Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti kiköltöznétek egyedül...

Ti kiköltöznétek egyedül külföldre?

Figyelt kérdés

1-2 év múlva, diploma után szeretnék német nyelvterületre költözni, de aggódok, hogy honvágyam lesz. Nyitott, könnyen barátkozós vagyok, de akkor is..:D Párkapcsolatom jelenleg nincs, de így nemis igazán akarok, mivel nem hiszem, hogy max 1 év járás után csak miattam valakinek ki kéne külföldre költöznie(amúgy is kevesen beszélnek manapság németül a fiatalabb korosztályban). Bár ki tudja, lehet lesz addig valakim, de most abból indulok ki, hogy nem.


Van ismerős Németországban, de nem biztos, hogy pont arra a környékre költöznék. Van olyan, aki egyedül ment ki? Hamar lettek új barátai, kapcsolata?



2017. nov. 2. 09:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó, nálam épp az a jó, hogy ha nem tudják külön, hogy magyar àllampolgár vagyok, akkor németnek gondolnak, mert mondom, német nevem van, német a második anyanyelvem is, ponthogy itt Magyaroroszágon szoktak külföldinek gondolni. Szóval ezzel tényleg nem lesz gond, ettől nem tartok, de köszi az infót :)

2017. nov. 2. 15:08
 12/17 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, akiről én írtam és mellékeltem is ő Ausztriában van, nem a németeknél :) Csak a külföldre céloztam az írásommal. A tesóm is érzi Angliában, hogy bár a munkahelyén mindenkivel kijön és vannak barátai, máshol mégsem úgy néznek rá.

Az Ausztriában lévő leányzó szakmai iskolába jár, ő oda nem tud beilleszkedni, illetve ahogy ő mondta, nem fogadják el.

Németországból is volt egy barátom aki hazajött, ő viszont jól érezte kint magát már ami a társaságot illeti, viszont szörnyen honvágya volt.


Azért is írtam, hogy szerintem ember és társaság függő.

2017. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
En szeretek kint elni, de piszkosul hianyolom a baratokat!
2017. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is hiányolom a magyarországi barátokat, de azért a helyzet nem tragikus. Ha Európán belül maradsz, akkor gyakorlatilag bármikor haza tudsz repülni egy hétvégére fillérekért. Nem egyszer volt, hogy barátaim otthon szerveztek egy összejövetelt, meghívtak engem is, megnéztem mennyi a jegy és ha nem volt irreállisan drága, akkor mondtam, hogy oké, ott leszek. Nagyon sokszor 20-30 euróból megjárom, szombat reggel megyek, vasárnap vagy hétfő reggel vissza, attól függően, hogy épp meg tudom-e csinálni, hogy hétfőn később kezdek a munkával. Szóval tényleg azért a mai világban ez a kiköltözés már nem az, hogy elvágod az összes gyökeredet és vissza se nézel többet.
2017. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, én évente kb 3x mentem haza. Lehetett volna többször is, de 1 hétnél kevesebbre nem volt érdemes. Nem is a pénz miatt. De kimetrózni a transferbuszhoz, onnan kibuszozni a reptérre, otthon transzfer a városba és onnan haza. Ezzel el is ment majdnem egy nap.

Ez UK-ból volt, most már sokkal könnyebb, Bécs-sopron viszonylatban kb minden héten otthon vagyok pár napot.

2017. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez tény, nyilván a repterektől való távolság sokat számít. Alapvetően ebből a szempontból a budapestiek előnyben vannak.
2017. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kijöttem. Az első hetek borzasztóak voltak, minden éjszaka azon gondolkodtam, hogy az első repülővel hazamegyek, nem érdekel semmi. Aztán jobb lett, 2-3 hónap után meg már minden percét élvezem. Én direkt egyedül akartam jönni, hogy ezzel is rákényszerítsem magam a 'beolvadásra' és a nyelvhasználatra. Lettek új barátok, párkapcsolatot meg nem is keresek, annyira még nem érzem biztosnak magamnak a dolgokban. Előtte szeretném az országot és a hétköznapokat 100%-osan magaménak tudni.
2017. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!