Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba lehet kivinni...

Horvátországba lehet kivinni / hazahozni Magyarországra élelmiszert 2010-ben?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam róla már, hogy 2008. január 1.-étől megtiltásra került, de később feloldották, csak azt nem tudom, most mi a helyzet?! EU tagállamon belül vagyunk, elvileg még ellenőrzésre sem kell számítani, nem?

Köszi a válaszokat!


2010. jún. 7. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Horvátország NEM tagja az EU-nak, a schengeni övezetnek pedig pláne nem tagja, így teljes körű határellenőrzés van (mivel EU-határ is), valamint az élelmiszer szállítása elég korlátozott. Állati eredetű dolgokat nem fognak átengedni (tej, szalámi (a szendvicsben lévő kivételével) stb.)
2010. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Vagy 2 napja volt a híradóban hogy milyen engedékenyek lettek; kb 10kg húst lehet kivinni, 10 liter tejet, stb. vagyis mindent. (Kell nekik a túrista.)

Mi mindig odajárunk nyaranta de még sose ellenőriztek csakis az útleveleket.

2010. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Ja az igaz, hogy nem EU tag, (csak NATO tag)., de új személyi is elég útlevél helyett.
2010. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyigazolvánnyal lehet utazni Horvátországba, ezt még a vízumeltörlésnél határozták meg, ugyanakkor ételben van valamennyi kritérium. Lehet hogy ellenőriznek, de nem olyan tüzetesen. Elvileg húst, tojást, ilyeneket nem lehet kivinni, illetve értelemszerűen valószínűleg több vagonnyi élelmiszert sem hozhatsz vihetsz kedvedre. Alapvető dolgokat, mondjuk egy kiló kenyeret, konzerveket, fóliázott szalámit, száraz tésztát ilyeneket ép mennyiségben (ami mondjuk egy nyaraláshoz kell) ki lehet vinni.

A 2008-as korlátozások gondolom a madárinfluenza miatt voltak, bár nem emlékszem pontosan abban az évben volt e.

2010. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Esetleg a híradó adásának linkjét, vagy a videó elérhetőségét meg tudnátok adni, hogy megnézzem? Köszönöm!

2010. jún. 7. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Én átkelőn dolgozom és nem láttam még magyar állampolgárt visszaküldve... :)
2010. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ezen az oldalon böngészel egy kicsit, mindent megtalálsz Horvátországról, azt is hogy lehet személyivel utazni, és azt is hogy mit érdemes magaddal vinni.

[link]

Ha beírod google-be, hogy utazás Horvátországba (személyivel), akkor is rengeteg oldal kijön (igaz nem mai), ahol leírják, hogy a vízumeltörlés óta újtípusú személyigazolvánnyal ki lehet menni, és ugyan ELVILEG a kaját szigorúan veszik, gyakorlatilag azért annyira mégsem. Mi 6 éve voltunk kint utoljára, már akkor sem kellett útlevél (bár azért biztos ami biztos elvittük magunkkal), alap kajákat, amik nyaraláshoz kellettek, a kutya sem figyelte. (konzervek, zacskós kaják, tészták, üdítők, stb) Utolsó előtti voltam.

2010. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!