Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ti hogyan szervezitek meg a...

Ti hogyan szervezitek meg a nyaralásotokat?

Figyelt kérdés

Sokszor foglalkoztat ez a kérdés, mert nem igazán vannak olyan utazós ismerőseink, vagy csak a szokásos helyükre mennek. Szóval ti mikor kezditek el tervezni a nyaralást? Hogyan kezdetek neki? Hol böngésztek úticélt és szállást? Milyen igényeitek vannak, amik általában jellemzőek minden nyaralásotokra?

Elmondom a mi verziónkat is, csak hogy ne legyen egyoldalú a dolog.

Mi eddig a párommal ötször voltunk nyaralni, mindegyik kuponos nyaralás volt. Már év elején nézelődünk kuponos oldalakon, általában olyan március/április amikor megvesszük a kupont. /Idén bazira bealudtunk, mert nagyon zajlott az élet és már lemaradtunk a jó ajánlatokról, nem is tudom hogy lesz.../

Általában 3 vagy 4 éjszakát voltunk maximum, mindig belföldön. Minimum reggeli, de inkább félpanzió amit igénylünk, imádjuk a svédasztalos vacsikat, még úgy is hogy én nem vagyok nagy étkű. Szóval nem tipikus "kieszem őket a vagyonukból" eset vagyok! :D A vízpartot preferáljuk, leginkább Balaton, folyópart nem igazán jön be, mert szerintem nincs soha olyan hangulata mint egy nagyobb tónak. A foglalást pedig legtöbbször július végére vagy augusztus elejére időzítjük. Szeretünk olyan helyre menni, ahol van nagyobb wellness is, vagy stranddal összekapcsolt a hotel és így szabad átjárás van. 4 csillagos szállodákat célzunk meg első sorban, de voltunk már vendégházban/panzióban is kétszer. Ár/érték arányban a hotelek jobban megérik szerintem. Legalábbis kuponnal mindenképp. Ezek lennénk mi, várom a ti szervezéseiteket is. Köszönöm, ha megosztod velem. :)



2017. jún. 2. 14:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nálunk teljesen változó. Mondjuk mi általában bizonyos céllal megyünk valahová. Ha nyaralok, akkor jobb szállodákat nézek, ha pl valamilyen eseményre megyek, akkor megteszi a panzió is. Soha nem választok mást, csak reggelit. Szeretek helyi kis éttermeket felfedezni és utálom amikor megvan szabva, hogy mikor kell a kaja miatt visszamenni.

Olcsóbb helyeken, szegényebb országokban inkább 4-5 csillagos szállodákba megyek, drágább helyeken inkább alacsonyabb színvonalú szállásokat keresek. Nálam max 100 Euro/éjszaka a maximum. Ez felett csak nagyon extrém esetben fizetnék. Kuponokat és társait nem használok, általában a trivagon keresek szállást.

2017. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mi úgy január és március között elrendezünk mindent. Megbeszéljük, hogy melyik ország melyik városa legyen a célpont. Nyaralni mindig júliusban járunk. Én személy szerint nem szeretem a hotelokat, inkább egy egész vendégházat vagy apartmant bérlünk ki. A lényeg, hogy senki más ne legyen ott rajtunk kívül, legyen egy kis kert vagy terasz, ahova kiülhetünk reggelizni esetleg vacsizni. Kaját mindig magunknak biztosítjuk, mert nem szeretem azt, amikor valaki betáblázza, hogy mettől meddig ehetek és mit. Első napokban beülünk több helyre enni, aztán a nyaralás vége felé meg már csak a kiválasztott kedvenc étterembe járunk. Többnyire úgy tervezünk, hogy legyen fürdő is a közelben, de nálunk a városnézéstől a túrázásig minden jöhet, szóval nem csak vízpartot keresünk.
2017. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Mi így csináltuk, és csináljuk. De inkább leírom a mostani tervet.

Már megbeszéltük, hogy 2017. novemberétől- 2018.februárjáig tervezzük a következő nyaralásunkat. Felvázoltunk 3 helyet ahová menni akarunk, de még nem döntöttük el, hogy konkrétan hova. Ami 100%, hogy megyünk 4-5 napra az Kína. Ez már tuti. De mivel Kínában november és február között hideg van (tél lévén) így eldöntöttük, hogy Kína után onnan indulunk tovább- Eddig Thaiföldre mentünk, de mivel már 4-x voltunk, így mennénk új helyre is. Ami számításba jött az

1. Sri Lanka

2. Vietnam

3. Kambodzsa.

4. Hainan

Itt még nem döntöttünk, hogy melyik ország legyen.

