Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti hogyan szervezitek meg az...

Ti hogyan szervezitek meg az utazásotokat?

Figyelt kérdés

Én még csak csoportos buszos utazásokon voltam,de már unom,hogy mindig alkalmazkodni kell másokhoz.

Most kezdésnek csak egy szlovák körutat szeretnék,de nem tudom,hogy kezdjek hozzá.

Kelet Szlovákiát szeretném bejárni: Eperjes,Szepesi vár,Igló,Lőcse,Poprád,Késmárk,Tátra,stb.

Vonattal-busszal szeretnénk menni Miskolcról,de nem is tudjuk hogy hol mennyi időt töltenénk és hogy a szállást neten vagy személyesen érdemesebb foglalni.


Ti hogyan szerveznétek meg az utazásotokat?


2018. márc. 14. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neten. SZállást mindig booking.com oldalon nézek. Olyan szállást foglalok le ahol nem kell előre fizetni semmit, és lemondható. Mivel hónapokkal előtte már szervezem, így lehet, hogy közben jobb szállást találok. Akkor azt foglalom le, és a másikat törlöm.

Vonatjegyeket is mindig előre megveszem. Hogy mennyire időre foglaljak szállást egy adott helyen, az szintén szervezés kérdése. Van egy fix nap, mondjuk 16 nap. akkor ezt elosztom az adott helyekre ahová menni akarok.

2018. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt mindenképp fontos előre belőni, hogy hol mennyi időt érdemes eltölteni, ezért javaslom, hogy legalább nagy vonalakban tervezd ezt meg. Ha mondjuk várakat, múzeumokat is megtekintenél, a nyitva tartási idő is egy szempont. Én általában spórolók a szabadsagommal, így nem szoktam tartalék napot tervezni az utazasaim során, cserébe elfogadom, ha nem tudok mindent megnézni, amit szerettem volna.


Szlovákiában az a szerencsés, hogy a magyar viszonyokhoz hasonlóan jól fejlett és centralizált tömegközlekedési hálózata és információs rendszere van, ennek köszönhetően rugalmasan tudsz helyet változtatni és többnyire nem egy-két induláshoz kell igazolnod. Más országokban sajnos előfordul ez a probléma is.


Szállást valóban érdemes rugalmas kondíciókkal foglalni, ami olykor drágább, mint a nem lemondható ár, de többnyire megéri a rugalmasság miatt. Persze ha menet közben mondasz le egy szállást, akkor előbb érdemes ellenőrizni, van-e helyette másik szabad szállás, hiszem egy-egy jelentősebb esemény (pl fesztivál) környéken lehet szàlláshiány.


A látnivalókrol a TripAdvisor és a Virtualtourist oldalakon tudsz tájékozódni, menetrendeket a cp.sk oldalon találsz. Szállást a Bookingon szoktam foglalni én is. Éttermeket szinten a Teipadvisoron vagy a Google térképen találsz. Értékeléseket mindig érdemes figyelembe venni, 5-ből 4 az már elég jó, 10-ből 8 szintén.

2018. márc. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Kérdés, hogy esetleg autóbérlés nem lenne-e jobb?

Mert, hogy legtöbb nevezetesség nem csak a város központjába van...

A másik megoldás, hogy esetleg csak nagy városokat látogatsz meg. Vagy esetleg keresel valakit akinek autója van cserébe te mindent leszervezel és felesben fizettek mindent...

Szállást én mindig elöre foglalok, mert bekopogtatásnál nekem mindig ciki azt mondani, hogy ez túl drága pá.

2018. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!