Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért ilyen barátságtalanok a...

Miért ilyen barátságtalanok a külföldi magyarok (a magyarokkal) Németországban?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy más nemzetekkel is barátságatalnok-e, de egymással igen. Úgy értem magam is tapasztaltam. De miért..? haragszanak egymásra?

A munkahelyen (ahol először dolgoztam) ott pl. egy magyar konkrétan megpróbált kiutáltatni. Úgy beszélt a többieknek rólam, hogy én csak kis élősködő ''fiatal gyerek'' vagyok, aki a csak azért jött ki, merthogy szerinte itt ''kolbászból van a kerítés''. Persze németül ez másképp hangzott, de ez volt a lényege.


Másodszorra (a 2. munkahelyen) már magam is frusztrált lettem, (mert szintén magyarok közelébe kerültem) és igaz másképp de ott is kifogva éreztem magam. (Ott a elvégzett munkám minőségét próbálták minden oldalról bírálni..)A munkáltatóm kérésére egy másik telephelyre szerencsére átmehettem (bár így többet kellett utaznom) összességében megérte. Most például, lengyelekkel, szlovákokkal, csehekkel dolgozok együtt, és lényegesen nyugodtabb a levegő (legalábbis számomra, senki nem piszkál végre..és soha nem tartottam a személyiségemet ilyen ''nebántsvirágnak''). Ők egymással nem német nyelven beszélnek, így nem tudom, hogy esett-e szó rólam, vagy hogy egymást fúrják-e. De azt hiszem nem, végre először barátokat is találtam itt, akikkel még a munka befejezése után is van, hogy elmegyünk sétálni a városban. (Egyébként én már a legelejétől kezdve ezt szerettem volna, hogy társaságot találjak. pl. pont ehhez hasonlót) ÉS nem értem, hogy miért gondoltam azt, hogy a magyar emberek társaságát kellene keresnem!? Úgy összességében már régóta érleltem a fejemben a gondolatot, hogy miért kell ennek így lennie? Illetve biztosan van akivel az ellenkezője történt meg, hogy a magyarok segítettek. Legalábbis hiszem, hogy volt ilyen. De a pillanat amikor bemutatkoztam, hogy nekem ez itt az első néhány hetem (és első munkanapom) az országban, a kedvemet akarták elvenni, és majdnem sikerült...


Nektek milyen tapasztalaitok voltak?



2017. júl. 12. 21:59
 1/6 A kérdező kommentje:
tapasztalataitok*
2017. júl. 12. 22:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1 eve voltunk Berlinben, nyaralasi celbol. A szallodaban mellettunk volt egy magyar 50-60 koruli par.

Megerkeztunk, epp pakoltunk, es kisgyerek mellett nem volt lehetosegunk mindenre odafigyelni. Egyszer csak becsukta a huzat az ajtot, de nem is olyan durvan. Azonban mikor mentunk le a lepcson odajott hozzank a szomszed, hogy mit kepzelunk, csapkodjuk itt az ajtot, o itt nyaralni van, nem ezert jott ide stb... Nem tehettunk rola, de meg elnezest is kertem volna, ha normalisan jon oda hozzank, es nem ilyen alpari stilusban. Egyszer csukodott be az ajto, lehet hogy KICSIT hangos volt, de ha epp aludt is volna, tuti nem kelt volna fel ra (hangszigeteltek voltak szerintem a szobak).

2017. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
29%

Az erdélyi magyarok sem jobbak, persze vannak kivételek...

Osztálykiránduláson voltam kint és este fele nem mehettünk ki az iskola melleti focipályára sem, mert azzal fenyegetőztek, ha hangoskodunk, hogy csendháborításért kihívják ránk a rendőröket és utána majd fizethetünk..

2017. júl. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatot nem tudok, de nagybátyám külföldre is szállít kamionnal. Ő is ezt mesélte. Hogy amíg a pihenőhelyen cseh, lengyel, német, osztrák, bármilyen nemzetiségű kamionossal találkozik, sokszor volt, hogy összeültek, bográcsban főztek közösen, ki ki adott bele éppen azt, amit tudott. De a magyarokkal egy szót nem tudott soha váltani, mert mindig külön vonultak, még köszönni is nehezükre esett sokszor, pedig a magyar rendszám alapján világos volt, hogy magyar.

Voltak pozitív élményei is ilyen szempontból, de elenyésző.

2017. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül az olyan magyaroktól (és mástól) tartok tisztes távolságot, akiknek az a legfontosabb, hogy én mennyit keresek, mióta dolgozom ott, ahol, illetve tudok-e munkát szerezni, eltudnám-e intézni neki ezt azt. Ezenkívül bárkire nyitott vagyok, legyen az magyar, török, arab, román, kenyai, vagy koreai.
2017. júl. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, alapvetően nem vagyok előítéletes, de ha magyar beszédet hallok, akkor vigyázok...


Senkit nem ítélek meg előre, de nem is fogok senkinek a nyakába borulni csak azért, mert magyar. Nem egyszer előfordul, hogy valaki észreveszi, hogy én is magyar vagyok (bakker, lassan már nem merek kolbászt venni a kauflandban!), egyből szevasz, hol melózol, mennyiért, tudsz-e nekem munkát/autót/albérletet/nőt szerezni... Még a nevét sem tudom de már adjak, segítsek. Nem.


Ha normális vagy, normálisan viselkedsz, én is normális leszek veled, de ha "magyarkodsz" akkor én is rühellni foglak.

2017. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!