Mivel november- február még messze van, így a neten olvasgatok utána az adott országoknak. Mit érdemes megnézni, hol milyen fesztiválok lesznek, hol milyen az időjárás stb. Ilyenkor érdemes sok angol oldalakat is elolvasni mert sokkal több információ van mint magyarul.

Nekünk az a fontos, hogy ne monszun idejére menjünk, mert az esőkből bőven kijut nekünk egész évben. Szóval fontos a nagy száraz, meleg idő. Fontos, hogy legyen kulturális esemény is, mert megismerni is szeretnénk az adott országot. Így igyekszünk országon belül is olyan helyeket keresni amit nem özönlenek el a turisták ezrei.

Infók után amikor megtudjuk, hogy hol, mikor van jó, száraz meleg, és megfog egy ország története, akkor kiválasztjuk az adott országot.

Mostani esetben ugye Kína az tuti. Előbb repülőjegyeket nézzünk, már most is. Szinte napi szinten figyeljük több repülőtársaság járatait, és ha a megadott időpontban van olcsóbb akkor megvesszük. Mivel már voltunk Kínában és akkor Air China géppel mentünk, amivel elégedettek voltunk (és van egy csomó pontunk ami most már igencsak szép is kedvezményt ad) így most is ezt a repülőjáratot figyeljük. 10 óra repülés Kínában, ezért a kényelem is fontos nekünk. Biznisz járatot nézünk, és ha elfogadható az ár, már meg is vettük. (erre van félretett pénz)

Ha megvan a repülőjegy, akkor jöhet a szállás. Megint a google segítségét kérem, hogy az adott országban lévő városokról olvasok, hogy hol mit érdemes megnézni. (Pl: Kínában amit meg akarunk nézni az a kínai nagy fal, Pandafarm, agyaghadsereg stb, tiltott város (újra, mert nem lehet betelni vele), mao ce tung mauzóleum mert legutóbb zárva volt) A környéken nézzünk szállást. Mindig a booking. com oldalon nézünk. A szállásunk esetében ami nekünk fontos, hogy legyen reggeli benne, és helyben kell fizetni a szállásért. Rögtön kizárom a hosteleket, tömegszállásokat, és a többágyas szobákat. Inkább fizetek többet, de legyen tiszta, kulturált, és legyen saját fürdőszobája. Mindig elolvasom a jó és rossz kritikákat is. A booking azért is jó, mert ott betudod állítani, hogy mi számít neked. pL. hány csillagos szálloda, 24 órás recepció stb.. Bejelölgetem ami nekünk fontos, és már csak válogatnom kell. Eddig mindig beváltak a szállások, nem csalódtunk.

Majd amikor eldöntjük, hogy Kína után melyik országba menjünk, akkor onnantól már könnyű a szervezés. Repülőjegyet a kínai repülőtársaság honlapján nézünk (általában találunk elég olcsón) Szállásokat szintén a booking. com oldalon nézzünk. Egyébként eddig erősen gondolkodunk hogy vagy Vietnam vagy Hainan sziget lesz a másik cél, de sajnos az egyik barátunk felesége felvetette, hogy miért nem megyünk Nepálba. Ő ott élt, és mutatott/mesélt róla, és most az is érdekel. De Nepált még csak most tanulmányozom, olvasok utána..

Szóval mi így csináljuk. Mindent egyénileg. A párom tovább megy, ő már elintézi előre a reptéri fuvart, és a motorbérlést is. Mindent el lehet netről intézni.

2017. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A tervezés ideje (és időtartama) erősen függ a helytől, igényektől, preferált céloktól. Többnyire télen eldőlnek a főbb utak. 1-2 napos kirándulást nem tervezek előre.


Első lépés az igények felmérése, ez dönti el, hová megyünk (körutazás, kulturális, sport, túra, víz, stb.). Ez eldönti az út időtartamát (távoli országba nem érdemes 3 hétnél rövidebb időre, mert fajlagosan sok a közlekedési költség). Egy horvát tengerparti nyaralást érdemes legalább késő télen lefoglalni, mert akkor még válogathatunk a szállások és helyek között. Ilyen esetben kizárólag apartman jön szóba, mert az majdnem olyan a lehetőségekben, mint az otthon. Igaz, reggelit (mint otthon se) nem tol senki elém. Viszont hogy otthon vagy vendéglőben eszem, magam dönthetem el. Nem mellesleg a kényszerek elkerülésével mintegy 20-30%-kal olcsóbb (sok eset átlagában). Körútnál megteszi a szálloda, akár egyszerű, ha csak egy napot alszom ott.

