulnak és a termini vasútállomásra mennek,ára 1 útra 1 főnek 6 euró.Ezek shuttle buszok. Ilyenek pl.a Roma Airport Express,T.A.M busz,Terravison transzferbusz.A felszállás előtt meg lehet venni a jegyet.Van egy pénztár illetve a buszmegállóban áll egy ember,aki árul jegyet,amivel fel lehet szálni.A buszok egymást váltva mennek.

vonatok:FL1 (regionale) vonat: át lehet szállni metróra a Termini és a belváros fele pl a Tiburtina-nál. ára 8 euró

Leonardo Express vonat:egyenes járat a Terminihez ára:15 euró.Ezt a reptéri automatákból lehet megvenni sajnos.

nevezetességek,amit mindenképp érdemes megnézni:Colosseum,Foro Romano(75-ös busz a Terminitől),Piazza Venezia-Róma gyönyörű tere,és egyben maga a belváros látnivalók:spanyol lépcső(piazza di spagna),tervi kút(fontana trevi),pantheon gyalog hamar megközelíthető a Piazza Veneziától

(40,64,70-es busz),Vatikán 64-es busz keresztül a belvároson,Szentmihály Arkangyal vára(Castel Sant Angelo) a Vatikántól a folyó irányába pár száz méter.

Van egy liget rögtön a spanyol lépcső után a Villa Borghese érdemes megnézni van benne néhány szép nevezetesség:villa borghese(egy villa,a liget erről kapta nevét),porta piniciana(erőd),piazza pepolo(ez egy gyönyörű régi hangulatú tér,egy hatalmas emlékművel),állatkert,szerintem ez egy eldugottabb rész,mint a városliget,csak itt kevesebben vannak jóval.Busszal:pl.a 160-as busszal jól be lehet járni a nvezetességeket ez a piazza pepolo nevezetességig megy(vila borghese/washington) vagy kisvonat is van a ligetben. a p.venezia-bevároson át,de ritkán jár.Én 30 percet vártam.Fontos még:van metró is a belvárosban A,B: Terminitől a Vatikánig és a metró ennél a ligetnél pl.a Piazza del Pepolonál illetve a spanyol lépcsőnél áll meg.


Jegyek fajtái


Ezek a jegyek buszra, villamosra, metróra egyaránt érvényesek.


BIT (Biglietto Integrato a Tempo) – Érvényesítés után 100 percig használható 1,5€


BIG (Biglietto Integrato Giornaliero) – 1 napig érvényes egyszeri érvényesítéssel 7€


BTI (Biglietto Turistico Integrato) – 3 napig érvényes egyszeri érvényesítéssel 18€


CIS (Carta Integrata Settimanale) – 7 napig érvényes egyszeri érvényesítéssel 24€


Az első érvényesítéstől számított 24, 72 óra,7 nap,az időpont mindegy,mikor lesz érvényesítve.Úgy kell bedugni a jegyet buszon a jegykezlőbe,hogy az "bekapja" majd így bélyegzi le,majd visszaadja.Ez pár másodperc.Elsőnek én ezt nem tudtam,egy utas segített.A nyíl mutatja hogy melyik részét kell berakni.

Metrón is bekapja a jegyet is kidobja az autómata és a kapu kinyílik.Megvehető:Tabbachikban,bárokban,újságárusoknál vagy autómatákból.


Éghajlat:kellemes,mediterrán.forró száraz nyár,csapadékos enyhe tél.

Éttermek: googleben be kell írni:Róma éttermek,gasztronómia,utazás nyaralás info , sokat kiad én nem voltam ilyenbe.Amúgy emléktárgyakat vicces,de a Vatikánnál 4 euró onnan 500 m-re a metromegálló fele ami 700 m séta 1 €. Ezen érdemes elgondolkodni.Sok jó dolgot árulnak egy euróért.pl.hűtőmágnes,minisisak,stb.Ottaviano metromegálló és rögtön azon az utcán.

Belvárosban drágább amúgy minden.Pl egy víz 2 €.Közértben olcsóbb valahol kijjebb.De ami szuper olcsó az a bevásárlóközpont ez csak tapasztalat Olaszországból.Vannak ilyenre buszok.

Néhány városnéző busz fajta:Big Bus Tour(szombat délután és vasárnap érinti a villa

borghese egy kis részét) Pantheon Trevi kút spanyol lépcső csak gyalog közelíthető meg a szűk utcák miatt,de a megálló pár száz méterre van.,Rome panoramic tours,Christiana Tours (ez több templomot érint),Green Tours.

Árak:24 óra 22€,48 óra 29€ /fő.Ezt csak ismertetésként írtam hozzá.

Persze Róma tömegközlekedése szuper,a városnéző busz jóval drágább,de más élmény.Én 4 helyen voltam eddig,de csak egyszer fizettem ki a hop on hop off-ot,Londonban,mert az nagyon nagy.Voltam Firenzében ,Belinben.

Még egy eldugott hely:Parco della Caffarella.Itt van egy templom,katakomba,ez már nagyon kint van a külvárosbann a Collosseumtól vagy a Circus Massimustól 118-as busz megy oda,de nagyon érdemes átgondolni,mert ott aztán nem sok minden van nem egy nagy szám.Ide bemegy az egyik hop on hop off a Catacome di San Callistóhoz.Ez egy nagy zöld terület fél óra az út,Parco della Caffarella a liget neve.

Szállásom a Voice Gousthouse of Roma volt,8000 Ft/fő/éj+3.5 euró tax/fő/éj és vissza nem térítendő opcióval ennyi.A kártya szám megadása után a pénzt azonnal előre lenyelik a taxot(adót) kivéve.Metróval a Vittorio Emmanuel vagy 71-es busz. Belváros 20 perc alatt elérhető,de ez nem egy szép rész és a szállás szobái egy nagy előszobából nyílnak,ahol a recepciós is van. Saját fürdőszobával vannak ellátva a szobák, egy közös udvarra néz a kilátás.Nekem jó volt,de nem akarok senkinek olyat javasolni,amit később megbánna,ezért leírom amin mást szerintem jobban zavarna,engem egy kicsit zavart.A szállás a Terminitől pár km-re van és a Colosseumtól is pár km.Via Carolina 115.

2017. júl. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Halas koszenet ezert a rengeteg segitsegert!!
2017. júl. 15. 16:38
 4/4 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:
Szívesen.Ha szeretnél még valamit tudni,szívesen segíted,ha tudok.
2017. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!