Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik az elhetobb orszag...

Melyik az elhetobb orszag ezek kozul? Nemetorszag, Franciaorszag, Oroszorszag?

Figyelt kérdés

Melyik az elhetobb, melyikbe tobb a lehetoseg, melyik a legbiztonsagosabb jelenleg? Igen, tudom, hogy manapsag mar sehol sem biztonsagos, de azert probaljatok normalis valaszokat adni kerlek.

Ez a 3 orszag az amiben gondolkozok szoval lecci ne irjatok olyan valaszokat, hogy egyik se.

Ha e kozul a 3 orszag kozul valasztok akkor szerintetek melyik lenne a legjobb valasztas es miert pont az?


A normalis, megerto valaszokat elore is koszonom mindenkinek! :)



2018. aug. 1. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Franciaorszàgban élek 12 éve, most vidéken, de 9 évet éltem Pàrizsban (mondjuk most is jàrok gyakran ott).

Az eddig leírtakhoz az alàbbiakat tudom hozzàfűzni :



1. Olyan mint no-go zóna, nincs. Ezt csak otthon àllítjàk. Vannak persze olyan szociàlis lakótelepek a külvàrosokban, ahol nem érdemes màszkàlni, meg lakni, de a francia szociàlis lakàshelyzetet tekintve ilyen lakàsokhoz (HLM) szinte csak kihalàsos alapon, több 10 éves vàrakozàs utàn lehet hozzàjutni, egyedülàllóként, dolgozóként meg szinte lehetetlen (tudom, próbàltam). Szóval ez a veszély nem fenyeget, hogy ilyen helyen lakj.


2. Nem tudom, hol él az, aki 2000 euros minimàlbért emleget.

Franciaorszàgban a SMIC most 1100 euro körül van nettoban havonta, Németorszàgban még ezt az összeget sem éri el.

Ez első olvasatra soknak tűnhet, de nem az. Pl Franciaorszàgban alap, hogy lakàsbérléshez meg kell keresd nettóban a bérleti díj hàromszorosàt, és ezt igazolnod is kell munkaszerződéssel, vagy fizetési papírral. Vagyis kb 300 euro a keret, amiért Pàrizsban konkrétan semmit nem kapsz (14 nm ahol a Wc és a fürdő a folyosón van, 6. Emeleten lift nélkül kezdődik kb 500 eurótól + rezsi havonta). Vidéken is neccesen. Szóval ha csak minimàlbéres munkàt tudnàl szerezni, akkor Franciaorszàg nem a te tereped sajnos (hacsak nem feketemunkàra jössz ki robotolni egy kínaihoz, ami addig jó lehet, amíg beteg nem leszel, vagy amíg kapnak egy ellenőrzést, és akkor egyik napról a màsikra az utcàra tesz).


3. Hasznàlható nyelvtudàs hiànyàban mindenhol ki leszel szolgàltatva, és semmivel nem fogsz jobban élni, mint otthon. Kis, időszakos, alulfizetett munkàk, többedmagaddal nyomorogva egy albérletben... biztosan ezt szeretnéd?


4. Ha viszont a hely miatt kérdezed, Oroszorszàgot nem ismerem, Németorszàg nekem tùl esős és hűvös, én Franciaorszàgot mondanàm és azon belül is a déli részt.

2018. aug. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"azért ott vannak dolgok"


Milyen dolgok? :D

2018. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek egy kisvárosban, közel a nagyvároshoz és minden percét imádom :) szerintem fontos, hogy legyen egy szakmád vagy bármilyen végzettség amivel eltudsz helyezkedni és nyelvtudásod. Sokszor hallom a magyaroktól, hogy elégtelenek az itteni élettel, de sajnos sokan mosogatni,takarítani, kínai éttermezni jönnek ki. Ezeket nem ajánlom, bár meglehet élni belőlük de ennyi erővel Magyarországon is megtudnának, rengetegen tévhitben élnek, hogy ezekkel több ezer eurót lehet keresni, pedig nagyon nem :D A kisváros, ahol élünk nagyon biztonságos, igazi családi környék, de a nagyvárosban se tapasztaltam veszélyt.
2018. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:44


Osztom az észrevételed. Üdv: a hanyatló és borzasztó Németországból...

2018. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Akarki akarmit mond Nemetorszagrol, nekem akkor is az all jelenleg az elso helyen. Engem ugyan nem fognak megfelemliteni az iszlamok. Szerintem nagyon szep orszag es a fizetos is jo. Az biztos, hogy ott sokkal jobban jarnek, mint itthon a fejletlen Magyarorszagon. Akinek lehetosege van ra annak innen menekulnie kell, mert itt nincs jovo.

Nemetul tudok a legjobban szoval az all az elso helyen, illetve Ausztria.

Aztan Franciaorszag ami szinten gyonyoru es jo, csak akkor nagyon rakene fekudni a nyelvre mert tokeletes francia tudas nelkul semmire nem megyek ott. Amugy nagyon tetszik a francia nyelv. Franciaorszag igazabol gyerekkorom ota nagy almom :)

Aztan ott van Oroszorszag es az is nagyon tetszik es szerintem a 3 nyelv kozul az a legkonnyebb. Oke az iras nehez, de ha azt megtanulom meg az olvasast akkor a szavak tanulasa mar egyszeru. Es most ne gyertek azzal, hogy "egyaltalan nem egyszeru". En tudom nekem mi az egyszeru es az nekem konnyen megy mert abba latom a legtobb logikat a szavakban. Csak hat az ugye eleg messze van Magyarorszagtol es az egy teljesen mas kultura.

2018. aug. 3. 22:50
 16/18 anonim ***** válasza:
Németországban is tanulhatsz oroszul, mert rengeteg van :D nálunk pl a gyár fele szerintem orosz :D
2018. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
61%
Szerintem ha hezitálsz német-osztrák között akkor egyertelmuen Ausztria. ott sokkal kedvesebbek az emberek, a lakasarak olyanok mint budapesten, csak ugye a fizetes ott a mekiben annyi mint itt egy epiteszmernoknel :D
2018. aug. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Franciaország ❤
2018. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!