A lehetőségeket a cél (település) honlapján mérem fel, ha kell, a felkeresendő objektum (nemzeti park, múzeum, vár, kastély, stb.) saját honlapján tájékozódom nyitvatartásról, belépőkről, így szervezhető az útvonal és tervezhető a költség.

Pontos útiterv (a szükségleteknek megfelelően, tengerpartra lazább, városnézésre nagyon szoros, napra és távolságra lebontott terv készül, meglepetés nem szokott érni (csak olyan, amiről előre tudtam, hogy nem tudom). Különös fontossága van az utazás során a bonyolultabb helyzeteknek (komp, menetidők, nyitvatartások szerinti sorrend).

Mindig mindent magam intézek, kivéve olyan helyeket, ahol ez nem lehetséges (pl. Egyiptom), vagy nem célszerű (pl. Mexikó).

Idehaza rengeteg honlap van szállásokról, túracélokról, bármilyen nevezetességről, könnyű eligazodni. Welness hoteloket is kiválókat lehet találni különféle akciókkal, csomagokkal, amelyek jóval olcsóbbak, de mindent megkapunk.

Néha összevetem utazási irodák áraival (természetesen hasonló konstrukciókkal). Olyan még nem fordult elő, hogy 60%-ot túlléptem volna. Olyan viszont gyakran, hogy ugyanazon időtartamba másfélszer annyi programot tettem bele. Hiába, a vásárolós turistákra szánt idő rengeteg, ehelyett én nézelődöm, utazom, pihenek, túrázok, ami éppen adódik.

2017. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Még télen eldöntjük hova szeretnénk menni, február-március környékén lefoglaljuk,bár mi nem kuponozunk. Belföldön a kedvenc helyünk a siófoki Hotel Azúr prémium, így az esetek nagy részében oda megyünk.
2017. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon jó olvasni ezeket! Természetesen jöhet még több is!!! :)

Mindig csodálom a világutazókat, én nagyon aggódós vagyok, de ez valószínűleg családi örökség, mert mi nem igazán mentünk nyaralni, talán kétszer ha voltunk kiskoromban, külföldön meg nem is voltam még. :/

2017. jún. 2. 16:01
 7/21 anonim ***** válasza:

Nagyon javaslom, hogy menjetek egy hétre külföldre. Az új helyek mindig felpezsdítik az embert. Csak elindulni nehéz :-) Menjetek pl. tengerpartra, rengeteg szervezett út van, nem kell magatoknak megszervezni, ahhoz gyakorlat kell. Szerintem is szokjatok le a félpanzióról, a szállodás kaják egyenunalmasak. Esetleg reggelit kérhettek, de ha apartmanban laktok, inkább azt is a helyi kis pékségből szerezzétek be.


Amúgy a két hetes nyaralás egyben az igazi, ennyi idő kell, hogy az ember teljesen kipihenje az éves mókuskerék okozta stresszt. Nem véletlen, hogy sok helyen kötelező egyben két hét szabadságot adni.


Mi szoktunk menni hétvégékre, elég ad-hoc jelleggel belföldön, a külföldi nyaralásokat, utazásokat magunk szervezzük: autóval vagy fapadossal, szállást a booking.com-ról nézek. Programokkal felkészülünk. De távoli, nehezen elérhető helyre inkább befizetünk utazási irodában.

2017. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy kitaláljuk, mit akarunk megnézni, majd veszünk a neten repjegyet, és a tripadvisoron meg a bookingon megnézzük a számunkra megfelelő szállást. Online foglalunk.


Ha autózni akarunk, akkor bérlünk autót a neten és ennyi.

2017. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

3.-s 4-5 napra Kínába?? Tudod te az melyik ország? Oda 4-5 hónapra kell menni és akkor is alig látsz valamit.

Nepál nem nektek való.

2017. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

ma 17:45

Drága! Írtam már, hogy voltunk Kínában, és mivel most csak 5 napra tervezzük azt is csak Pekingbe. Arra meg elég 5 nap. A többi 15 napot más országban. Lehet te megengedheted magadnak, hogy 3-4-5 hónapig utazzál, mi nem. A munkahely miatt nem tehetjük meg, hogy 4-5-6 hónapig ne dolgozzunk. Látni, hogy nem sokat utazol, ha azt hiszed, hogy hónapok kellenek egy nyaraláshoz. Feltételeztem (bár a te esetedben kár volt), hogy Nem a hatalmas Kínát akarjuk végigjárni csak egy várost..

Azt, meg, hogy Nepál való nekünk vagy sem, az nem a te dolgod eldönteni.

2017. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!