Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti kiköltöznétek egyedül...

Ti kiköltöznétek egyedül külföldre?

Figyelt kérdés

1-2 év múlva, diploma után szeretnék német nyelvterületre költözni, de aggódok, hogy honvágyam lesz. Nyitott, könnyen barátkozós vagyok, de akkor is..:D Párkapcsolatom jelenleg nincs, de így nemis igazán akarok, mivel nem hiszem, hogy max 1 év járás után csak miattam valakinek ki kéne külföldre költöznie(amúgy is kevesen beszélnek manapság németül a fiatalabb korosztályban). Bár ki tudja, lehet lesz addig valakim, de most abból indulok ki, hogy nem.


Van ismerős Németországban, de nem biztos, hogy pont arra a környékre költöznék. Van olyan, aki egyedül ment ki? Hamar lettek új barátai, kapcsolata?



2017. nov. 2. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Mi 2 en mentünk, de így is kőkemény volt az első pár év. Egyedül biztos nem mennék. De persze mindenki más.
2017. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 miért volt kőkemény?
2017. nov. 2. 10:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már megtettem :) Nem mondom, hogy könnyű volt, de talpraesett ember vagyok, csak az első 1-2 hónap volt neccesebb. Haverjaim hamar lettek, barátságok is alakultak ki idővel, kapcsolatom úgy egy évvel később lett, de nem kerestem társat, így nem tudom, lehetett volna-e hamarabb, ha próbálkozom is.
2017. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismertünk senkit, aztán lettek barátok, de idő után ők is tovább álltak máshová költöztek. Mindig társasági ember voltam, otthon nagy baráti körrel, ez hiányzott. Ezek az új ismeretségek nem voltak ugyanazok, nagyon felületes haverságok inkább.
2017. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4 mondjuk szerintem ha egyedül mész, könnyebben barátkozol, mert úgymond “rá vagy kényszerülve”, ha nem akarsz egyedül lenni, ellenben ha párral mész, akkor nem erőlködsz, mert úgyis van már társad :D


#3 ezt jó olvasni, remélem nekem is hamar menni fog :) Mindenesetre egy próbát biztosan megér.

2017. nov. 2. 11:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját tapasztalatból írom, hanem a barátaimtól tapasztaltakból.

Német nyelvi tagozatos suliba jártunk, így már év közben is adott volt a lehetőség kimenni dolgozni nyaranta 3 hónapra.

Volt aki már akkor tudta, hogy ha végzett a suliból akkor egész biztos, hogy kimegy külföldre. Volt viszont aki úgy jött haza, hogy biztos, hogy nem fog többet kimenni.


Az iskola végeztével sokan ki is mentek, nem csak Németországba.

Teljesen vegyes a társaság, mármint van aki azóta is kint van évek óta pedig egyedül ment ki, vannak barátaik, van aki megnősült és gyereke is született, és van aki kompletten a családjával (szülők+tesók) költözött ki (apuka osztrák) és szörnyen érzi magát és készül hazaköltözni. Pedig amikor ki ment azt mondta, hogy neki ez volt minden álma. Most meg már utálja, honvágya van. Nincsenek kint barátai, a kintiek nem fogadják őt el. Pedig egy nagyon aranyos, kedves és szép magyar leányzóról van szó.


Azt hiszem minden ember és munkafüggő is, hogy hogyan érzi magát odakint az ember. Ha mindenhol érzékeltetik veled, hogy te nem vagy odavalósi akkor hamar betelhet a pohár. Ha sikerül jó környezetbe jó munkaközösségbe kerülni, az biztos segít leküzdeni némileg a honvágyat.

2017. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 azért azt nem hiszem, hogy valakit elfogadnak és ott marad, mással meg éreztetik, hogy nem oda való. Szerintem inkább a leányzó nem akar beilleszkedni, mert honvágya van, és tudat alatt ő maga nem akarja elfogadtatni magát, inkább jönne haza. Én is voltam már kint pár hónapot, és soha nem éreztem, hogy kirekesztenének, nagyon kedves és barátságos volt velem mindenki. Mondjuk az is igaz, hogy rólam nem gondolná senki, hogy nem oda való vagyok, mivel alapból is német származású vagyok, még a nevem is német és úgy is nézek ki :D De volt azért honvágyam is...ezért bizonytalanodtam el.
2017. nov. 2. 11:48
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Egy időre igen, tapasztalatot szerezni, nyelvet még jobban megtanulni. Állandóra nem.

Ha diploma után szeretnél, akkor szerintem meg van az előnye, hogy még nem nagyon köt le semmi (család, meglévő munka, kialakult élet) és fiatalabb korban rugalmasabb is az ember, mint később.

Meg aztán nem is kötelező ott maradni. Ha nem tetszik, akkor hazajössz.

2017. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyedül költözni a legjobb, főleg ha hosszú távra tervezel. Igen, az első pár hét vagy akár hónap is nehéz, mert új helyen vagy, minden más, bele kell szokni a nyelvbe is (mert hiába beszélsz szinten tökéletesen, éles helyzetben, amikor ügyeket kell intézni, hivatalba járni, kisebb sokk fog érni). Saját tapasztalatból beszélek, rengeteget készültem a kiköltözésemre, alig vártam már, hogy menjek, de mégis az első hetekben nem egyszer tartottam ott, hogy akkor összepakolok és az első járművel, legyen busz, vonat vagy akármi megyek haza. Lehet, hogy ha nem egyedül vagyok, akkor könnyebb lett volna a kezdés, viszont ami miatt szerintem hosszú távon jobb, ha nem párkapcsolatban vagy baráttal jön valaki, az a beilleszkedés. Ha már csak kettesben jösz valakivel, már az is egy hátrány, mert elvagytok egymással, anyanyelven beszéltek, nem vagytok rákényszerítve, hogy a helyiekkel vagy más országokból jövő bevándorlótársakkal vegyüljetek. Rengeteg ilyent látok, nem magyarokat (igazából magyar ismerősöm nincs is kint), hanem más országokból jövőket, akik gyakorlatilag elhozták magukkal a hazájukat és egy buborékban élnek. Érintkeznek a külvilággal, de csak minimálisan, és ami engem legjobban zavar, hogy társaságban is paraszt módon a saját nyelvüket használják és csak akkor váltanak a "közösre" ha direktbe egy nem honfitársat szólítanak meg. Szerintem így nincs értelme külföldre menni.
2017. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A másik: ilyentől ne félj, hogy "érzékeltetik veled, hogy nem vagy idevalósi". Már nem azért, de ha kivándorolsz valahova, akkor ezt el kell fogadni, hogy nem vagy odavalósi, új érkező vagy. Igen, sokszor fogod érezni, hogy kívülálló vagy, de ez nem jelenti azt, hogy bárki, aki csak kicsit is utal erre a tényre, az negatív felhanggal gondolja. Sok ki/bevándorló szerintem túlérzékeny ebből a szempontból. Minimális az olyan esetek száma, hogy valaki ténylegesen ellenségesen lép fel, mert külföldi vagy, velem például 2+ év alatt sosem fordult elő. Olyan van például, hogy jön a szerelő bekötni az internetet, nyilván látja, hogy külföldi név, és emiatt úgy beszél hozzád, mint egy kisgyerekkel, és minden mondat végén megkérdezi, hogy "értette amit mondtam?" Ez megtörtént velem, de szerintem sokan félreértenék a csávót, pedig semmi negatív nem volt a hozzáállásában, sőt. Simán megtehette volna, hogy szó nélkül összeköti a kábeleket, aztán csá, és elmegy.
2017. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!