Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jogos a szüleim félelme?...

Jogos a szüleim félelme? Angliai utazás, részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval,két évente az iskolám megszervez 6.-os és 7.-es diákoknak egy ilyen angliai utat. Talán két hetes.

A szállások és minden le van fixálva a Challenge diákutaztató közreműködésével.

Odafele transit és Forma 1-es szállásokban lennénk,majd Angliában és Walesben lennénk jó pár helyen. London-t kihagyva.

Meg egy párizsi Disneyland is benne van.

De nem is a pénzzel van a gond. Jó,költőpénzként pár tízezret javasoltak,plusz maga ez az egész olyan 185 rongy.

De nem engednek el anyámék. Rögtön az iskola után lenne,és arra hivatkoznak,hogy a migránsok felrobbanthatnak akárhol akármit,meg hogy pont az ilyen csoportokat és látványosságokat meg híres helyeket veszik célpontjukként.

Hozzátenném,az osztályomból majdnem mindenki megy,még ballagás előtt lenne egy közös élményünk. Az osztálykirándulás szinte semmi,történelmi helyekre megyünk,nem ottalvósak. Tehát összehozna a közösséget.

Akik nem mennek,azok azért nem,mert vagy a családjukban,vagy ők kiszámíthatatlan állapotúak (szívbetegség),vagy már voltak Párizsban mostanában,vagy nem akarnak menni.

Engem meg szimplán nem engednek el. Annyira dühítő,hogy mindenből kivonnak,és a szorító szárnyuk alá préselnek engem... :'(



2018. ápr. 21. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Szüleid elvakult szélsőséges fogyatékosok, cseppet sem különböznek a tömegbe hajtó terroristáktól, csak más közeg trenítozta őket.


Az eredeti kérdésedre válaszolva: természetesen nem jogos a félelmük. Európában nincs olyan hely, ahol valóban félni kellene, de még máshol is csak a riogatás megy, én jártam Afganisztánban meg Irak kurdisztáni részén, a világon semmi bajom nem lett. Angliától félni nonszensz. Svédországot viszont negatív kontextusban említetted. Hidd el, ez is ugyanakkora hülyeség, Stockholm egy menő és biztonságos város.

2018. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Szia, szerintem, sem angliában, sem párizsban nincs semmi veszély (főleg nem disneyland-ben :) ) Én nemrég voltam párizsban és bár sok a szinesbőrű a legtöbb nem bevándorlóvolt és mindenki nagyon kedvesen és civilizáltan viselkedett. Semmi olyasmi nem volt, mint amit manapság mondanak, hogy mindenhol nőket erőszakolnak meg és televan a város terroristákkal. Hát, Londonról ez meg méginkább elmondható. Szerintem mindkét ország teljesen biztonságos. Amit a tv-ben látsz az bár igaz azért olyan megrázó, mivel egymás után 100x adják le a híradóban, rádióban ugyanazt a hírt így a fülünkbe mászik. De azt pl nem adják le, hogy valahol vidéken pl.: magyar kislányokat erőszakolnak meg magyarok. Amit tanácsolni tudok, hogy mindenképpen legyen nálad feltöltött állapotban, nem szembetűnő ám könnyen hozzáférhető helyen telefon ill. min. 60 ezret vinnék, ha esetleg bekövetkezik a legroszabb ami bekövetkezhet, az iskolád otthagy a benzinkút wc-jén vagy otthagynak egy parkban. :)


Szerintem mindenképpen mutasd meg szüleidnek ezeket a válaszokat, ugyanis:

1már nem vagy kicsi

2semmilyen veszély nem leselkedik rád

3egyszer úgyis elfogsz menni és jobb ha először tanári felügyelettel mész el külföldre

2018. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
ui.: az utolsó válaszoló vagyok és a szüleid egyáltalán NEM fogyatékosok, csak féltenek ami teljesen természetes.
2018. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó,köszi!

És nem írtam hogy fogyatékosok...

2018. ápr. 24. 18:38
 15/18 anonim válasza:

utolsó vagyok

Tudom, csak sokan trágár módon fejezték ki szüleid döntéseinek nem tetszését és szerettem volna megmondani, hogy ezt a döntés csak az aggodalmuk miatt hozták:)

2018. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15 Csak a nem-fidesz pártiak kapták fel erre a fejüket,és tudod,egymást marják ilyenkor.

Meglátták a szövegben anyámékat,hát megvan az áldozat.

2018. ápr. 24. 20:03
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nem fidesz-pártiság a kérdés, hanem az, hogy a kedves rettegő szüleiddel ellentétben én nem a közmédiából ismerem a világot, hanem jártam 50+ országban és tudom, hogy mindenhol ugyanolyan emberek élnek, akik igyekszenek boldogulni, szeretnének biztonságban, háborúktól és éhezéstől mentesen élni.
2018. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Tételezzük fel,hogy ezt itt mind megmutatom annak ellenére,hogy már megy a veszekedés a válásuk előtt.

Akkor is látnák azokat a hm... Szélsőségeket,ami miatt féltenek. Mert ezt igy általánosságba veszik,hogy veszélyes stb. Magyarul nem hinnének nekem,sem nektek.

2018. ápr. 25. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!