Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi munka, igaz lenne?

Külföldi munka, igaz lenne?

Figyelt kérdés

Már régóta fontolgatom ,hogy az itteni keresetemből sokra nem megyek, ezért gondoltam hogy külföldre szeretnék menni

Láttam hirdetéseket, hogy ők szállitanak a helyszinre, mármint a szállásra , napi 3 étkezés,és 900 euro ami minden hónappal nő. (vagyis többet kapunk)

Nem tudom ,hogy ezek mennyire biztonságosak ,mivel nincs társam egyedül szeretnék bele vágni az egészbe.

Az utazás helyszine Németországban lévő Kinai Étterem, ott mosogatót, felszolgálót keresnek, és nem nagyon fontos a nyelvtudás.

A segitségeteket kérném ,hogy ki szerint biztonságos és ki szerint nem , és miért.


A válaszotokat és megértéseteket köszönöm.


24N



2017. márc. 27. 16:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen ne legyél már ennyire naiv!

Szerinted ez mennyire igaz?

Mielőtt még bármit is fizetnél nekik, kérdezd meg, hogy munkaszerződés van-e, Tb-t , adót fizetni fogsz-e

2017. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Értem, csak ennyit kell megkérdezni?
2017. márc. 27. 16:52
 3/33 A kérdező kommentje:

Nekem is gyanusnak tűnt, csak sokan irták hogy jó.

Amit szintén nem értek

2017. márc. 27. 16:55
 4/33 A kérdező kommentje:

De hogy ha bele mennék is mi bajom lehetne?

Itthon már ugy sincs életem.

2017. márc. 27. 17:01
 5/33 anonim ***** válasza:
51%
Szervkereskedők kiszedik a szíved, veséd, tüdőd, stb., a hulládat a Rajnába dobják.
2017. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Menj fel a Parizsi Magyarok FB oldalra és nézd meg mibe keveredtek akik ilyen munkara mentek ki.


Ezekrol az oldalakrol amugy ki is lettek tiltva.


1. Feketemunka. Vagyis napi 10-12 ora melo joval a minimal fizetes alatto oraberrel, szallas egy lyuk, szabadsag nincs, maximum 1 nap a heten. Hazamenetelrol ne is almodj.


2. Nincs bejelentve, tehat se betegbiztositas, se semmi. Nem egy embernek probaltunk segiteni aki beleragadt ilyen csapdaba. Egy sracnak pl begyulladt a foga, aludni sem tudott, kerte engedjek el orvoshoz. Kiderult, hogy de betegbiztositasa, semmije. De mivel ez kiderult, a fonoke kessel tamadt ra es kirakta egy filler nelkul az utcara. Ugy gyujtottunk neki a hazautra.


3. Van, hogy a fonok egy darabig fizet, aztan egyszercsak ugy gondolja, megsem. Mivel papirod nincs rola, nem hajthatod be rajta. Tanulopenz, es ott allsz az utcan egy filler nelkul. Ez sem egyedi eset, hanem megtortent, es eleg sokszor.


Azt mondanam, hogy kb 5% az ahol minden rendben van, a tobbinel mind azt halljuk, hogy atvagas, igy meg ugy. Es altalaban ezek tenyleg olyan esetek, hogy egy filler nelkul kerulnek ki az emberek az utcara egyik naprol a masikra.


Nem tudom hallottal e arrol az esetrol amikor ket magyar srac megolte par eve a kinai fonoket Parizs egyik kulvarosaban... ott is innen indult az eset...


Bar ha szereted az extrem kalandokat, vagj bele de en nem ajanlom.

2017. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%

Ne légy már ennyire életképtelen! Ugyan olyan vagy, mint az egyik barátnőm; egyedül a nyakába vette a világot, mindenféle külföldi hirdetésnek bedőlt, aztán a rendőrség mentette meg. Szervkereskedők voltak.

A legelső, amit meg kell kérdezni, az a biztosítás, szerződés (milyen tényezők vannak rögzítve benne).

2017. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Keress inkább céget. Nem kell bedőlni mindennek, de azért nem biztos hogy minden kamu. Viszont, mivel írtad, hogy nem annyira fontos a nyelvtudás, nyilván nem tudsz németül. Remélem legalább angolul jól. Vedd fel a kapcsolatot velük és tájékozódj.

A közvetítő cégek viszont szerintem jobbak. Biztos van valami ismerősöd, akit hazai cég küldött ki, vagy kinn dolgozik. Érdeklődhetnél náluk is.

Én apum is NETEN talált magyar kis vállalatot, akik kiküldik az embereket külföldre. Ottani bejelentés, tb, rendesek az emberek, főnök és nincs semmi baja, sok más magyarral együtt.


Szintén ismerős közvetítőkkel jutott ki, ő több országba is járkál. Egy srácot pedig Ausztriában ismertem meg, mint pincért, egy jó kajáldában, élménypark közelében, nem vették el semmijét, és elég jól élt.


Szóval nem minden átverés, de tény hogy rengeteg olyan is van! Az angol tudás hogy ne juss rossz sorsra elengedhetetlen. Hacsak nem egy magyar irodát keresel fel, akik elintézik a dolgaid.

2017. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

EZ még viccnek is rossz.

Nem fontos a nyelvtudás?

Nanee.

Hogy intézed el a hivatalos ügyeidet?

Hogy mered aláírni a munkaszerződést, ha nem értesz belőle semmit?

Hogy érted meg a kiadott feladatokat, ha nem beszéled a nyelvet?

Az ilyen hirdetéseknek a 99%-a lehúzás!

Ők szállítanak a helyszínre? Mennyiért? 1000 euróért és kitesznek egy kereszteződésben?

Vagy kitesznek utcára dolgozni.


Ha mégis dolgozni fisznek ki és nem vernek át:

Napi 3X-i étkezés? Étteremben? Jó ha 1X odadobnak valamit, ha nem vagy élelmes.

Szállásért mennyit kell fizetni?

900 Euró bruttó vagy nettó? Bár még nettónak is karcsú.

Egy minimálbéres munka is 1400 bruttó felett van.


Sokan jönnek, hogy "ennél rosszabb már nem lehet, ezért megyek ki"


Dehogynem. Egy idegen országban, nyelvtudás és pénz nélkül, csak rosszabb.

2017. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
70%

Die Mindestlohnkommission hatte am 28. Juni 2016 beschlossen, den gesetzlichen Mindestlohn ab 1. Januar 2017 auf 8,84 Euro festzusetzen. Die Mindestlohnanpassungsverordnung setzt diesen Beschluss um und macht ihn für alle Arbeitgeber und Arbeitnehmer verbindlich. Damit ist der gesetzliche Mindestlohn ab dem 1. Januar 2017 um 0,34 Euro angehoben worden.


Lehet szorozni, osztani.

2017. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!